Charvel / Jackson Başlığı

progressiva demiş ki:
Ne ile temizleyeyim bu maple klavyeyi ?

Aman diyeyim piyasadaki temizleyicilerden falan surme, bozarsin guzelim sapi.

Tek yapacagin "eger cok gerekiyorsa" kuruya yakin bir toz bezi ile temizlemek, yoksa bosver, karakter katar gitara lekeleri :) Dunlop'un falan temizleyicilerine bakarsan uzerinde yazar "maple fretboard'da kullanilmaz" diye.

sheliakonur demiş ki:
Çok büyük.
KE2 > KE3 > Kelly'nin JS30 Modeli

Hindu Jacksonları kesinlikle tavsiye etmem.

Evet bu başlığı baştan okumayınca böyle sorular sorabiliyorum kusura bakmayın :D bu arada ben KE3'e karar verdim sanırım, fiyat nedeniyle. Bolt-on olması fiyatı düşürüyor, ben de ritim çalacağım için neck-thru seçmeme gerek yok diye düşünüyorum.

KE3'ün sapı ve klavyesi oldukça rahattır. Üzerindeki manyetikler düzgün bir şey olursa, durumu da iyiyse oldukça iş görecektir ritm gitar için. 900-1000 lira civarına bulunabilir sanıyorum.

Şeboda charvel'ciymiş.
23r2.jpg

soruyu daha düzgün sormazsan alacağın en düzgün cevaplardan biri bu olacak çünkü :)

insanlar zaman harcayıp cevap yazacaklarsa sen de sorarken zaman harca.

haklılısn kardeş edit:Arkadaşlar jackson dkmg dinky almayı düşünüyorum kullanan arkadaşlarımız vasa tonu hakkında ki düşüncelerini alabilirmiyim şimdiden çok teşekkürler

magicsytem, sadece sana değil biraz da genel bilgilendirme amaçlı olsun diye yazıyorum.

Ekipman tavsiyesi isterken mutlaka ilgi duyulan tarz ya da tarzlar, beraberinde kullanılacak diğer ekipmanlar, en çok hoşa giden ve gitmeyen tonlar ve hatta akord düzeni bile belirtilmeli ki sağlıklı tavsiyeler verilebilsin.

yeni yeni öğreniyoruz özürdilerim kardeş daha çok alt.rock ve sert tonlar elde etmek isitiyorum günümüzden örnekle.muse duman linkin park vs.. şarkılarına gidebilecek tonda bir gitar bekelntim var.özelllikle jackson almak isitiyorum dkmg tercih etmemin sebebi fiyatıdır ona yakın fiyatlarda jackson önerilerinize açığım.şuan elimde bulunan amfi create palomino v32 pros.boss me 70 var elimde

Hellhound demiş ki:
magicsytem, sadece sana değil biraz da genel bilgilendirme amaçlı olsun diye yazıyorum.

Ekipman tavsiyesi isterken mutlaka ilgi duyulan tarz ya da tarzlar, beraberinde kullanılacak diğer ekipmanlar, en çok hoşa giden ve gitmeyen tonlar ve hatta akord düzeni bile belirtilmeli ki sağlıklı tavsiyeler verilebilsin.

Bu durum için uygun bir gitar değil. İki tane aktif humbucker var ki istediğin tarz için fazla sert kaçacaktır ve clean tonlarda da başarılı olamayacaktır.

Yerinde olsam Blade Delta Standard veya Dayton Standard alırdım, çok daha uygun o tarza.

konyu biraz toplayayım şimdi şöyle düşünün benim 1000-1800 tl arası bir bütçem var ve clean tonu iyi jackson marka bir gitar arıyorum ve siz değerli arkadaşlarımdan da yardım bekliyorum ama gitar jackson olucak.

Geri