Cort Katana serisi nasıl sizce?

Arkadaşlar ben elektroya başlamayı düşünüyorum.Aklımda X6 ve KX5 var.Tarz olarak korn ,system of a down, pod çalmak istiyorum.X6 nın floyd rose olması kafamı kurcalıyo sizin görüşleriniz neler?

x6 kadar berbat floyd rose lu bir gitar görmedim. almayın başınız ağrımasın. x2 alın daha rahat olursunuz ama gene de katanalar hepsinden iyidir.

çok açık ve net söylüyorum arkadaşlar belki abarttın diyceksiniz ama. ben bu gitarlardan aldım bir tane. şu anda bende var. manyetiklerini dimarzionun arinorton-vede gene dimarzionun steves special manyetikleriyle değiştirdim. sap ayarı ve entosoyon ayarlarını yaptırdım. daha önce ibanezin ve fender in orjinal bir çok modelini kullanan ben bu gitara öyle bir ısındım ki anlatamam.. yani neden bilmiyorum çok iyi bir ikili olduk. diğer bütün gitarlarımdan fazla sevdim bu gitarı. değiştirdiğim manyetikleri sayesinde çok da güzel tonlar alabiliyorum. tavsiye ederim.

slm arkadaşlar bende de kx-1f var ve hardcore nu-metal tarzı yapıoruz..parçaları çalmak daha uygun olsun diye 0.11 tel takmak istiorum ve c drop tan çalıcam...şuan0.10 var ve d drop takılıyorum..sorum ise şu 0.11 tel takıp sap ayarı yaptırdığım zaman sadece c droptan mı kullnamak zorundayım yerine göre d veya mi ye veya c# drop a çekemezmiyim çekersem sap ayarı kaçar mı?
yani biçok gitar çalan kişide görüyorum sahnede sürekli akorla oynuyorlar hatta izmirde dungeon da sahne alan makine nin gitaristi ibanez 7 telli kullanıyor alet floyd rose lu olmasına rahmen sahnede zırt pırt deiştirio bi anlam veremedim konumdan da saptım zaten:D
neyse bilgisi olan varsa şimdiden teşekkür ederim..

şimdi drop akord olayında sadece üst tel in akordu iki yarım ses geriye çekilir.her akord şeklindede yapılabilir yani sadece bir tel olduğu için sap gerginliğinde çok büyük bir değişiklik olmaz.ama sen tüm akord u bir anda değiştirmeye kalkarsan sap a binen yük gerersen artar gevşetirsen düşer.bu durumda sap tabiki elverişsiz konumlara gelebilir.o dediğin kişiler büyük ihtimal sadece kalın teller ile oynuyordur.yani sen belli bir akord standartına göre sap ayarı yaptığın zaman sap o gerginliğe göre ayarlanmış olur.sap ayarı pat diye kaçmaz ama genede sap bükümünde farklılıklar olur farklı akordlarda.telleri eski gerginliklerine getirdiğindede düzelir.uzun bir süre tuttuğunda sap ayarın kaçabilir.

masterofpuppetsasd demiş ki:
şimdi drop akord olayında sadece üst tel in akordu iki yarım ses geriye çekilir.her akord şeklindede yapılabilir yani sadece bir tel olduğu için sap gerginliğinde çok büyük bir değişiklik olmaz.ama sen tüm akord u bir anda değiştirmeye kalkarsan sap a binen yük gerersen artar gevşetirsen düşer.bu durumda sap tabiki elverişsiz konumlara gelebilir.o dediğin kişiler büyük ihtimal sadece kalın teller ile oynuyordur.yani sen belli bir akord standartına göre sap ayarı yaptığın zaman sap o gerginliğe göre ayarlanmış olur.sap ayarı pat diye kaçmaz ama genede sap bükümünde farklılıklar olur farklı akordlarda.telleri eski gerginliklerine getirdiğindede düzelir.uzun bir süre tuttuğunda sap ayarın kaçabilir.

evet anladım sanırım.drop terimini de yanlış kullanmışım pardon.bahsettiğim şey en üst 3 tel fln genelede onlar kullanılıyor..yani dediğine göre kısa süreli akord değişikliklerinde sap ayarı kaçmıyor..ben cgcfad şeklinde sabitleyip 0.11 tellerle tabi genelde bu şekil kullanıcam..dadgbe ye çekmek mecburiyetinde kaldığım zaman kısa süreli çekebileceğim..iimiş :) teşekkür ederim bilgilerin için..

evde gitar çalan birisi için kx5 mi daha uygundur yoksa illa kasıp kx1 mi al dersiniz? gitarımı değiştirme sebebim akort kaçırması, bu gitarlar akort kaçırıyor mu? acil cevap verirseniz sevinirim. teşekkürler.

canmondo demiş ki:
Katanayla ilgili bu kadar sayfa var içinde bi kx custom geçmiyo :D

Ben bahsedeyim ozaman :)

Şu an sahip olduğum bir Kx Custom ım var.Onlarca gitar alıp satmışlığım denemişliğim çalmışlğım var.Beni özellikleriyle bu kadar tatmin eden bir gitar kullanmadım.

Floyd Rose dan nefret eder duruma gelmiştim,String thru yapısıyla rahata kavuştum.Sustain tek kelime ile mükemmel.Gitarı susturmak için,özelliklede hi gain de özel bir çaba gerektiriyor. :)

Seymour Duncan JB ve 59' manyetiklerde zaten sürekli kullandığım manyetiklerdi,sabit köprüyle ses dahada tok bir halde.

Kısacası elimden kolay kolay çıkarmayacağım özel bir gitar.Bir arada resimlerini asarım.

Geri