Charvel / Jackson Başlığı

Köprü olarak ne kullanacaksınız hocam o projenizde ?
Floyd Rose Special, kilitli kalacak zaten tamamen bu yüzden pahalıya kaçmadım. Bu arada başlığı kirletmeyelim, elimden geldiğince detaylı bilgi paylaşmaya çalıştım başlıkta. Customımsı Jackson Ek olarak özelden yazarsanız veya başlıktan sorarsanız uzun uzun konuşabiliriz keyifle, burayı amacından saptırmayalım.

3800 dolar diyor kendim yaptırsam 2k dokar daha pahalı olacaktı diyor. O kadar paraya böyle işçilik hataları insanı üzer. Ama çalımının ve tonunun süper olduğuna eminim.

natural gövdeli gitara dallı budaklı kesit koymuşlar tamam ağaç sonuçta her odunun doğru olması gerekmez Tapduk Emre'nin dergah'ı değil de natural cilalı gitar yapıyorsan ağacın kesimlerine dikkat edeceksin. Bunlar bir de sapı freze kesim kullanırlardı o da yalan olmuş. Usa jackson'nın olayı zaten freze kesim sapta akort dengesi ve ses kalitesi sunması, hele ki gotohlar da olmamış bence ucuz olsun diye malzemeden çalmış gibi olmuş o kadar para verdikten sonra sperzel veya scahller görmek insan. Gerçek Jackson bu değil.

Canım ülkemde de 7-8k verip gitar alacakken bu adamın yaptığı titizliğin çeyreğinin çeyreğini bile yapınca satıcılar surat yapıyor. Gitarın cilasında çatlak var diye iade etmek istiyorum, olur öyle şeyler çok takılmamak gerek diyorlar :D Kutulu açılmamış gitar bulmak zaten zor. O şubede olmayınca başka şubelerden bile kılıf içerisinde yolluyorlar.

Thomann dan Jackson almak istedim. Ancak şok şok şok, Jackson beyefendi Türkiye'ye gitar gönderimini yasaklamış.

jackson bey değil, jackson Fender tarafından satın alındı, Zuhal müzik tr dağıtıcı o yasaklatıyor.

şuradan bak bunlar yolluyor ama daha tuzlu olur.

adresi türkiye seçersen vergi düşüyor biraz 15-16 ingiliz papelide kargo çıkıyor ona göre hesapla.

jackson bey değil, jackson Fender tarafından satın alındı, Zuhal müzik tr dağıtıcı o yasaklatıyor.

şuradan bak bunlar yolluyor ama daha tuzlu olur.

adresi türkiye seçersen vergi düşüyor biraz 15-16 ingiliz papelide kargo çıkıyor ona göre hesapla.

Nedense bir antipati vardı o firmaya iyice arttı, süper çözüm cidden.
Teşekkür ederim link için.

Nasıl ya. Ben de tam alacaktım. Para iadesi mi oluyor, sipariş mi iptal oluyor? Thomann ne dedi? Biraz açar mısın?
We are disappointed diyor hocam. Jackson gitarlarin Türkiyeye gönderimi yasaklanmış. Yani almak istesen de alamıyorsun. SorunluNewbie arkadaşın dediği gibi, distribütör yasaklatmış ama Andertons gönderiyor.

Dosyalar

• Screenshot_20200310_212422_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20200310_212422_com.android.chrome.jpg
    144.8 KB · Gösterim: 199
Bu aralar jackson veya charvel strat kasa gitar bakıyorum ama o kadar model iyice kafamı karıştırdı. Jackson pro dinky veya dk serilerine bakıyorum bunların Meksikası var eski üretim Japon'u var , eski seri charvelin model 4-6 vs. üretimlerine bakıyorum onlarda japon üretimi efsane seriler , sizler bu saydıklarımdan kalite olarak hangisini önerirsiniz ?

natural gövdeli gitara dallı budaklı kesit koymuşlar tamam ağaç sonuçta her odunun doğru olması gerekmez Tapduk Emre'nin dergah'ı değil de natural cilalı gitar yapıyorsan ağacın kesimlerine dikkat edeceksin. Bunlar bir de sapı freze kesim kullanırlardı o da yalan olmuş. Usa jackson'nın olayı zaten freze kesim sapta akort dengesi ve ses kalitesi sunması, hele ki gotohlar da olmamış bence ucuz olsun diye malzemeden çalmış gibi olmuş o kadar para verdikten sonra sperzel veya scahller görmek insan. Gerçek Jackson bu değil.
Yalnız gitar custom shop olduğu için, donanımı sipariş veren kişi bu şekilde seçmiştir. Ağaç olayında jacksonun desenle ilgili çok takıntısı yok. Bunu başka videolarda da görebilirsiniz. Yalnız bu jacksonu yaptıran adam çok zevksizmiş. Bu gitarın kafada custom shop yazmasından başka bir esprisi yok bence. Hatta çok daha güzel standart sl2h'ler var. Güzel boyanmış, daha iyi donanımlı.. O klavyedeki delik önemsenecek birşey değil. Videoda gösterdiklerinden jackson'a yakışmayanı logo altındaki hata ve ağaç üzerindeki tırnağa benzer izler. Bu gibi hatalı durumlar da her firmada oluyor ve 'B Stock' adı altında ucuza satılıyor. Belki de bu gitar da B stock bir gitardır. Hikayesini dinlemedim, kendi siparişi mi acaba, yada bir yerden mi almış.. Eğer kendi siparişi ise adam haklı. Ama bir yerden almışsa, jacksonun değil, satan yerin suçu.

Yalnız gitar custom shop olduğu için, donanımı sipariş veren kişi bu şekilde seçmiştir. Ağaç olayında jacksonun desenle ilgili çok takıntısı yok. Bunu başka videolarda da görebilirsiniz. Yalnız bu jacksonu yaptıran adam çok zevksizmiş. Bu gitarın kafada custom shop yazmasından başka bir esprisi yok bence. Hatta çok daha güzel standart sl2h'ler var. Güzel boyanmış, daha iyi donanımlı.. O klavyedeki delik önemsenecek birşey değil. Videoda gösterdiklerinden jackson'a yakışmayanı logo altındaki hata ve ağaç üzerindeki tırnağa benzer izler. Bu gibi hatalı durumlar da her firmada oluyor ve 'B Stock' adı altında ucuza satılıyor. Belki de bu gitar da B stock bir gitardır. Hikayesini dinlemedim, kendi siparişi mi acaba, yada bir yerden mi almış.. Eğer kendi siparişi ise adam haklı. Ama bir yerden almışsa, jacksonun değil, satan yerin suçu.

Olur mu 90'larda veya 2000 başı natural gitarlara bakın jackson olan gayet de dikkat ediyorlar her firma dikkat eder zaten, boyalı bir sl2h'i kazıyınca altından çıkan ağacın figurleri naturelden her zaman daha kötü olur hatta ona göre natural gitar yapılacak ağaç seçilir custom shop bir gitar olacaksa hele ki amerikan malı binlerce dolar vereceğiniz bir jackson ise dal budak olmamalı en azından paranızın karşılığı olarak. Gotoh kısmı da komik olmuş gerçekten bence jackson gotoh'u custom shop seçeneklerine bile koymamalıydı firma prestiji açısından. Yoksa, gotoh çok kaliteli bir marka ona lafım yok ama o kulvarın adamı değil, daha çok fiyat/performans için kullanılan muadili bir ürün. Tuner denilince sperzel-schaller filan gelir insanın aklına hele ki amerikan custom shop olacaksa.

Öte taraftan, diğer deformasyonlar (logo-klavye vs) için konuşuyorum, B stock mu bilmiyorum videoda bahsetmemiş. bunlar dükkan adına üretilen jacksonlardan bildiğimiz custom shop ama custom order custom shop değil. (videonun başına dikkat etmemiştim ben custom order custom shop sanıyordum bu yüzden yorumu editledim). Hadi logo filan işçilik hatası da b stock kategorisine girer de eğer, B stocksa bile natural bir jackson custom shop'tan dallı budaklı çıkmamalı, büyük utanç bence.

Son düzenleme:
Şu zamanda usa custom shop yazan bir ürüne para vermek ikinci kalite bir ürün satın almak gibi olmuş. Gibsonlar için de pek çok şikayet videosu var. Enstrüman alanında ustalaşan asya karşısında yakında teslim bayrağı çekerler.

Geri