Charvel / Jackson Başlığı

Siyah olanı 700$ ama Desert Camo olan neredeyse 1000$ ve boyası da hiç güzel değil bence. Jackson pek yapamıyor Camo olayını :)

Yalnız şimdi Camo değil de Mako diye bir finish çıkarttılar işte bu Cow'larda var, o çok güzel bence. Nete falan pek düşmedi daha

Cow-6 Mako:

mako2tg7.jpg

mako3dm6.jpg

Desert Camo bence gelmiş geçmiş en kötü gitar boyalarından biri olmaya aday :)

Ama 7 telli siyahı...

2900502503.jpg

İşte budur. Tek manyetik, sabit köprü, ters kafa, inlay yok ve koyulaştırılmış klavye (sadece abanoz olduğundan değilmiş o kadar koyu olması, kullanılan abanoz çok kaliteli olmasa da gavurun "dye" dediği işlemden geçiriliyormuş)... Aah ah :(

Aşağıdaki linkteki gitarı yurtdışına giden bir yakınıma aldıracağım. Ama kendisinin gitarlar hakkında pek bilgisi yok. Bu yüzden bu gitarı alırken yanlışlık çıkmasını istemiyorum.

http://www.jacksonguitars.com/products/search.php?partno=2910101590

Ancak internetteki satış sitelerinde DKMGT modelinin bir çok değişik halini gördüm. Archtop olmayan, 3 Switchli olan, Pasif Manyetikli olan vs. Ben Bu linkteki gitarı istiyorum ama diğer DKMGT'ler ile nasıl ayırt edileceğini bilmiyorum. Yani bu versiyonun aynı bir uzantısı var mıdır? Model kodu falan yani. Yurtdışından gitar geldiğinde EMG-HZ manyetikli bir DKMGT görmek benim için feci olur çünkü :D

Ya da bu gitarın özelliklerini ayrıntılı birşekilde bulunduğu bir dosyayı mı versem? Gitar satıcıları ona göre davnanır mı?

TheJester demiş ki:
İşte budur. Tek manyetik, sabit köprü, ters kafa, inlay yok ve koyulaştırılmış klavye (sadece abanoz olduğundan değilmiş o kadar koyu olması, kullanılan abanoz çok kaliteli olmasa da gavurun "dye" dediği işlemden geçiriliyormuş)... Aah ah :(

Jackson firmasından insanlar bunun doğru olmadığını söylediler. Yani bir ara özellikle Kevin Bondlardaki klavyelerin acayip siyah olmasından kaynaklanan bir merak oluştu insanlarda, herhangi bir işleme tabii tutmadıklarını söyledi Jackson'dan birisi abanoz klavyeleri. DYE dediğin olay zaten bildiğin boya oluyor :)

Ben bunun neden kaynaklandığını biliyorum ama, Amerikan Jacksonlarda bazen yapım süreleri uzayabiliyor ve bu sırada gitar fabrikada bekliyor, klavyelerine de herhangi bir bakım uygulamadıkları için abanozlar biraz soluyor. Düzenli bakım yapıldığında o renk yeniden geliyor ama bir çok insan gitarına düzenli bakım yapmadığı (daha doğrusu fretboardu gerektiğinde yağlamadığı için) onların klavyeleri nispeten daha açık renkte oluyor, o yüzden insanlar Japonların klavyelerini görünce bunlar neden bu kadar siyah diyorlar :) Japon disiplini! :mrgreen:

Bu abanozun solması olayına bir örnek
p5250099zt0.jpg

Bir de şunlara bak, 2si de canavar! :D

jacksonby2.jpg

jacklightsky08sf1.jpg

Clickboy demiş ki:
Aşağıdaki linkteki gitarı yurtdışına giden bir yakınıma aldıracağım. Ama kendisinin gitarlar hakkında pek bilgisi yok. Bu yüzden bu gitarı alırken yanlışlık çıkmasını istemiyorum.

http://www.jacksonguitars.com/products/search.php?partno=2910101590

Ancak internetteki satış sitelerinde DKMGT modelinin bir çok değişik halini gördüm. Archtop olmayan, 3 Switchli olan, Pasif Manyetikli olan vs. Ben Bu linkteki gitarı istiyorum ama diğer DKMGT'ler ile nasıl ayırt edileceğini bilmiyorum. Yani bu versiyonun aynı bir uzantısı var mıdır? Model kodu falan yani. Yurtdışından gitar geldiğinde EMG-HZ manyetikli bir DKMGT görmek benim için feci olur çünkü :D

Ya da bu gitarın özelliklerini ayrıntılı birşekilde bulunduğu bir dosyayı mı versem? Gitar satıcıları ona göre davnanır mı?

Senin o gördüklerin D"x"MGT'dir. Genelde insanlar onu da DKMGT sanıp e-bay'de falan DKMGT diye satıyorlar :)

Başka DKMGT yok, herhangi bir uzantısı falan. Eğer istediğin bir renk varsa onu belirle ondan sonrası kolay.. Sadece üstünde Emg-Hz değil de EMG olması lazım, onu da sana getirecek olan arkadaşına söylersin..

Gitarın önündeki 2 tane kapağın üstünde EMG-HZ değil sadeec EMG yazacak diye, aktif olanlarda sadece EMG yazıyor. Eğer beğendiğin bir renk varsa onun ismini öğren arkadaşına söyle bence bunlar yeterli olur.. Bir de belki arkadaşına bir resim yollayabilirsin, onu print ettirip yanında onunla gitsin en basiti o olur.. Bol şans..

Geri