Ibanez Rg1527

evet yukarıda yazdığım zaman almamıştım ama şimdi elimde gitar. çok beğendim. klavyesi rahat.hiç çalınmayacak kadar kalın değil. manyetikleri yeterli ama ileride değiştirilmesi lazım biraz daha karakteristik olması için gitarın.

Head2KoRn demiş ki:
Nu-Metal,Nu-Rock tarzında bir şey yapmak istiyorsa k7 ve apex'den daha sert tonlar veren başka iyi bir gitar kolay kolay bulamaz dostum.
Ha birde Wes Borland'ın bir gitarı var turuncu oda olabilir. :)

kullananlar o tür müzik yapıyor diye o tonları daha iyi vericek bir gitar bulamamak ilginç olmuş. ben bir schecter ile yada jackson slsmg ile kat kat iyi tonlar alırım o müzik türü adına. jackson ın christian olde wolbers imzalı serisi modeli de dahil bunlara.

7 telli jackson ı muhtemelen önödemeli alırsın. çünkü sipariş üstüne getirirler sanırım.
apex düşünüp bütçen sarsılmıyorsa, biraz daha sıkıp universe al. :D

Şöyle diyelim apex1 bütçemi fazla sarsmıyor.Ama paramı sokağa'da atmak istemiyorum.O yüzden apex2 düşünüyorum.
Apex2'ide en az apex1 kadar iyi bir gitar yanılmıyorsam tek farkı floyd rose'u olmaması.
Onun dışında ikisininde manyetikleri DiMarzio paf 7.
Apex1'i pahalı kılan Munky'nin ( KoRn ) konserlerde sadece onu kullanması.Marka yani. :)
Ayriyetten bende ibanez takıntısı jackson falan bana uzak. :)

Apex 1

Mahogany body
5-piece Apex Prestige maple neck
Rosewood fingerboard with "Star 69" inlays
Dual DiMarzio PAF-7 pickups
Edge Pro 7 tremolo with U-bar
Factory tuned to A-D-G-C-F-A-D
Black hardware
Sealed die-cast tuners
Jumbo frets
Includes hard case

Apex 2

Mahogany body
5-piece maple Wizard II neck
Bound rosewood fingerboard
Jumbo frets
"Apex" logo at 12th fret
2 DiMarzio PAF-7 humbuckers
TonePros adjustable bridge
Brushed nickel hardware
Sealed die-cast tuners
Single volume control
Case not included

Apex 1 bütçeni sarsmıyorsa UV777 al derim... 150 dolar fark var aralarında...

Bilgiler ve fiyatlar samash.com'dan alınmıştır :)

arkadaşlar 2 sorum var...

1:prestige RG1527 lerin en önemli problemi nedir? Geçenlerde aldığım tertemiz RG7321 model endonezya yapımı eski japon ibanezlerle kıyaslanamayacak gitarımı satılığa koyunca 2 tane RG1527 takası teklifi geldi(+Para şeklinde tabi ki),bu da beni satmaktan vazgeçirdi rg7321 imi...

2:Bridge manyetiğinin hası 7 telliler için Di'marzio Blaze midir? Metal-Hardcore için daha iyisi var mı tavsiye edilebilcek?

teşekküler...

soulwalker demiş ki:
çok afedersin ama apex1 e vereceğin parayı sokağa atmak gibi görüyorsan, hiç alma bence.

Tam anlıyamadın beni.
Daha ucuz'u ve iyi bir performans'lısı varken neden gidip pahalısını alayımki ?
Tabi özellikler'in iyi olması şart ama ucuz'a kalite diye bir şeyde var.

kesinlikle ucuza kalite diye bir şey olduğuna inanan bir insanım. en pahalı gitar en kaliteli gitardır mantığı bencede yanlış..

ama apex 1 ile 2 arasında bariz farklar var. sadece sabit köprü olması değil. sap profilleri farklı. birinde prestiege diğerinde wizard II var. ayrıca apex1 japon üretimi team j. tarafından yapılmakta. yani üzerindeki işçilik çok daha iyi bunuda inlay işçiliğinden anlayabilirsin.ayrıca en önemlisi üzerlerinde kullanılan ağacın kalitesi. yani apex2 apex1 ile aynı seviyede bir gitar değil. ikiside zaten çalan kişinin ismi yüzünden aynı miktarda kar oranı taşımakta. apex1 in daha pahalı olmasının nedeni gitarı ünlü biri tarafından kullanılıyor olması değil zaten apex 2 de aynı kişi adına çıkarılan bir gitar. yani ikisinden aynı tonu aynı kalitede alamaman yüksek ihtimal.

Geri