Amfi ile düşük seste distortion almak

amfiler hakkında

valla bende çok zamandır amfi arayaşındaydım.bence distortion olayı hiç bir solo işiyle uğraşan adamı tatmin etmez.cızırtıdan başka bir olayı yok.iii bir amfiyle yakalanıcak gain(yani sesin boost edilmiş hali)çok daha verimli hem analog,effect aletleri gibi digital de değil.lambalı amfilerde özellikle çok başarılı.bu konuyu bu işe yıllarını vermiş bütün amfileri dünya üzerinde çalmış kişi olan asım abiyle görüştüm.onun görüşü hollanda malı koch www.koch.com girip bir bakın.tek olduğunu söylüyor.hatta paul reed smith bile bunları kullanıyormuş.ve crate in fx vintage 50 serisinin çok ii olduğunu söyledi.ne mesa booge ler,ne marshall lar,ne laney ler,zaten istanbuldakilerin çoğu uzakdoğu yapımı.kochlar biraz pahalı.en iisi lambalı bir crate bendeki el yapımı usa,5212 crate.com dan bakabirilirsiniz.asım abinin kullandığı hatta en son makinaya çıktı bu amfiyle.şu an ben aldım.üzerinde 15 tane falan effect var.ın numara bir ton var.akor bastığınızda her notayı duyuyorsun.tabiki gitarlarda çok alakalı ama.amfi çook önemli.bütün effect aletlerinden daha ii bir tonu var.chunky dedikleri bu eski 80-90 ların heavy tonları falan fişek gibi,asım abinin terimiyle harbiden cok cok sesler geliyor cennetlik.hiç bir alet bu sesi veremez...saygılarımla..

transistörlü bi fender amfim var fm 65r.Drive tonlarını çok seviyorum.En sonunda karar verdim diğer drive pedalımı satıp elimde sadece sd-1'i boost için bırakacağım ve amfi drive'ını kullanacağım.Ucuz bi footswitch buldum..Peki amfi drive'ı kullanırken comp,delay,chorus gibi effectlerin sesleri ne kadar etkileniyor?Özellikle sd-1'le birlikte bu effectler olabildiğince bozulmuyormu?Bu şekilde kullanan varsa biraz anlatırsa durumu sevinirim.

carvin legacy kafa ve 4x12t kabinim var.. studyoda sorun olmuyor ama evde sesi 0 dan ilk duyuldugu noktaya getirdigim zaman durmak zorunda kalıyorum.. bu thd Hot Plate Attenuator denen aleti bulabilecegim biyer varmı turkiye de?

Geri