Charvel / Jackson Başlığı

Onu ya 80 $ verip ebayden alacaktım(tabiki de değmez buna) ya da kendim yapacaktım, kendim yaptım.Onun dışında herhangi bir luthierden ya da kesip biçebileceğin farklı bir malzemeden bunu tedarik edebilirsin.

Arkadaşlar merhaba;
Fender öncesi Jackson rr3 lerde klavyede binding bulunmakta mıydı? İnternetten biraz kurcaladım ama bindingli bir rr3 göremedim.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar merhaba;
Fender öncesi Jackson rr3 lerde klavyede binding bulunmakta mıydı? İnternetten biraz kurcaladım ama bindingli bir rr3 göremedim.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Hayır RR3 lerin hiçbirinde bulunmuyor. Japon yapımı ve bolt on saplı olup binding bulunduran sadece DK serisi var, birde fusionlarda da vardı sanırım başka aklıma gelmedi. Ama RR3 lerde yok.

Vay be başlıgı açalı 10 sene olmuş 15 yaşındaydım şimdi 25 yıllar ne cabuk geçiyor
neyse topicin 10. Yıl şerefine gitarımın resmini paylaşayım [emoji3]
41a1d183354a521fd974c34853b8d694.jpg

Usa Sl-1 veya sl-2h kullanan var midir forumda, biraz tecrubelerinizden bahsedebilir misiniz? Gas vuruyor da yine alttan alttan...

1.5 senedir bende. 96 uretimi. Daha once de 2006 Sl2 sahibiydim. Aralarinda farklar var sap yapisi olarak. Daha oncekilerde de devre ve hardware farki da oluyor SL-1 ler arasinda. Gazi uzun sure keser ama haliyle elbet yeniden acilacaktir GAS kapaklari :)

image.jpeg

Arkadaslar jackson japan dk2 bof var bende.bridgede sd invader var.diger iki single duncan design ve acikcasi hic begenmedim.gitar kizilagac.maun a aliskin oldugum icin gitar asiri sert bi gitar degil.Neyse sorum su.Orta manyetigi sokup bi hum neckte bir single kullanmayi dusunuyorum.guclu bir single a ihtiyacim var.Sustaniac ile dimarzio super dist single arasinda kaldim.Ne onerirsiniz?

Süper gözüküyor abi umarım onlarca seneler kullanırsın. Peki sl1 ve sl2h karşılaştırması yaparsan farklar neler sence neden sl2 gitti de 1 duruyor yani? Ben gidersem 2 yoluna gitmeyi düşündüm de

Kişisel olarak tercihim SL2'den yana idi, o esna elimde bir Amerikan Charvel San Dimas da vardı ve bir LP istiyordum, takas için bir tane buldum ama Charvel yerine Jackson'ı istedi, SL2 öyle gitti. Sonra Charvel başka bir LP ile takaslandı, ilk gelen LP de bu SL1 ile takaslanarak şimdiki halini aldı:) Manyetik dizilimi ve selector switch haricinde hiçbir farkları yok. Volume potansının yeri 1980'lerden beri sıkıntı konusudur, kimse sevmez onu orada, kimileri tonu iptal edip volume potunu aşşaya alır. Hızlı dönen ve çabuk etki eden bir potans var, çalarken el değdiği anda ses kesilmesi, ses düşmesi, cruncha dönme vs. gibi hadiseler olabiliyor. Benim gibi tatlı su ev gitarcılarını etkilemez de sahnede sıkıntı olabilir. SL2 manyetik dizilimi açısından benim için daha tercih edilir durumda ama SL1 ton skalası açısından çok daha geniş haliyle single'ların etkisiyle. Biraz modifikasyonla ikisi de çılgın gitarlar oluyorlar. Bir de diğer gitarlarla farklılık olsun istiyorum dizilim açısından. H-H, H-S-S, H/S-S-S var şu anda, GAS etkisiyle her an bir H-S gelebilir.

İlk paragrafa cevaben: 10 yıllarca kalacak gitar görmüyorum ben bu arada hiç:)

Arkadaslar jackson japan dk2 bof var bende.bridgede sd invader var.diger iki single duncan design ve acikcasi hic begenmedim.gitar kizilagac.maun a aliskin oldugum icin gitar asiri sert bi gitar degil.Neyse sorum su.Orta manyetigi sokup bi hum neckte bir single kullanmayi dusunuyorum.guclu bir single a ihtiyacim var.Sustaniac ile dimarzio super dist single arasinda kaldim.Ne onerirsiniz?

Invader çok yüksek outputu olan bir manyetik. Duncan Designed'lar yanında süt dökerler. Sustainac da yapısı gereği sadece sap pozisyonuna takılabilir. Ortaya da bir SD-Hot Rails taktığınız anda çiçekler gibi olacaktır. Bu arada Sustainac tek başına 350-400 lira olması lazım, değer mi soru işareti.

Ne için kullanacaksınız? Biri 24 diğeri 22 perde, biri Floyd diğeri sabit köprü.
Slm
aslında linklerdeki her iki gitar da sabit köprülü, belli bir tarza yönelimim yok. jazz da severim blues da country de rock/metal de . Merak ettiğim manyetikleri ağacı malzeme kaliteleri vs. her iki modelin de değişik varyasyonları var sanırım. Floyd Rose tremolo , sap ağacı vs..

Geri