Charvel / Jackson Başlığı

Ben de DKMG'ye 880 Euro verdim.. Ama fiyatları karşılaştıralım : 630 dolar (eski üretimden bahsediyorum) -- 880 Euro :) Fark ortada bence :) 800 dolar olabilse yine razıyım ya :(

benim de bi dk 2 im var.İşçiliğini sapını herşeyini çok beğeniyorum.Ama fabrika çıkışı olan duncan designed manyetiklerinden daha iyisini hakeden bi gitar olduğunu düşünüyorum.Tabi ben de bu durum karşısında gerekli modifiyeyi yaptım.(Dimarzio evo...(bridge),ve malmsteen neck)Bir de bence yeni dk-2ler eskilerinin tadını veremiyolar.Bir de Jackson alt sınıf gitarlarında gerçekten iyice cozuttu diye düşünüyorum.Hiç adına yakışmayan gitarlar çıkarmaya başladılar bence...
Bu arada Jackson demişken de seri üretim elektro gitarlar arasında da en çok sempati duyduğum gitarlardan biri Jackson sl-1 dir...Beğenmediğim hiç bir noktası yok...
Bu arada evet Jackson fiyatları çok yüksek Türkiye'de.Özellikle Amerikan olmayan Jacksonlarda oran iyice olumsuz yönde...

guitar352 demiş ki:
benim de bi dk 2 im var.İşçiliğini sapını herşeyini çok beğeniyorum.Ama fabrika çıkışı olan duncan designed manyetiklerinden daha iyisini hakeden bi gitar olduğunu düşünüyorum.Tabi ben de bu durum karşısında gerekli modifiyeyi yaptım.(Dimarzio evo...(bridge),ve malmsteen neck)Bir de bence yeni dk-2ler eskilerinin tadını veremiyolar.Bir de Jackson alt sınıf gitarlarında gerçekten iyice cozuttu diye düşünüyorum.Hiç adına yakışmayan gitarlar çıkarmaya başladılar bence...
Bu arada Jackson demişken de seri üretim elektro gitarlar arasında da en çok sempati duyduğum gitarlardan biri Jackson sl-1 dir...Beğenmediğim hiç bir noktası yok...
Bu arada evet Jackson fiyatları çok yüksek Türkiye'de.Özellikle Amerikan olmayan Jacksonlarda oran iyice olumsuz yönde...

Yeni DK2'ler derken, kaç tanesini denediğini sorabilir miyim acaba? Bi de "yeni" DK2ler derken 2006 modelleri mi kastediyorsun hani şu üstünde Seymour Duncan takılı olanları? Bi de senin gitarın kaç üretimi?

guitar352 demiş ki:

yeni dk2ler gayet güzel.manyetikler jb/jazz ve köprü eskisinin upgrade edilmiş versiyonu.jackson gayet iyiye gidiyor şu anda importlarda.

ya ben jackson kelly gitar almayı planlıyorum bilmiyorum bilen varmı stüdyo deepte var bitane onur abi satıyo yeşil falan güzel bi gitara benziyo ya arkadaşlar onur abi bu gitarın 2 el olduğunu söledi işte manyetikleriş falan biraz paslı gibi bişe onu oksit çözücüyle sökeriz dedi seymour duncan manyetikleri imiş fiyatına 400 usd dedi sizce fiyat normalmi ve gitar kaliteli iyi bişe mi

İkinci el olarak 400 dolar civarı bulunabilmesi lazım o gitarın Türkiye sınırları içerisinde.

Bence insanlar Laylaylom'dan kesinlikle hiçbir alışveriş yapmamalı.Batması lazım o şirketin.Boykot edilmeli.

Ardından ben Jackson Dealer'ı olup paraları götürmeyi planlıyorum :D

abi bencede foruma ilan versek forum kurallarına aykırı bişi yapmış olurmuyuz acaba...KİMSE LAYLAYLOM.dan alışveriş yapmasın diye.... insanları enayi yerine koyuyolar resmen.. batsın bu laylaylom ya... laylaylom.a bence ticaret yasağı koysunlar... :D çok mu uçtum :D

Kaish demiş ki:
yeni dk2 lerin sadece manyetik farkı yokmu?

Hayır, köprüyü de "upgrade" ettiler. Görünüş olarak hiç bir farkı yok, ismi de değişmedi köprünün ama artık daha iyiymiş öyle söylüyorlar. Bir de dk2t var mesela, o gitarlar h-h. Dk2m var ondan sonra maple klavyeli, dk2 baya gelişti çeşitlendi yani aslında bu yıl...

biskuwi_etu demiş ki:
abi bencede foruma ilan versek Forum Kurallarına aykırı bişi yapmış olurmuyuz acaba...KİMSE LAYLAYLOM.dan alışveriş yapmasın diye.... insanları enayi yerine koyuyolar resmen.. batsın bu laylaylom ya... laylaylom.a bence ticaret yasağı koysunlar... :D çok mu uçtum :D

Serbest piyasa ekonomisi olduğu için öyle birşey söz konusu değil.Anca bir başkasının da dealer olması lazım ki sanırım biri öyle bir talepte bulunsa "lalaylomdan alın öyle satın" gibi birşey diyebilirler o girişimde bulunmak isteyen şirkete.

yani çok hayvanca bu fiyatlar.insanlığa sığmıyor.200 dolarlık js serisi gitarları 500 euroya satıyorlar.300 dolar falan olması lazım oun Türkiye'de.Siyah sl-1 'i de 2100 dolara falan satmalılar.

Adamlar zaten Amerika perakande satış fiyatının altına alıyorlar.musician's friend fiyatı+kargo olmalı fiyatlar.

Geri