Cort Katana serisi nasıl sizce?

Fırtına öncesi sessizlik :twisted:

a11802be.jpg

Bu katana serisi süperdir.Cok rahat öncelikle.Ben Ibanez RG370dx kullanıyorum.İki gitar ayrı kulvarlarda bence.Mesela ibanez sert müzik için diğeri daha geniş kapsamlı.Floyd royse cok şart bişi deil.Ama olsa güzel olur :LOL:

Sizce bu gitarların fiyatları neden bu kadar ucuz? kx1,kx1f de kullanılan ağaçlar oldukça iyi ağaçlar. Neden bu kadar düşük fiyata satılıyor?

rastansaga demiş ki:
...özellikle de benim gibi floyd rose fobisi olanlar için bu iyi birşey :)

aynen...Nefret ederim floyd rose'dan.Üstüne yazmaları lazım "floyd rose sağlığa zararlıdır." "tel değiştirirken kansere yol açabilir." "Arkanızda 24 tane teknisyeniniz yoksa kullanmayınız."

Standart kullanıcı için fazlasıyla gereksiz floyd rose.Bence ya gerçekten gitar ayarlamadan, sap ayarından falan çok iyi anlıyorsan kullanacaksın; ya da teknisyenin olacak.Ben Gibson Les Paul Standard'ım ve sabit köprüm ile mutluyum.

LaW demiş ki:
Sizce bu gitarların fiyatları neden bu kadar ucuz? kx1,kx1f de kullanılan ağaçlar oldukça iyi ağaçlar. Neden bu kadar düşük fiyata satılıyor?

Ağaçlar az kurutulmuş olabilir, o ağaç türünün düşük kalitelisi olabilir, hardwareler düşük kalitededir, manyetikler düşük kalitededir.

Mesela bir Gibson Les Paul standard ile Epiphone Les Paul Standard'ın hardware kaliteleri karşılaştırılamaz.

JediMaster-Revan demiş ki:
LaW demiş ki:

Ağaçlar az kurutulmuş olabilir, o ağaç türünün düşük kalitelisi olabilir, hardwareler düşük kalitededir, manyetikler düşük kalitededir.

Mesela bir Gibson Les Paul standard ile Epiphone Les Paul Standard'ın hardware kaliteleri karşılaştırılamaz.

Ağaç: Mahogany(Cort'un Schecter,Ibanez,ESP-LTD ve hatta PRS için(yanlış duymadınız) Mahogany gitarlar üreettiğini düşünürsek yorumu size bırakıyorum)

Hardware:

Nut(eşik): Graphite

Abalone inlays(nike işaretine benziyor :) )

Köprü: TonePros (araştırınız)
IMG_0135.jpg

Manyetikler: Migth mite Motherbucker(21.7K empedans)
Yorumlar için:
http://www.harmony-central.com/Guitar/Data2/Mighty_Mite/Motherbucker-01.html

Fiyatları ne alemde bunların? Bir de teller nasıl değiştiriliyor string thru içeri girmiş de?

kx1 400 ve de kx1f 450$ civarında olmalı. Tel değiştirmek ise bu sistemde kolay oluyor. gövdenin arkasından sokuyorsun teli...

kf1x1-32.jpg

...ve önünden çıkarıyorsun mandala takıyorsun.

zaten mandallar kilitli, sarmaya gerek yok. çeviriyorsun mandalları bu kadar. Floyd Rose un gözü kör olsun :)

rastansaga demiş ki:
Fiyatları ne alemde bunların? Bir de teller nasıl değiştiriliyor string thru içeri girmiş de?

kx1 400 ve de kx1f 450$ civarında olmalı. Tel değiştirmek ise bu sistemde kolay oluyor. gövdenin arkasından sokuyorsun teli...

kf1x1-32.jpg

...ve önünden çıkarıyorsun mandala takıyorsun.

zaten mandallar kilitli, sarmaya gerek yok. çeviriyorsun mandalları bu kadar. Floyd Rose un gözü kör olsun :)

Heveslendirdiniz beni he..Alsam mı ne :D tünelde ya da kadıköyde nerede var cort satan? hangi dükkan?

Tünelde Senkop var ama benim şahsen tünel esnafına karşı bir ön yargım var. Şahsi fikrim Kadıköy Çarşısındaki Stage Müzik, Türkiye'de en iyi Cort alınabilecek yer. Her türlü ilgi alakayı göstermişlerdi ben aldığım zaman ve aldıktan sonra da. Fiyat olarakta çok iyi niyetli davranıyorlar. O derece ki gidip bi daha gitar alasım gelmişti :)

Not: TonePros köprü, 2005 modellerde eklendi. Burada verdiğim bilgiler yanlış yönlendirmesin seni 2004 lerde TonePros a çok benzeyen M2 diye bir köprü var.

Rastansaga, ben bundan almaya karar verdim ancak geçen hafta paramın neredeyse tamamıyla alışveriş yaptığımdan pek para kalmadı.2-3 ay sonra alacağım artık.Alırken bir de sh4 JB taktırmayı düşünüyorum.Nasıl olur sence? Bence kaymak gibi olur.Ondan birkaç ay sonra da jazz taktırırım sapa.Sanırım bu modifikasyonlarla iyi bir shred gitarı olur.Çünkü elimde bir gibson ve fender var.Ancak bu gitarlarla da yapılabilse de, nedense japon-kore gitarları bana daha shred yapılası gitarlar olarak gelmiştir.Cort'un da kalitesine güveniyorum çünkü arkadaşımdaki x custom fiyatına göre inanılmaz bir alet.

Bu kx1 flamed top ne kadar demiştin? Bir gidip denesem haftaya.Güzel gitar ya..

Jedi, bence gitar 500$-450$ civarına alınabilir(kx1f flamed maple)

Fakat benim asıl bahsetmek istediğim olay şu:

Bu gün Stage müziğe uğradım, yeni geldim eve. Orada kx1f yi denedim. Abi bu manyetikler bence SÜPER. EMG kadar güçlü tonları, çok sağlam ben bayıldım açıkçası. Gitarı alınca(en yakın zamanda kavuşursun umarım) manyetiklere bir şans ver bir kaç gün dene. Sonra hiç değiştirmeyeceksin büyük ihtimalle. Tabi tarzın sert değilse Duncan JB-Jazz olabilir ama tarzın trash-death ise bu manyetikler EMG veya Seymour Duncan kalitesini asla aratmıyor. Sandığım kadar da çamurlu olmadığını gördüm. Resmen kükrüyor alet. :) Valla kafayı bozdum bir tane alacam galiba.

Geri