Rockstar (Ibanez Jemvari gitar )

Bu gitarlardan JEM başlığı altında bahsedilmişti sanırım. Ama onun markası başkaydı. Hatta yabancı forumda JEM i olan biri manyetikleri haricinde gayet yakın demişti. Manyetik ve köprü değiştirilerek düşünülebilir aslında. JEM alacak halimiz, pardon paramız yok ya!

abi ben de geçen gün ebay'da gördün. 2 tane vardı... Çİn malı JACKSON!!!!.....inanamadım yaa...tezgahta yapmış adalar, işin garibi bir de üzerine jackson yazmışlar orjinal logosu, gitarın headstock'unun ucu orjinalinden kalın, bayaa bi inceledim resimlerini...dur bakalım daha neler görecez.... 8O :?:

valla bende rockstar gitar var(sol)ve tanidik vsssitasiyla gelis fiyatina 250 dolara almistim istanbuldayken..les paul'a cok benziyo..rockstar kore yapimi degildir bu arada.cin yapimi amerikan modeldir..ve sapida cok iyi gitarin agacida..ve soundu cok iyi..yani dandik diye salmiyacaginiz gitarlar bazen orginal gitarlardan herkesin forumlarda ismini koydugu gitarlardan daha iyi sound verebilir..ben hala o gitari kullaniyorum ve cokda memnunum..basligi acan arkadasa onerim..yanina gitardan anlayan birisini alsin..gitari vitrinde gorup forumlarda kulaktan dolma bilgilerle obur gitarlarin ismini soyleyip o vitrinde gordugu gitar hakkinda sacma yorum yapan gitar caliyorum diyipte tekniksiz gitar ogrenmis,am ve f arasi akorlarda dolasan tipleri demiyorum..adam akilli gitar bilen gitardan anlayan birisiyle gitsin..o kisi o gitari denesin otursun sounduna baksin..ondan sonra begenilirse alinir begenilmezse alinmaz..cogu gitar var 250-300 dolara 100 dolarlik gitarlardan daha iyi osund veren..o yuzden denemek lazim..dene sadece..iyi bilen biriyle..belkide sadece bendeki rock star gitari iyi sound veriyodur..hepsi vermiyodur..belkide cogu veriyodur o gordugun gitar bile cok iyi bi sound verebilir belki..

okydc demiş ki:
valla bende rockstar gitar var(sol)ve tanidik vsssitasiyla gelis fiyatina 250 dolara almistim istanbuldayken..les paul'a cok benziyo..rockstar kore yapimi degildir bu arada.cin yapimi amerikan modeldir..ve sapida cok iyi gitarin agacida..ve soundu cok iyi..yani dandik diye salmiyacaginiz gitarlar bazen orginal gitarlardan herkesin forumlarda ismini koydugu gitarlardan daha iyi sound verebilir..ben hala o gitari kullaniyorum ve cokda memnunum..basligi acan arkadasa onerim..yanina gitardan anlayan birisini alsin..gitari vitrinde gorup forumlarda kulaktan dolma bilgilerle obur gitarlarin ismini soyleyip o vitrinde gordugu gitar hakkinda sacma yorum yapan gitar caliyorum diyipte tekniksiz gitar ogrenmis,am ve f arasi akorlarda dolasan tipleri demiyorum..adam akilli gitar bilen gitardan anlayan birisiyle gitsin..o kisi o gitari denesin otursun sounduna baksin..ondan sonra begenilirse alinir begenilmezse alinmaz..cogu gitar var 250-300 dolara 100 dolarlik gitarlardan daha iyi osund veren..o yuzden denemek lazim..dene sadece..iyi bilen biriyle..belkide sadece bendeki rock star gitari iyi sound veriyodur..hepsi vermiyodur..belkide cogu veriyodur o gordugun gitar bile cok iyi bi sound verebilir belki..

1) o gitarların maliyeti 50 doları geçmez, geliş fiyatı 250 dolar diyorsun geçmiş olsun diyorum
2) cin yapımı amerikan model nedemek? zaten gitarların %90'ı model-tasarım olarak amerika patentlidir
3) adam akıllı gitar bilen biri zaten "bu sunta entonasyon tutmaz, sustain sıfır, manyetikler ve köprü kötü,sap odun gibi, git paranla 2. el de olsa adam akıllı gerçek ağaçtan yapılmış gitar al" der
4)sen bu gitarları sound olarak beğeniyorsan "sound" anlayışımızda fark var demektir

okydc demiş ki:
cogu gitar var 250-300 dolara 100 dolarlik gitarlardan daha iyi osund veren..o yuzden denemek lazim..dene sadece..iyi bilen biriyle..belkide sadece bendeki rock star gitari iyi sound veriyodur..hepsi vermiyodur..belkide cogu veriyodur o gordugun gitar bile cok iyi bi sound verebilir belki..

250-300 dolarlık bi gitarın 100 dolarlık bi gitardan iyi ses vermesine şaşmamalı. =) İyi bilen biriyle denemek?... Ne kadar iyi bilmesi gerekiyo? Bu gitarlara elinle vurduğunda bile sunta olduğunu anlıyosun. :mrgreen:

Ya da bilemeyiz, sadece sendeki gitar Honduras Maunudur, diğerleri de suntadır, bu gitarı yapan adam da sokaktan geçen adamdır, sendeki gitarın ağacının iyi mi kötü mü olduğunu bilmiyodur, eline ne geçtiyse gitara çevirmiştir, sonra dükkan sahibi de bu gitarı eline bile almamış ve senin eline geçene kadar kimse o gitarın nasıl eşsiz bi cevher olduğunu farketmemiştir. (Herhangi bi gitar tüketicinin eline geçene kadar bi iki kişinin elinden geçer, ağaçta yetişmiyo ki bu, insan eli değmesi gerek. :D)

çin modeli amerikan yapımı ne demektir ya ? böyle bir cümle hayatım boyunca duymadım... 15 seneyi geçti bu piyasanın içindeyim... arkadaşlar insanlar durduk yere o kadar parayı boşuna bayılmıyor... biraz mantıklı olun... bu gitarı soran arkadaşada tavsiyem şu; ucuz gitar alıcam diye sakın hemen atlama... almışken adam gibi kaliteli bir gitar al , satarkende zarar etmeyeceğin bi gitar al... ibanez,fender,gibson,carvin, jackson, music man bu gitarlardan şaşmada ne alıyorsan al bence...

Jack_Owen demiş ki:
arkadaşlar rockstar konusundan sapmış olacağım ama Jem modelinin bir mesWa marka bir kopyasına daha rastladım sitede resimleri ve bir de kayıtı var.
http://www.gittigidiyor.com/php/urun.php?id=1624523#aciklama

duruşu bile belli ediyor jam kalitesinden olan yoksunluğu... eywallah link yollaman guzel bir şey tabiki.. bilgimiz oluyor :) ama çok kötü be abi... her oyuklu gitar yapan jam satıyorum sanıyor sanırım

Geri