Charvel / Jackson Başlığı

ya başlığı konusu değil ama lafı geçmiş bu ran gitarlar gerçekten ne kadar fiyata yaptırılıyor yaptırıp türkiyeye getiren biliyormusunuz, bir de para peşin mi veriliyor, yapıldıktan sonra ya beğenmezsem rahat gelmezse :D

405139847fm.jpg

paint ceneratörle yaptım

KILLANAN ADAM SİGNİÇIR :metalhead

Şimdi beyler ben tüm başlığı zaten okudum da,Dk2 yi nekadar tavsiye edersiniz.Bu gitarla Rock +Blues nasıl Olur,Metal çalmıyorum,tonları beni ne derece tatmin eder,bana güzel tonlar versin yeter.

IsKeLeToR demiş ki:
Şimdi beyler ben tüm başlığı zaten okudum da,Dk2 yi nekadar tavsiye edersiniz.Bu gitarla Rock +Blues nasıl Olur,Metal çalmıyorum,tonları beni ne derece tatmin eder,bana güzel tonlar versin yeter.

eğer aradığın kıstaslar bu ise, kesinlikle alma, zira bu gitarın yapısı senin aradığın sounda göre en geniş ifadeyle "daha keskin"...

sana daha "törpülenmiş" bir ses lazım, eğer ne istediğini tam olarak biliyorsan....

;)

Bak başlıkta tartışıldı ama hala yok Metal Gitarı bilmem ne ,yaw neden çalınmasın Ben Şimdi gidip bunla Rock çalsam iğrençmi olacak kötümü olacak,
öyle diyorsanız Iron Maiden Daki Gitarist Adrian Smith de Fender Kullanıyor ee ne oldu metal ci gitarımı oldu şimdi Fender :)

IsKeLeToR demiş ki:
Bak başlıkta tartışıldı ama hala yok Metal Gitarı bilmem ne ,yaw neden çalınmasın Ben Şimdi gidip bunla Rock çalsam iğrençmi olacak kötümü olacak,
öyle diyorsanız Iron Maiden Daki Gitarist Adrian Smith de Fender Kullanıyor ee ne oldu metal ci gitarımı oldu şimdi Fender :)

başlığın hepsini okudum diyorsun, madem öyle benim de sıkı bir jackson kullanıcısı olduğumu şimdiye kadar görmüş olman gerekirdi ve ben bu gitaları sevdiğim için sana yanlış tavsiye vermek istemem açıkcası..

sana jackson bir "metal-ci" gitarıdır diye bir yorum ya da tavsiye yapmadım.ayrıca blues çalmak da tabii ki gitara bağlı bir kural değil(bkz: zakk wylde)...fakat şöyle de bir durum vardır ki, blues denilince akla gelen ton zakk wylde tonu da değildir...klasik bir sounddan bahsediyorsak bunun için dk2 senin için pek de verimli olmayacaktır...

ayrıca fender vaaar fender var..iron maiden'ın kullandığı fender bildiğin klasik fenderlerden değil ki..basswood gövdeli, hotrail ve duncan jb mantetikli, bide floyd'lu bir fender sence ne kadarbildiğin klasik fenderlere benziyor ki?...

rock-the-boy demiş ki:
ayrıca fender vaaar fender var..iron maiden'ın kullandığı fender bildiğin klasik fenderlerden değil ki..basswood gövdeli, hotrail ve duncan jb mantetikli, bide floyd'lu bir fender sence ne kadarbildiğin klasik fenderlere benziyor ki?...

Bsswood gövde mi :roll: .Bsswood değildir be.Alder falandır gibime geliyor.

IsKeLeToR demiş ki:
rock-the-boy demiş ki:
başlığın hepsini okudum diyorsun, madem öyle benim de sıkı bir jackson kullanıcısı olduğumu şimdiye kadar görmüş olman gerekirdi

Mecburuyum Jackson Kullandığını Bilmeye :),bende Ibanez Rx 40 Kullanıyordum Biliyormuydun bunu :)
ya arkadaşım ben sana beni bil, beni tanı, beni hisset falan demedim.başlığı sonuna kadar okudum demişsin...zamanında çok tartıştık bu konuları, ki ben de en çok bu topiğe girerim yazarım,tartışırız hep beraber falan...tanımak zorunda falan değilsiniz beni, burada sadece fikir alış verişi için varız...

tavsiye istemişsin ben de sana tavsiye de bulundum...hepsi o kadar,bu tavsiylerimi de elimde bulunan 2 japon ceksına, daha önce denediğim ve çaldığım pek çok modele ve 1 hafta sonra almanyadan gelecek ve evde 3. jackson olacak olan dk2m'e dayanarak söylüyorum ok?(gelince resimlerini asarım hep beraber yorum yaparız..)

sen bilirsin keyf senin, para senin, istediğin gitarı almakta özgürsün..bunda kızacak bişey yok,tekrar ediyorum, sen sordun bize biz de söyledik...sadece tavsiye...

soulwalker demiş ki:
iyide dk2 neye gider. bende dkmg dinky alıcam.şimdi bence dk2 metale pekte gitmez.
yani şimdi nasıl söyliyim, sanırım kafanızda çok keskin hatlarla bazı şeyleri çizmişsiniz...
yok o aletle bu olmaz, yok şununla bu çalınmaz...
bakın üstteki mesajları da okuyun çalınmaz-uymaz demiyorum, verim alamazsınız istediğiniz o orjinal tona yaklaşamazsınız diyorum sadece...
yani dk2 neye gider diye bi soru yok aslında :D çaldığınız herşeye gider...

nasıl anlatsam size...
örneğin bir humbucker'ı switch yardımı ile single'a dönüştüren bir devre var, belki de deneme şansınız olmuştur...

şimdi bu devre evet hum'ı single'a dönüştürüyor ama,bunu çevirirken ki başarısı 100% değil, yada ne biliyim yani "abi hum'ı single'a dönüştüren sistem taktım alete, canavar gibi fender tonları alıyorum vallahi" gibi bişey yok...sadece single olarak kullanabilirsin yani o orjinal tonu tam anlamıyla veremez...

bu da aynı şekilde, efektler, amfiler, değişik manyetikler yardımıyla istediğin soundu kesin çıkarırsın,sonuçta jackson'u kimler kimler hangi parçalarda kullanmış zamanında.. ama o net haliyle, bu aletle blues çalmak pek de mantıklı değil...

bu yüzden de şuna gider, bundan gelir gibi şeyler söylemek pek sağlıklı değil...
en iyisi ne istediğini kesinlikle bilme ve denemek! ;)

Geri