Charvel / Jackson Başlığı

emirizmir demiş ki:
bizahmet link yazarsan sevinirim?tıklamak için.cort kx5 düşünüyordum bir arkadaş almış forumda sapı yamuk çıkmış bu gitardan daha kalite aletler var mı(bu fiyat cıvarı)?Sıfır aldığım gitarın cızlamasına problem çıkarmasına dayanama + üstteki sorumada yardımcı olursanız sevinirim bence bu bayağı önemli bir konu.Mesela problemli bir gitarınızı gitardan anlamayan birisine sırf modeli markasın iyi diye yüksek fiyata satabilirsiniz?Bu duruma düşmemek için gitarın nerelerine dikkat etmek lazım?
Enson amfi de almayacağım 650 $ kısmen daha iyi bir gitar alacağım bilgisayara bağlayıp kullancağım(4+1 hoparlör) ama yurt dışından alma şansı bir kere doğuyor?sonra amfiyi türkiyeden pahalı almak zorunda kalacağım. kaldı ki grup çalışması yapmak istiyorum ve ses bunu için yetmez !

Cort başlığında cevap yazdım ;)

vai'nin soloistleri

g-vai2.jpg
g-vai1.jpg

dan spitzin randyleri arıyorum çok bomba onlar resimleri bi bulayım :D

Süper bu gitarlar ya :LOL: Büyüyünce param olursa Türkiye'de Jackson Custom Shop açma teklifinde buluncam millete böyle gitarlara sahip olma şansı tanıycam :D (çok mu fantastik oldu :D )

Cort ların 3-4 sene sonra corrrtladıgı hakkında baazı dedikodular donuor zaten hiçbi zaman cort alma,alsan bile adamların alınacak bazı serisi var onlarda zaten yeni piyasaya sürüldü .. ( Katana , X-th , taabiki Custom ların hepsi )

X Serisi Randyrhoads a sahibim ve cok memnunum bu arada belirtiyim..Sadece Duncan Designed gürültülü bir manyetik ve begenmiyorum manyetiklerini..Tahmininimce Duncan Distortion,Invader veya SH4 SH2 manyetik dizilimiyle güzel bir distortion sound u elde edilebilir..

Jackson gitarlarının mümessili (muhahah! mümessil dedim ya!) Ankara'da vardı sonra kapandı. Çok ilginçtir satış pek yapamadılar galiba.

Şu yukarıdaki Vai'nin denen gitarlarındaki pembe manyetikler sanırım DiMarzio. Onlardan var bende bir tane ve genelde bayağı sert ton verirler. Adamın böyle manyetik kullandığını bilmiyordum. Malmsteen de çok eskiden kullanırdı.

The_Tiamat demiş ki:
Cort ların 3-4 sene sonra corrrtladıgı hakkında baazı dedikodular donuor zaten hiçbi zaman cort alma,alsan bile adamların alınacak bazı serisi var onlarda zaten yeni piyasaya sürüldü .. ( Katana , X-th , taabiki Custom ların hepsi )
..

Başlığı amacından saptırmayalım. Dedikoducu seni :)

askı takılan yerden mi ölçmüşler acaba :mrgreen:

tam sallama bilgiler,her modelin büün manyatikleri seymour duncan hepsi abanoz klavye :D hepsinde de aktif devre var ne uyanık adam bunlar ya :D

mrb arkadaşlar ben gitar almayı düşünuyorum dime333 üm war
gitar 2000 ile 2500 dolar arası olucak sl1 geldi aklıma
malmsteen tarzına benzer bi tarzım ama floydrose da çok kullanıorum
jacksonlar için hep kalın saplı denir buda beni soğutuyor jacksondan
doğrumudur korkum yada tavsiyeniz varmı
şimdiden çopk teşekkürler herkeze

ozzy88 demiş ki:
mrb arkadaşlar ben gitar almayı düşünuyorum dime333 üm war
gitar 2000 ile 2500 dolar arası olucak sl1 geldi aklıma
malmsteen tarzına benzer bi tarzım ama floydrose da çok kullanıorum
jacksonlar için hep kalın saplı denir buda beni soğutuyor jacksondan
doğrumudur korkum yada tavsiyeniz varmı
şimdiden çopk teşekkürler herkeze

Evet neck-thru jacksonlar genelde baya kalın saplı oluyor :) Kalın saplı olması kötü bir şey değil ama bence. Hatta bir çok insan Jackson Soloist'in piyasada alınabilecek en rahat gitar olduğunu söyler...

American yapım tüm Jacksonların klavyeleri çok rahattır. İncecik değildir ve ne gereği vardır halen anlamış değilim. Alın bence.

Geri