Charvel / Jackson Başlığı

Bi iki dergiye baktım benzer yönleri bayağı fazlaymış poplar ile alder'ın fakat asıl merak ettiğim 96 yılındaki katalogta polar diye yazıyodu acaba bendeki 97 Sl-1 de poplar mı oluyor ( hep alder diye düşünmüştüm :? neyseki fazla bir farkı yokmuş 8) satarken yanlış bilgi vermiyelim alıcılara :) ) 97 yılının kataloğunu görürde yazarsanız sevinirim :LOL: :D

RichieSambora demiş ki:
Black_knight demiş ki:
RichieSambora demiş ki:
ChatKing demiş ki:
Buraya da yazıyım.. Şimdi başta alt 3 telde problem vardı boş telde akord tutarken 12. perdede tutmuyor, 24. perdede tutuyordu :p Biraz oynadım Floyd Rose vidalarıyla.. Sonra sol ile si teli düzeldi.. Ama mi telinde hala problem var dediğim gibi hala 12. perde tutmuyo', 24.perde tutuyo' .. Bunun nedeni nedir :) ?
Bence entonasyon.Bu arada itu diplomalı Rıfat ustada var :LOL: :LOL:

Tanımıyorum nerden_:D Rıfat abimiz kim?:) Söylede bilelim üstad:)
Bastan soyliim,cok paran varmı?? :D
Ne yapıyor bu ustamız çok para varmı demişin ehehe:) yoksa mühendismi abimiz:)

Çok mu pahalı:p

Black_knight demiş ki:
RichieSambora demiş ki:
Black_knight demiş ki:
RichieSambora demiş ki:
ChatKing demiş ki:
Buraya da yazıyım.. Şimdi başta alt 3 telde problem vardı boş telde akord tutarken 12. perdede tutmuyor, 24. perdede tutuyordu :p Biraz oynadım Floyd Rose vidalarıyla.. Sonra sol ile si teli düzeldi.. Ama mi telinde hala problem var dediğim gibi hala 12. perde tutmuyo', 24.perde tutuyo' .. Bunun nedeni nedir :) ?
Bence entonasyon.Bu arada itu diplomalı Rıfat ustada var :LOL: :LOL:

Tanımıyorum nerden_:D Rıfat abimiz kim?:) Söylede bilelim üstad:)
Bastan soyliim,cok paran varmı?? :D
Ne yapıyor bu ustamız çok para varmı demişin ehehe:) yoksa mühendismi abimiz:)

Çok mu pahalı:p
Yaa.. Bi arkadastan sap ayarı,entonasyon,basit tuşe islemleri ve yeni teller icin 126 milyon almıstıda :D Sonra ogrendikki hepsini 60 ytl ye yaptırbilirmisiz :D Sözlukte bu adam icin Murat Sezen baslıgında super bi yorum vardı.Aynen kopyalıyorum.

pahalıya çıksa da ona gidin. sonra benim gibi pişman olup hem murat'a hem de ibişin teki (bkz: rıfat)a para vermek zorunda kalmayın.
:LOL: :LOL: :LOL:

Mükemmel bi yorummuş :D Daha önce klasik gitarımı vermiştim ses çubuklarının tutkalları çözülmüş galiba cızırdıyo'du .. Gerçi hala cızırdıyo bi' fark göremedim ben :D (Murat Sezen'e vermiştim yani)

ChatKing demiş ki:
İbiş Rıfat'mış ya orda öyle yazıyo' :LOL: Nese bayağı bi off-topic yaptık sanırım geyik de bi'yere kadar :p
Aslında geyik olmuyo Chatking.Bilmeyen arkadas olursa eger bilinclenir diye dusunuyorum.2 sene once bizde oyleydik deneme yanılma sonucu bulduk iyisini(murat sezen ekrem...)Gerci Rıfat ustada isini iyi yapıyor ama Napolyon hesabı.Para,para para :LOL:
Bu arada yanlıs anlamıssın :D Demek istedigim,murat sezen baslıgında acılmıs olan konu rıfata gonderme yapıyor

abi bu sorunu izmirde olsanız bedava gibi az bir fiyata yaptırabilirdiniz ama yer istanbul :D bende de vardı aynı sorundan RX10 D mde adam getir olum gitarı dedi aldıgım yerde calısan ates abi adam aldı saolsun bahsetti tuse,entonasyon falan bide telleri biraz yukarı kaldırınca sustain falan artıyormus ama ben solocu adamım telleri yapıstırcam hissetcem derseniz oyle kalsın. ama cok ugrastıran bi iş değil burda sağolsun kim anlasa gitardan yardım ediyor... hatta ben ilk entonasyon ayarımı in spite gitaristi cenker abi ye yaptırmıstım para bile istemedi sağolsun.

Petrucci_21 demiş ki:
abi bu sorunu izmirde olsanız bedava gibi az bir fiyata yaptırabilirdiniz ama yer istanbul :D bende de vardı aynı sorundan RX10 D mde adam getir olum gitarı dedi aldıgım yerde calısan ates abi adam aldı saolsun bahsetti tuse,entonasyon falan bide telleri biraz yukarı kaldırınca sustain falan artıyormus ama ben solocu adamım telleri yapıstırcam hissetcem derseniz oyle kalsın. ama cok ugrastıran bi iş değil burda sağolsun kim anlasa gitardan yardım ediyor... hatta ben ilk entonasyon ayarımı in spite gitaristi cenker abi ye yaptırmıstım para bile istemedi sağolsun.

teller yüksekse daha çok hissedersin çaldığını.

Hmm şimdi RichieSambora sana bi'şey sorucam.. Bu problemden dolayı yarın okuldan sonra gitarımı Tünel'e götürcem bildiğim malum bi Murat Sezen var.. Eğer başkası varsa nerdedir bana ne kadara patlar bi' entonasyon ayarı (Sanırım sadece köprüde problem var :? ) ? Ona göre yanıma para alıcam da :p

Bi' de gitarı sabah kalabalığında tramvaya soksam mı acaba yoksa paraya kıyıp taksi mi tutsam :D Gitarın 3-4 parça halinde çıkmasından korkuyorum da :LOL:

Abi entonasyon ayarı için bütün bunlara katlanmana gerek yok bence. Biraz araştır nasıl yapıldığını öğren ve kendin yap. Tabii sağlam bi tunera ihtiyacın olabilir :)

Ya bi'tane Boss TU-80'im var.. Sapla oynamaya falan korkuyorum ya bi' kere görmeden de yapabilceğimi pek sanmıyorum ki :oops: Gitara o kadar para vermeseydim kendim yapardım ama şimdi yapmaya çalışsam daha da bozsam bu durumu gel de babama anlat :D

ChatKing demiş ki:
Hmm şimdi RichieSambora sana bi'şey sorucam.. Bu problemden dolayı yarın okuldan sonra gitarımı Tünel'e götürcem bildiğim malum bi Murat Sezen var.. Eğer başkası varsa nerdedir bana ne kadara patlar bi' entonasyon ayarı (Sanırım sadece köprüde problem var :? ) ? Ona göre yanıma para alıcam da :p

Bi' de gitarı sabah kalabalığında tramvaya soksam mı acaba yoksa paraya kıyıp taksi mi tutsam :D Gitarın 3-4 parça halinde çıkmasından korkuyorum da :LOL:
Tunelden cıktın,dumduz git,karsıda bi apartan gorcen,oralarda birine Ekrem ustayı sor sana gosteriverirler.
Taksiye gerek yok Chatking :D Dikkatli ol yeter,he bide hardcase varsa,dusunme bile :D
Bu arada su entonasyon olayını biyerde bulup paylasırsan sevinirim.Artık bende kendi entonasyonumu yapmak istiyorum :D

Hardcase'im olsa düşünmem zaten de gigbag im var (Öyle deniyo' galiba Ritter bi'şey :? ) .. Peki netten çıkmadıysan bi' de hemen ne kadar para götüreyim yanımda onu da söyleyebilir misin :D ?

ChatKing demiş ki:
Hardcase'im olsa düşünmem zaten de gigbag im var (Öyle deniyo' galiba Ritter bi'şey :? ) .. Peki netten çıkmadıysan bi' de hemen ne kadar para götüreyim yanımda onu da söyleyebilir misin :D ?

Yanında hiç para götürmene gerek yok, nasılolsa hemen vermez :) (Götürdüğün adamın tanınmış biri olduğunu varsayıyorum)

Geri