Charvel / Jackson Başlığı

Ya bilmiyorum ben bundan yaklaşık 2 sene falan önce charvel kullandım tabi farklı gitarlar sert tonları sevenler için çok iyiler ama burada jacksonların konuşulmasının sebebi aletlerin daha çok ton yelpazesine sahip olması tabiki yine sert tonları yakalayabileceksin ama daha soft şeylerde yapabileceğin bir gitar .... ve tabi gitarlardaki işçilik mükemmel...

merhaba arkadaşlar elimde jackson dk2m gövdeli,dk2 (gül ağacı) saplı,orjinal floyd rose lu bir jackson gitar var.Manyetik almayı düşünüyorum.grubumla heavy/thrash tarzında çalıyoruz ama benim sevdiğim ve etkilendiğim gitaristler genelde daha farklı tarzlarda.örneğin; vai,petrucci,alex skolnick,marty friedman,david gilmour,eddie van halen,michael romeo... vsvs

aradığım manyetik bridge te harmonikleri iyi almalı ama dağınık olmamalı sıkı olmalı.internetten araştırdığım kadarıyla evolution uygun gibi görünüyor.bunun yanında köprü için jb ye de baktım onu da tavsiye ettiler.

neck içinse biraz tiz olsun istiyorum ama fazla değil.çünkü neck e de bas ağırlıklı bir manyetik takarsam ses iyice boğulur diye düşünüyorum.neck için de netten baktığım kadarıyla humbucker from hell hoşuma gitti.dimarzio neck için tavisyeler daha çok air norton yönünde.seymour duncan içinse jazz deniyor.

açıkçası kafam oldukça karışık.sizin de bu konuda fikrinizi almak isterim.

Köprüye TB-14, kendi dk2'mde kullandığım manyetik. Kesinlikle çok yakışıyor gitara. Sap için de Jazz veya Bill Lawrence L500C derim, ikinciyi bulman biraz zor olabilir.

Arzach demiş ki:
merhaba arkadaşlar elimde jackson dk2m gövdeli,dk2 (gül ağacı) saplı,orjinal floyd rose lu bir jackson gitar var.Manyetik almayı düşünüyorum.grubumla heavy/thrash tarzında çalıyoruz ama benim sevdiğim ve etkilendiğim gitaristler genelde daha farklı tarzlarda.örneğin; vai,petrucci,alex skolnick,marty friedman,david gilmour,eddie van halen,michael romeo... vsvs

aradığım manyetik bridge te harmonikleri iyi almalı ama dağınık olmamalı sıkı olmalı.internetten araştırdığım kadarıyla evolution uygun gibi görünüyor.bunun yanında köprü için jb ye de baktım onu da tavsiye ettiler.

neck içinse biraz tiz olsun istiyorum ama fazla değil.çünkü neck e de bas ağırlıklı bir manyetik takarsam ses iyice boğulur diye düşünüyorum.neck için de netten baktığım kadarıyla humbucker from hell hoşuma gitti.dimarzio neck için tavisyeler daha çok air norton yönünde.seymour duncan içinse jazz deniyor.

açıkçası kafam oldukça karışık.sizin de bu konuda fikrinizi almak isterim.

köprü için Invader da güzel olur. yüksek çıkışlı ve toplu bi manyetik. coil split yaparsan da tertemiz clean tonlar alabilirsin. Evh, Vai, Petrucci, Friedman tarzında rahat çalarsın...

2 haftaya kadar 96 yapım bir DK-2 alıyorum. Sahibi gerçekten çok iyi korumuş gitarı bakımlarını aksatmamış. Merak ettiğim şey gitarda 2 tane single ve 1 adet humbucker Duncan Designed var. Hemen manyetik modifiyesine gidecek kadar düşük performanslı değillerdir herhalde. 2 tane hot rails düşünüyorum, köprüde de tb-4 veya custom custom. Genel olarak rock, hard rock bazen de eric clapton tarzı blues çalıyorum. Bu manyetikler bana yeter mi ?

Arkadaşlar birşey sormak istiyorum...Bir müzik markette kore malı sarı logolu jackson gitarlar gördüm üzerlerinde iki tane humbucker var(jackson ın kendi manyetikleri).Gitarda ton ayarı yok sadece volume ve manyetik switch i var.Ben bu gitarları google dan falan bulamıyorum bu modeli bilen birisi var mı?Elimde emg81-85 var bu gitarı alıp modifiye yapmayı düşünüyorum.Gitarın kasası cok hoş(Randy Rhoads kasa-fiyatı 400 dolar)
Bu gitar neyin nesidir boyle sarı logo olması ve bu gitarı internette hic bulamamam beni dusunduruyor....

Ayrıntılı bilgi verirsen yardımcı olabilirim.Sharkfin var mı? Binding var mı? Logonun altında professional yazıyor mu? Bu bilgileri verirsen daha kolay olur hatta fotoğraf çeksen çok daha rahat olur.

Abi gitarın klavyesi gül ağacı inlayler binding degil su klasik nokta halinde olanlar var ya oyle...Floyd rose kısmı yerine string-thru sistemi var.Sarı jackson logosunun altında bir yazı gormedim.Adam kore malı oldugunu soyledi ama çin falan da olabilir.Sadece volume ve manyetik switch i olması ilginc cunku hicbir Jacksonda bunla karsılasmadım...Baska ekleyebilecegim birsey gelmiyor aklıma tekrar gittigimde resmini cekebilirim...Hatta aynı adam 2 3 ay once bu gitarlar icin yasal olmayan yollardan bu gitarları getirdigini o yuzden vergi odemedigini dolayısıyla gitarları yarı fiyata sattıgını soylemisti...Gitarı denedigimde 15 wattlık amfi olmasına ragmen gitarın output u oldukca yuksekti.Palm muting yaparken tatmin oluyorsun yeterince ...

Jackson'ın sadece volume ve switch'li çok modeli var rhoads ex,eski rr3 ler,rx10 bunlar sadece volume ve switch li rhoads lar.Manyetikler jackson sanırım.Üretim yılı konusunda bir fikrin var mı?

Evet abi dün tekrar baktım gitara aksam muzik marketin onunden gecerken ustundeki manyetikler jackson ama kapalı tip manyetikler,klasik humbucker şeklinde degil...Senin yazdığın gitarlara baktım Rhoads ex benim gordugum gitara en yakın olan gitar...Farkı floyd rose olması benim gordugum gitar ise string-thru...Sharkfin yok gitarda nokta halinde inlayler var.Üretim tarihini bilmiyorum malesef

Abi şu gitar bahsettigim gitara cok benziyor...Özellikleri aynı bu gitarda fazladan bir tane tone nobe u var ve jackson logosu benim dedigim gitara gore daha acık benim gordugum daha sarımsı bir renkti ....Onun dısında hersey aynı

http://api.ning.com/files/RMyQI-Ny6...yNhP-R/l_da630dd1215652fa21faac03e699d667.jpg

Ya ben çalmadığım için bir yorum yapamam. Bekle birazcık yazarlar. Yanlış hatırlıyor olabilirim ama işçiliğin iyi, tonların kötü olduğunu okumuştum yine burada. Tabi emin değilim tam terside olabilir.

izzzyy demiş ki:
endonezya değil hindistan olması lazım js30 lar çok merak edip almak gibi bir gaflete düşmüştüm sesi en kötü jackson denebilir onun yerine performer serilerine baksan senin için daha iyi olur işçiliği kötü değil gitarın ama tonu gerçekten kötü 800 lira verilcek bir gitar değil üstüne biraz daha koy forumda japon jacksonlar satılıyor 900 1000 e onlardan alsan daha iyi olur enazından gerçek bi gitarın olmuş olur:D

buldum.

Arkadaşlar Jackson JS30RR gitarlarda bildiginiz uzere tone knob manyetik switch ve volume knob var ama benim gordugum JS30RR de tone knob u yok adama sordugumda Çin yapımı olduğunu soyledi...Hindistan ve Çin yapımlarında bu değişiklik olması normal mi? Gitarı denedigimde sustaininin oldukça iyi olduğunu gördüm ama manyetik modifiyesi yapılmalı yine de...400 dolar fiyatı var.

Geri