Charvel / Jackson Başlığı

DaveMustaine_64 demiş ki:
...beyaz gövde siyah bevel, beyaz headstock ve siyah logo olsa :)

yani boyle :)

untitledru6.jpg

Ama bence boyle olursa ekstradan krom manyetik cercevesi icinde beyaz EMG olmali 8)

Peki bir sorum var size. Reverse head bir jackson modelinin left hand modeline jackson logosu nasil yazilabilir? absurd bir soru oldu galiba ama daha onceden hic rastladigimi hatirlamiyorum :eek:

ya bu tek hum olmasının mantığını hic anlamam... neck manyetiği de dursun orda, kullanmıyosan kullanmazsın ne zararı var ki?ne gerek var ton çeşitliliğini azlatmaya?

bauglir demiş ki:
ya bu tek hum olmasının mantığını hic anlamam... neck manyetiği de dursun orda, kullanmıyosan kullanmazsın ne zararı var ki?ne gerek var ton çeşitliliğini azlatmaya?

Bazı gitarlarda çok hoş durabiliyor.Bir de "Adam olana tek manyetik yeter, neck falan kullanmam ben." diyenler olabilir :) (yobaz metal :twisted: )

bauglir demiş ki:

Tek manyetik olmasının ne zararı var? Yani ben eğer kullanmıyorsam ne yapayım sap manyetiğini, niye dursun :)

Geyik bir yana işin mantığı gerçekten tonal gereksinim ve elinin altındaki gitarın basit olmasını istemekle ilgili. Nefret ediyorum o switchlerden, manyetik değiştirmekten, tone düğmesinden, elimin bir şeylere çarpıp da tonumu değiştirmesinden vs. Sahnede zaten fazlasıyla şeyle uğraşıyorsun, bir manyetik bir tane de volume düğmesi yeterli bence :) Ayrıca neck manyetiği de olan bir gitar bulundurmak da belki faydalı olabilir :)

yok gercekten oyle bir model olmayacak benimde anladigim kadariyla.. resimdekini painte copy paste edip headstock'u invert colors yaptim oyle oldu, yoksa oyle bir proje yok?

kont de le fere nin verdiği linkte ki forumda bu haberi veren amerikalı lokal bi jackson distürbitörü.yani olay hayal ürünü değil.namm de sergilenicek olan gitarlardan biri bu.renk olarak kesin bişey yok henüz ama.

yok ben headstock acisindan demistim.

Buarada sadece randy rhoads icin diyorum, cok klasik bir renk belki ama siyah cok baska duruyor rr'da ve bevel bence hic guzel degil. tabi zevk renk ama bilmiyorum heralde degisiklik goze guzel gorunuyor o yuzden herkesin hosuna gitti.

Simsiyah bir RR1 kadar guzel bir metal gitari olamaz doberman gibi asil duruyor bu alet :twisted: 8)

öff... şu namm olayı ve gelecek zam benim moralimi bozdu?
namm olayı niye moralimi bozdu derseniz, paramı biriktirdim ve 2 haftaya kadar çok büyük ihtimalle (son anda dk2'ye dönmezsem) bir dk2m almayı planlıyordum...şimdi bu namm'da yeni renk seçenekleridir, yeni köprüdür...vs. bissürü yeni değişiklik olabilir, ve ben 2 hafta sonra alırsam bu yeniliklerden madur olabilirim...(ya gerçi yeni model çıksa da almanyaya 6 aydan aşağı girmez onlar ama..)

bir de sanırım bu namm'la breaber yeni liste fiyatları açıklanır ve 2006 yapımı aletler bile zamlanır artık...
sanırım bana düşen artık bir renk seçimi yapmak ve sipariş vermek (abi gitar alıcam diye sevinicem sevinemiyorum yaa :? )

Reeve demiş ki:
Peki bir sorum var size. Reverse head bir jackson modelinin left hand modeline jackson logosu nasil yazilabilir? absurd bir soru oldu galiba ama daha onceden hic rastladigimi hatirlamiyorum :eek:
Abi herhalde yukardan aşağıya yazar Jackson yazısı reverse kafanın ucundan aşağısına göre. Başka bir olasılık da gelmiyor aklıma, tabi Arapça gibi sağdan sola yazmadığımız sürece. Zaten kıt bir hayal gücüm vardır mühendis arkadaşlar falan son noktayı koyarlarsa rahata ereriz heralde:D

Geri