Charvel / Jackson Başlığı

Bu yazdığınıza ben birebir şahit oldum ve çok ilginç geldi. Bir arkadaşımda fender pre bass vardı. Adam benim yanımda çaldı çaldı Ankarada... İzmire döndüm bir süre sonra yeniden ankaraya gittiğimde gitarın sesi eskisine göre bambaşkaydı... Bildiğiniz mid tonlar gelmiş gitara acayip tatlı olmuş. Bu olayla birlikte sesi oturması dedikleri şeye inandım vallahi... 8)

Jackson RR3ün manyetikleri bazı yerlerde duncan designed, bazı yerlerde tb4-sh2n olarak geçiyor. Acaba bazı senelerde farklı manyetiklerlemi üretildi ? Bilgisi olan paylaşabilirmi ?

obican demiş ki:
o rezonans olayına gelince, zuhalde bir gün başka bir RR5 denedim, ve gerçekten çok şaşırdım çünkü alet bendekinden kat kat üstündü. yani olan şey tamamen bana kötüsünün denk gelmesiymiş, bu konuda dikkat etmek gerek. almadan önce iyice denemeli. ki öteki gitar bile kesinlikle kötü değildi, sadece benim standartlarım çok yüksek. zuhaldeki ise bazı amerikan jacksonlarla kıyaslanabilecek kalitede bir gitardı neredeyse, ana mağazaya ilk gelen partideki siyah RR5 i kim aldıysa hayırlı olsun :)

eyvallah :D

solitude71 demiş ki:
obican demiş ki:
o rezonans olayına gelince, zuhalde bir gün başka bir RR5 denedim, ve gerçekten çok şaşırdım çünkü alet bendekinden kat kat üstündü. yani olan şey tamamen bana kötüsünün denk gelmesiymiş, bu konuda dikkat etmek gerek. almadan önce iyice denemeli. ki öteki gitar bile kesinlikle kötü değildi, sadece benim standartlarım çok yüksek. zuhaldeki ise bazı amerikan jacksonlarla kıyaslanabilecek kalitede bir gitardı neredeyse, ana mağazaya ilk gelen partideki siyah RR5 i kim aldıysa hayırlı olsun :)

eyvallah :D

vaay
tekrar tebrikler, çaldığım en sağlam japon jacksonlardan birini almışsın.

Arkadaşlar Slsmg yi nasıl biliriz?

Bir sl1 yada sl2 gibimidir? Eline alan deneyen yorum yapabilcek duyan işiten herkesten acil yardım istiyorum

Benim bebişi satıp almaya değermi?

Özellikleri:
Model Name MG Series SLSMG Super Lightweight Soloist™

Model Number 291-0104-(Color#)

Web Instrument Type MG Series

Body Mahogany with Carved Top

Neck Bolt-On Rock Mahogany with Scarf Joint Head Stock

Neck Dimensions 3rd Fret: .735”, 12th Fret: .810”

Tuning Machines Sealed Die-Cast Tuners

Fingerboard Ebony Ê with Compound 14” to 16” Radius

No. of Frets 24 Jumbo Frets

Bridge Pickup EMG® 81

Middle Pickup N/A

Neck Pickup EMG® 85

Controls Master Volume,

Master Tone

Bridge JT390 Adjustable Bridge with Strings-Through-Body

Pickup Switching 3-Position Blade:

Position 1. Bridge Pickup

Position 2. Middle Pickup

Position 3. Neck Pickup

Hardware Black

Pickguard None

Scale Length 25.5” (648mm)

Width at Nut 1-11/16” (43mm)

Notice Product Prices, Features And Specifications Are Subject To Change Without Notice

Unique Features Jackson 6-In-Line Pointed Headstock,

Compound (14” to 16”) Fingerboard Radius,

Ivoroid Binding on Neck and Headstock

MOTO Piranha Tooth Position Inlays,

3-Over, 3-Under AT1 Tuning Machine Array,

Strings-Through-Body with Tunamatic Bridge

sap bağlantısına bolt on yazmışsın bolt on değil neck thru soloistlerin hepsinde olduğu gibi slsmg yekpare abanoz tuşe li üst düzey bir gitar ama floyd rose lu gitardan sonra bu tarz sabit köprülü bir gitar baya rahatsız edicektir seni.

arkadaşalr yaklaşık 200 sayfadır %90 jacksondan bahsedilmiş te benim yavaş yavaş charveller dikaktimi çekmeye başladı özellikle sandimas (emin değilim tele ye benzeyen işte :D) modelleri hoşuma gitti,hani iyi bi jacksonumun yanında bi de sandimasım olsun isterdim,bu gitarlar hakkında bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen özellikle nası,nerde bulunur kaça satılır falan.:D alım satım başlığında charvel manyaa bikaç arkadaşa rastladım,gözümden kaçmadı :D

ben denedim bu gitarı tb4 ün karakterini bir gitar ancak bukadar iyi yansıtır ayrıca klavyesi çok rahat gitarın açıkçası ben çok beğendim aklıma düşen gitarlardan biri oldu.

Geri