Charvel / Jackson Başlığı

Ke3'ler Japon üretimi doğru yani bildiğin. Şimdi farkı yaratan kullanılan malzeme, gitarın yapılışı, işçilik özen vs.vs. Jackson'ın sitesine girip bir özelliklerini karşılaştırırsan anlarsın, yani arada baya bir fark olduğu kesin. Almanya'dan alma fırsatın varken Ke2'yi kaçırma, Ke3'ün fiyatına gelince yine desenine göre 700-800 euro ortalama bir fiyatı vardır. Ancak yine söylüyorum bunlar benim tahmini söylediğim şeyler, Alman bir müzik sitesine girip bakman en mantıklısı. Kısacası Amerika fiyatına göre pahalı olacağı kesin ve alacakken bir kere al Ke2'yi tercih et :D

ke2 de floyd rose orjinal- ke3 te lisanslı, ke2 de inlayler gerçek mother of pearl sharkfin-ke3 te daha dandik bi madde,ke2 nin klavyesi solo atmak için daha kullanışlı ve rahat çünkü hafiften daha yuvarlak ve ke2 ağacının falan daha kaliteli olduğunu söylememe gerek yoktur herhalde usa jackson:), ke2 neck-thru yani sapla gövde aynı ağacın üstünde, ke3 bolt on. fiyat farkına kesinlikle değer.

Freddy10 demiş ki:
slm arkadaslar ben ke-3 almayi planliyorum finish i skull hani o alengirli kuru kafali olanlardan gitarda eski detonator manyetikler var bu gitarin guzel yanlari nedir? sesi nasildir? kotu yonleri nedir? yani verecegim paranin karşılıgını alabilirmiyim? ayrica prog metal çalmaya çalişiyorum tonlar bakimindan uygunmudur? bunlari merak ettim :D herkese iyi gunler gitarin linki bu dur :http://www.musiciansfriend.com/product/Jackson-KE3-Kelly-Electric-Guitar?sku=511669
bir ke3 kullancısı olarak, o seviyede bi gitara bence skull finish gereksiz bi harcama olur, cok değiştiriyo fiyatı cünkü. hani desen sl1 e falan tamam da , ke3ün üstüne skullun da fiyatını ekleyince daha üst gitar alma şansın var.

:( bu fiyata alınabilecek neleri önerirsin mesela? jackson'lara yeni merak saldım,pek iyi bilmiyorum. harika modelleri var ama onlar da çok pahalı.. js20 yi gözüme kestirmiştim o da fos çıktı.

svaltio demiş ki:
:( bu fiyata alınabilecek neleri önerirsin mesela? jackson'lara yeni merak saldım,pek iyi bilmiyorum. harika modelleri var ama onlar da çok pahalı.. js20 yi gözüme kestirmiştim o da fos çıktı.
aşağı yukarı o fiyata js20 yerine temiz ikinci el bi tane dk2 alabilirsin,çok da memnun kalırsın..

jackson alacak olan kişi öncelikle 2. el pazarına girecek, ötesi zor. ama özellikle bazı düşük modellere inanılmaz fiyatlar biçiyolar neredeyse lay lay lomla yarışır onlardan uzak durulacak.

svaltio demiş ki:

Alim satim forumunda Reeve tas gibi DK2 yi 650$ a birakiyor.... Nevada'da yapilan bir arastirmaya gore normal bir DK2 11.83 tane Js20 yi cebinden cikariyormus.... :D Reeve'in sattigi DK2de ise bu rakam 13.78 ile 14.21 arasi degisiyormus....

Tandirhed haber ajansi......

Js-20miye o kadar parayi verene mi yoksa o kadar parayi isteyene mi kizsak acaba :) .......

Evet ya reeve nin şu satmakta olduğu dk2 si gerçekten alınmaya değer,bir aralar bende düşünüyordum onu,sonrasında dk2 eds denk gelince atladım aldım hemen :)
Kesinlikle Tavsiye ederim Reeve nin gitarını,üstündeki manyetiklerle gayet iyi performans alırsın o gitardan,üstelik çok temiz.

thunderhead demiş ki:
svaltio demiş ki:

Alim satim forumunda Reeve tas gibi DK2 yi 650$ a birakiyor.... Nevada'da yapilan bir arastirmaya gore normal bir DK2 11.83 tane Js20 yi cebinden cikariyormus.... :D Reeve'in sattigi DK2de ise bu rakam 13.78 ile 14.21 arasi degisiyormus....

Tandirhed haber ajansi......

Js-20miye o kadar parayi verene mi yoksa o kadar parayi isteyene mi kizsak acaba :) .......
bence js20 o parayı isteyene kızmak lazım.jackson'un sitesindede açıp okursanız "js20 süper gitar,off böyle acayip süper bişey ya,alın sahnelerde fırtına gibi esin" diye ifadeler yerine "başlangıç gitarı, yeniyseniz alın,yeni başlayanlara göre" gibi ifadeler var.zaten alışveriş sitelerinde 200dolarlık fiyatları filan var,ama sağolsun lay lay'ın yaptığı ortada...

ben de yeni sayılırım aslında. 2. ellerine baktım 300 ytl'ye vardı bir tane. laylaylom harbiden bombaymış :) sabit köprülü veya vintage tremolo tarzlı köprü baktığım için dk2 de pek uymuyor bana bu aşamada. ama 2. el uygun bi dk2t bulabilirsem direk atlayacam.şu anda görünürde yok. sanırım bunun 2. eli biraz zor düşer piyasaya.bilgiler için çok sağolun.

arkdşlar kore charvel ler hakkında bilgisi olan varmı acaba
bunlarında japon-kore ibanezler gibi aralarında dağlar kadar fark varmıdır
tüelde gördüm geçen bitane vişne çürüü renginde çok tatlı ve çok uygun fiyata idi

manyetik modifiyesi ile olabilicek en iyi gitarlardan.arkadaşımda charvette (charvel in daha da düşük bi modeli) vardı.hatta ben alıcaktım sonra vazgeçtim.köprüye gitti tb6 taktı sapada hotrails.çok taş tonları var.klavyeside rahatsa alınır bence.

Meraba arkadaşlar;

Dk-2 nin transparent black rengini gören var mı acaba? Jacksonun kendi sitesinde göremedim. Coğu siteye baktım göremedim. Gören bilen varsa acaba linkini verebilir mi?

Geri