Devil

Volvox grubunu bi mit ya da daha ileride bit olarak kendilerine saklayanların dikkatine. 1980'lerin en iyi ve biricik hard-rcok grubu Devil i kendilerine örnek olsun diye duyurmak istiyorum tekrar, ne haddimeyse.

Dinleyeni ve anımasyanları var mı acaba arnızda.

Tüm bilgi belge kayıt kuyut ne varsa ilgilenme ve asılma noktası aşağıdaki linkte :LOL:

http://www.ercanbirol.com

Teşekkürler Ercan Birol, teşekkürler Devil

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Valla benim de bu linkini verdiğim siteye kadar Devil dışında bilgim yoktu. Patlıcan Projeleri bi le varmış. Bi de düğün salonlarında çalma muhabbetleri çok hoşuma gitti bu adamların. Türkiye'de rock müziğin ne koşullar altında nerelerden nereye geldiğini okusun herkes. Vakti zamanında Adapazarı'ndayken Altın Zincir diye bi salon grubu vardı gene. Ama gençlik olaylarının hemen hepsinde sahne alıp dibimizi düşürürlerdi performanları ile. Bi de pek kimse bilmez, haftaiçlerinde adamlar işçıkışı salonda buluşup kaptırma yaparlardı. Gidip izlerdim acayip keyif verirdi bana.

Devil ve Ercan Birolla birlikte bunları yeniden anımsayıverdim. Sanırım gerçekten yaşlanıyorum :(

link için sağol caledion.bende ilk defa duymuştum.beyaz güvercini dinledim sadece oldukça kaliteli müzik yapıyorlarmış.en kısa zamanda diğer şarkıları da indireceğim siteden.
teşekkürler...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
İndirin baba. İyice dinleyin, saklayın ve sakın ha kaybetmeyin. 3-5 yıl öncesine ait bişeyleri bulmak bile ne kadar zor ya bu bu ülkede müzik adına yani. Çünkü diskografi kültürümüz yok. Hiçbişeyi kayıt altına almıyoruz alsak da kimseyle paylaşmıyoruz. Oysaki iyi müzik dinlemek herkesin hakkı. Hiçbişeye sahip çıkmıyoruz. Bi güzel tüketiyoruz. Bitiriyoruz ve sonra da unutup gidiyoruz. Hafızası olmayan bi toplumuz demişti birileri. Ne kadar da doğru demişler.

http://diskotek.arkaplan.com.tr

Bi de buraya bakın. Sevgili adamım Ercan tek başına mücadele ediyor. Müzik bilincimizi tazelemek adına. Hepinizi desteğe davet ediyorum.

--------------------------------------------------------------------------------

şu güzel şarkının yırtmış sözlerine forum dostları bir gözatsın...ben çok tuttum kaç gündür evde bu şarkıyı söylüyorum bahse konu olan şarkı devildan...devilı çoğunluk bilmeyebilir 80lerde egzotik band ismiyle çalışmaları mevcut...80li yılların ortasında ismi devil oluyor whısky ile tatlı-sert rekabetleri oluyor...86da bir albüm yapıyorlar...dönemin koşullarında hard rock hatta heavy denilebilir...grubun efsane gitaristi ercan ağbimizi 2000li yıllarda kaybettik
gelelim o dönemin en iyi şarkılarından delisin sen delinin sözlerine:

her şey şöyle başladı
bu gitarı çalmakla
orda burda köşelerde
sultanahmette dolaşmakla
birgün bizim okulda
biraz gitar çaldım
biraz beatles-rolling stones
sonra rockn roll çaldım
delisin sen deli
delimisin nesin
bu zamanda rockn roll söylenirmi kardeşim
bizim komşu sınıfta güzel bir kız vardı
birgün ben ona gittim
beni dinlermisin dedim
şöyle bir baktı bana
oğlum delimisin nesin neden dedi
ortalıkta hippi gibi dolaşırsın
delisin sen deli
delimisin nesin
bu zamanda rockn roll söylenirmi kardeşim

gitar solo

yıllar sonra ben onu bir otobüste gördüm
şöyle bir baktım ona...
kız gelirmisin dedim
laf aramızda dostlar,bu kız bana evet dedi
nasıl oldu bilemem bunca zamandan sonra
ve dedi bana şimdi ben de gitar çalıyorum
şimdi ben de senin gibi rockn roll söylüyorum

delisin sen deli
delimisin nesin
bu zamanda rockn roll söylenirmi kardeşim...
delisin sen deli
delimisin nesin
bu zamanda rockn roll söylenirmi kardeşim...

ercan ağbimi rahmetle anıyorum...seni seviyorum

long live rockn roll

arkadaşlar, ben de Devil grubu için baktım bu foruma ve gercekten bilenler oldugu için sevindim şarkılarını hiç bir yerde bulamıyorum ve yukarda arkadşın verdigi link artık aktif degil sanırsam. başka bir link yazabilr misiiz?

menelvagor demiş ki:
arkadaşlar, ben de Devil grubu için baktım bu foruma ve gercekten bilenler oldugu için sevindim şarkılarını hiç bir yerde bulamıyorum ve yukarda arkadşın verdigi link artık aktif degil sanırsam. başka bir link yazabilr misiiz?
Evet ercanbirol.com kapanmış. Çok üzüldüm. Bazı kayıtları elimde var. Sanırım yardımcı olabilirim sana biraz beklersen.

merhaba isterseniz facebookda grup devil sayfası var ordan sorularınızın cevabını bulabilirsiniz:)