Charvel / Jackson Başlığı

halilpazarlama demiş ki:
dün zuhal müziğe uğradım siyah bir dk2m vardı işçiliğini beğenmedim hiç hatta 1800 lira olduğunu öğrenince şaşırdım eski japon jacksonlar daha kaliteliydi sanırım.

walla 25 aralıkta kur farkı yüzünden 100 lira bugün göre pahalı aldım gitarımı. kar beyazı aldım ve işçilik hala gayet yeterli bence. ayrıca bu model çift humbucker ile çok güzel ses veriyor. sen düz siyah bakmadın galiba bence. eski japon jackson olarak da performer serisi ps4 kullandım.
bi kere düşük profil tremolo daha güzel. inlaylar da mevcut . uzatmayayım : seninle aynı kanıda değilim maalesef. halen gayet yeterli bir gitar. bundn sonra da yine jackson ams SL2H snakeskin almayı dşünüyorum.

selam,

Aldığım gitar bu mu? Hayırlı olsun.

15439_1266564473172_1501603063_7282.jpg

Bu modeli daha çok satar bence.

hoşça kalın

benim denediğim model özel bir renkmiş buyüzden pahalıymış . gitar kötü demedim yanlış anlaşılmasın ama 1800 liraya yakın fiyatı olan bir gitar için işçilik yeterli gelmedi bana yoksa kötü bir gitar değil. hatta bir arkadaş satıyo teklif bile verdim :) ama 1800 liraya daha güzel gitarlar olduğu kanısındayım.

halilpazarlama demiş ki:
benim denediğim model özel bir renkmiş buyüzden pahalıymış . gitar kötü demedim yanlış anlaşılmasın ama 1800 liraya yakın fiyatı olan bir gitar için işçilik yeterli gelmedi bana yoksa kötü bir gitar değil. hatta bir arkadaş satıyo teklif bile verdim :) ama 1800 liraya daha güzel gitarlar olduğu kanısındayım.
1800 lira japon jackson olması normal yani sonuçta japon, usa dan sonra en çok tercih edileni fakat işçilik gerçekten yakışmayan seviyelerde, hatta şunu söyleyebilirim ki adam gibi japon jackson çok az... Sırf bu yüzden ibanezi tebrik ediyorum adamlar Allah var japon üretimlerinde işçiliği çok iyi... Hepsi birbirini tutmaz tabiki seri üretim mallar birde ağacı b.ku pürüsüğüde şans işi ama şahsen bir rg1570 ile dk2 işçiliği arasında baya bir fark var yahu...

Baya bir zaman önce bir gitar alayım dedim ve birkaç kişi ve bayağı bir dükkan gezerek jackson ve ibanez türevlerini denedim. Karar (sıfır bazında) 2000 TL ye kadar bütçede ibanez oldu. Zevk meselesi yani gönlünde jack almak yatan adama neden ibanez aldın diye sorarlar. Cevabı verdim. Üretim yılı önemli. Keşke eski jacksonlar geri gelsede canlansa ruhumuz... Bariz bir şekilde usa ve japon jack ler arasında fark koydular hatta usa lara bile laf atan var... Misal obican sl1 deneyimi ( yalan olmasın ama sl1 di beğenmediği).

halilpazarlama demiş ki:
dün zuhal müziğe uğradım siyah bir dk2m vardı işçiliğini beğenmedim hiç hatta 1800 lira olduğunu öğrenince şaşırdım eski japon jacksonlar daha kaliteliydi sanırım.

Forumda bir tane Crimson Swirl Dk2m var. Gordugum en fiyakali jackson. 1250 Liraya satiyor Izmir'de. Gitarla ilgilenmek isterdim ama bu yaptiginiz yorumlar garip geldi kuskuyla bakar oldum gitarlara. 2000 TL de biriktirince magazadan alinabilecek en iyi gitar max RG 2570Z vs. oluyor. Onun yerine 2000 Tl'ye 2. el daha farkli modeller tercih etmek mantikli degil mi ? Ibanez JS 100 kullandim ben, biraz sogudum Ibolardan acikcasi. Rg 1570 arkadasimda vardi calmistim biraz zamaninda, jem de caldim manyak aletti jem ama ne bileyim, biraz farklilik ariyor insan hayatinda. Bir de mydukkan.com'da biri Dk2m hakkinda yorum yapmis yaylar ile ugrasirken govdede asinma oluyormus Dk2m modellerde. Ne kadar dogru bilmiyorum.

o gitar gayet hesaplı içinde şüphe olmasın arkadaşımızın dediği kadar temizse fiyatta çok iyi.hatta ben o gitara teklif yaptım hatta arkadaş tanıdık olduğu için benim almamı istedi istanbula gideceğim için (para yemek lazım) dönüşte para kalırsa alırım sen satabilirsen sat dedim. gerçekten çok güzel gitar özellikle rengi süper. çokta temiz bakmış arkadaş. gitarı alırkende konuşmuştuk yanlış hatırlamıyorsam. rahat rahat alabilirsin. tabi git bir dene uymazsa almazsın. ben sadece 1800 lira için işçilik daha iyi olabilirdi dedim.1250 lira özel bir model için bence gayet hesaplı.2570in sıfırıyla arasında baya bir fşyat farkı var. sen al yabancıya gitmesin :) yay olayına gelince senelerdir gitar kullanırım yayları söküp taktığım sayılıdır. yani ağaç bu sonuçta zırt pırt vidalı yerleri söküp takarsan tabiki aşınır. ben bir problem olacağını zannetmiyorum. ibanezler jacksonlara göre fiyat performanıs daha yüksek aletler fakat bu satılan gitarında fiyatına göre kalitesi çok iyi.

progressiva demiş ki:
halilpazarlama demiş ki:

Forumda bir tane Crimson Swirl Dk2m var. Gordugum en fiyakali jackson. 1250 Liraya satiyor Izmir'de. Gitarla ilgilenmek isterdim ama bu yaptiginiz yorumlar garip geldi kuskuyla bakar oldum gitarlara. 2000 TL de biriktirince magazadan alinabilecek en iyi gitar max RG 2570Z vs. oluyor. Onun yerine 2000 Tl'ye 2. el daha farkli modeller tercih etmek mantikli degil mi ? Ibanez JS 100 kullandim ben, biraz sogudum Ibolardan acikcasi. Rg 1570 arkadasimda vardi calmistim biraz zamaninda, jem de caldim manyak aletti jem ama ne bileyim, biraz farklilik ariyor insan hayatinda. Bir de mydukkan.com'da biri Dk2m hakkinda yorum yapmis yaylar ile ugrasirken govdede asinma oluyormus Dk2m modellerde. Ne kadar dogru bilmiyorum.
Yok abicim bir insan gitarın arkasındaki yayları tutan vidaların ağaca girdiği yeri yalama yapıyorsa o kişi hayvandır ta hayvanın önde gidenidir. Mydukkanda yorum yazanların %99 u çoluk çocuk hiç kaale bile alma. Çok biliyorum havasında olanlar varya daha 2 gündür eline gitar almış çalanlar. Ben kendi gözümle gördüm. Hatırlayamadığım ibanezin yada esp baya yüksek ücretli bir gitarının altına demişki buna bu parayı vereceğime fender alırım death metalden blues a kadar her tarzı çalarım. Ya bi git ya bi s..tir git...

Onu demesinin sebebi Mikael Akerfeldt ve diger Iskandinav gruplarin elemanlarinin clean tonlarda Fender kullanmasi sebebi ile olabilir :) Belki tum albumu Fender ile kaydediyor diye dusunmuslerdir hehe.

progressiva demiş ki:
Onu demesinin sebebi Mikael Akerfeldt ve diger Iskandinav gruplarin elemanlarinin clean tonlarda Fender kullanmasi sebebi ile olabilir :) Belki tum albumu Fender ile kaydediyor diye dusunmuslerdir hehe.
Öyle birşeyden haberi varsa ben gitar çalmayı bırakırım. Adamlar video izliyor youtube tan konser videolarını sonra ona nerde ne görüyorsa artık (nasıl bir zihniyetse helal olsun) saçma sapan yorumlar yazıyor. Metal yapan emg blues çalan single kullanır derler (hasta oluyorum bu laflara da neyse) sonra metallica nothing konserini açarlar, ya ne güzel bir clean dir bu yok böyle birşey derler. Harbiden yok böyle birşey ya harbiden yok böyle bir tezat...

Adım geçmiş :)

Kısaca;

1. DK2M vardı bende bir ara, şu an alım satım bölümünde pembe çerçeve ve potanzlarla görebilirsiniz kendisini. İşçilikten kasıt eğer bindinglerin inlaylerin düzgünlüğü, sapın birleşimi, boyanı homojenliği vs ise o gitar gördüğüm en iyi işçiliği olan gitar. PGMlerden bile iyi. Ama hardcase i açar açmaz potanzlardan biri düşmüştü, ayrıca arka kapaklardan biri zangırdıyordu, vidaları iyi sıkamamışlar. Ufak şeyler bunlar, potanz kafası düşmesi USA Jacksonlarda bile var, bir düzeltmediler onu.

2. Benim eski DK2 o aletten çok daha kaliteli bir gitar ton olarak tepki olarak rezonans olarak. Arkadaşın daha da eski DK2si ise ikisinden de kötü.

3. Nefret ettiğim SL1ler oldu evet.

4. Zuhal'de iki tane SL2H Mah Q var şu an, muazzam aletler.

budur.

jacksonke1 demiş ki:
Zuhalde Sl1 EDS denedim rezildi :) Benim dk2 den falan daha kalın klavyesi, tonları hadi eh iyi de, rahatlığı falan çok iyi değildi.

Soloist serilerinin klavyesi zaten Dk serisinden kalındır :) Şuan Sl2h sahibiyim ve grup arkadaşımında DK-1'i mevcut hani demiyor değilim keşke DK-1 alaydım diye amma iş sadece rahatlıkta bitmiyor ki bana göre ince kağıt gibi saplar çok rahatsızdır...Milletin övdüğü o süper wizardlardan filan nefret eden bir insanım çalamıyorum o saplarda arkadaş rg2550e aldım üstüne o kadar modifiye ettim yok çalamadım kazık gibi bir sap...

NomAmor demiş ki:
jacksonke1 demiş ki:
Zuhalde Sl1 EDS denedim rezildi :) Benim dk2 den falan daha kalın klavyesi, tonları hadi eh iyi de, rahatlığı falan çok iyi değildi.

Soloist serilerinin klavyesi zaten Dk serisinden kalındır :) Şuan Sl2h sahibiyim ve grup arkadaşımında DK-1'i mevcut hani demiyor değilim keşke DK-1 alaydım diye amma iş sadece rahatlıkta bitmiyor ki bana göre ince kağıt gibi saplar çok rahatsızdır...Milletin övdüğü o süper wizardlardan filan nefret eden bir insanım çalamıyorum o saplarda arkadaş rg2550e aldım üstüne o kadar modifiye ettim yok çalamadım kazık gibi bir sap...
Adamların(Japonların) herşeyi küçük ve ince :twisted:

smtzdmr demiş ki:
NomAmor demiş ki:
jacksonke1 demiş ki:

Adamların(Japonların) herşeyi küçük ve ince :twisted:

İşin bu tarafına girersek herkese benden ünlü Afrikalı gitar üreticisi "Monster Black Guitars"dan Kamaçullan 30 serisi bir gitar gelsin :twisted:

Milletlere göre sap ayrımı faşistliktir arkadaşım konu hayra alamet yerlere gitmiyor :D

Herkes sapına göre konuşursa sanırım İspanyol gitarlar şah olur :p

Bende KE standart (dave Mustaine SMlerle modifiye ettim sonra) Soloist (1990) (dave mustaine hum + hot rails SM) single ve singlehum)) ve fabrika siparişi KV2 ghost flame var (EMG ZW) hepsi de ayrı tonları olan sıkı aletler. Amerikada üniversitedeyken aldığım kıytırık 190 dolarlık KE ye dave mustaine SMleri takınca Malmsteen bile çalabilmeye başladım.

Demek ki aslında verilen para biryere kadar, asıl olan duyduğun şey iyi mi geliyor ona bakmalı. Gerisi dış görünüş.

Ne dersek diyelim, iyi gitar bulmak biraz da şans işi aslında. "Elektro gitar" dediğimiz olay ağaç ve donanım işçiliği ile manyetik ve potans yani elektronik işçiliğinden oluşuyor. İşin içine elektronik deyince şans faktörü de giriyor. Fazla ayrıntıya girmeden lafı kısa kesmek gerekirse; bu gibi faktörler yüzünden, bilmem kaç bin dolarlık gitar ancak anırırken 200-250 dolarlık uzakdoğu malı gitar kükreyebiliyor. Kore malı, standart bir Jackson'um vardi, hatta ikinci el almıştım ama çalarken birebir Chriss Oliva'nın Street albümüde kullandığı soundu veriyordu ve manyetikleri o dönem Korelerin manyetiklerinden çok çok güçlüydü. Klavyesi de yüksek model İbanezlerden bile rahattı. Paraya sıkıştım sattım, geri almak isteyince de manyetiklerin değiştiğini gördüm ve vazgeçtim. Hala evlat acısı gibi içimdedir.:(

halilpazarlama demiş ki:
o gitar gayet hesaplı içinde şüphe olmasın arkadaşımızın dediği kadar temizse fiyatta çok iyi.hatta ben o gitara teklif yaptım hatta arkadaş tanıdık olduğu için benim almamı istedi istanbula gideceğim için (para yemek lazım) dönüşte para kalırsa alırım sen satabilirsen sat dedim. gerçekten çok güzel gitar özellikle rengi süper. çokta temiz bakmış arkadaş. gitarı alırkende konuşmuştuk yanlış hatırlamıyorsam. rahat rahat alabilirsin. tabi git bir dene uymazsa almazsın. ben sadece 1800 lira için işçilik daha iyi olabilirdi dedim.1250 lira özel bir model için bence gayet hesaplı.2570in sıfırıyla arasında baya bir fşyat farkı var. sen al yabancıya gitmesin :) yay olayına gelince senelerdir gitar kullanırım yayları söküp taktığım sayılıdır. yani ağaç bu sonuçta zırt pırt vidalı yerleri söküp takarsan tabiki aşınır. ben bir problem olacağını zannetmiyorum. ibanezler jacksonlara göre fiyat performanıs daha yüksek aletler fakat bu satılan gitarında fiyatına göre kalitesi çok iyi.

Abi valla eğer alacağın kesin olsaydı hakkaten şehir dışına vermezdim gitarı. Zira crimson swirl gerçekten çok farklı bir model. Her ışık durumuna göre ayrı bir parlaması var gitarın.

Niye sattım? Gitar 10 numaradır önce onu söyleyeyim. Eğer yukarıdaki arkadaş bugün beni yarım saat geç arayan arkadaşsa çok şey kaçırdı. Acil nakit ihtiyacının yanı sıra gitarın bende hatırlamak istemediğim hatıralarıda mevcut. Hatunsal mevzular :)

Adama da sıkı sıkı tembih ettim satacak olursan ilan açma bana sat diye.. ama kısmet işte...

Bu arada halilpazarlama abimizin o çok istediği adrian smith signature için sıkı takipteyim 1-2 yerle irtibat halindeyim gerekirse kredi bile çekerim

Dostum ben o gitari alirdim ama Mart'in ilk haftasi elimde nakit olacak. Su an processore yonlendirdim tum parayi. Bir de daha elimdeki gitar satilmadi. Biraz bekletirdim seni. Ne yapalim artik. Crimson Swirl de hakikaten Crimson imis yalniz.. Maple klavye accaaaip yakisiyor bu gitarlara ya.. Rosewood'dan sogudum tonunu bilmemnesini anlamam goruntusune hayran kaldim Dk2m'in. Iste o kadar: )

Geri