Ibanez Başlığı

ben bu adamı sokakta görsem tokatlarım alıyon bari en iyileri al bırak bütün piyasaya çıknaları almış hasta

capon değilmi zaten hepsine gıcığım hasta herifler

caponmu onların sahibi allam ya kıl oldum kamikaze yapar anca o gitarlarla çalmayıda bilse elin hattori hanzosu alıyo valla gitarları biz bakıyoz lam araba alınır o paraya be yuh be yuh... gözü doysun

Merhaba Arkadaşlar ,

Yaklaşık 10 senedir gitar çalıyorum. ama amatör olarak. En son Ibanez EDR 170 aldım.Aslında bir fender almaya gittim İstanbul'a ancak maple saplı bir meksika fenderi bulamadım zira amerikanlara da param yetmedi. Bilenlere soruyorum. Floyd Rose istemiyorum. İnce bir klavye istiyorum ve maple sap istiyorum. EDR 170 çok iyi bir gitar süper bir kullanışı var .Sapı çok ince. ancak sanki beni tatmin etmeyen bir sesi var. Görüşlerinizi bekliyorum.

togarma dediğin tarzda rg 1550 vardı.Onuda ithal etmiyorlarmış artık.Kardeşim niyetlendi ama olmadı.Onun yerine rg 1570'i düşünüyor şimdi.Aranızda bu gitara sahip olan denemiş olan varsa fikirlerini sunabilirmi.

Teşekkürler.

togarma demiş ki:
Merhaba Arkadaşlar ,

Yaklaşık 10 senedir gitar çalıyorum. ama amatör olarak. En son Ibanez EDR 170 aldım.Aslında bir fender almaya gittim İstanbul'a ancak maple saplı bir meksika fenderi bulamadım zira amerikanlara da param yetmedi. Bilenlere soruyorum. Floyd Rose istemiyorum. İnce bir klavye istiyorum ve maple sap istiyorum. EDR 170 çok iyi bir gitar süper bir kullanışı var .Sapı çok ince. ancak sanki beni tatmin etmeyen bir sesi var. Görüşlerinizi bekliyorum.

Fiyatta sorun yoksa pgm301 veya pgm500 derim. FR yok, maple sap, süper rahat, tonlar harika, manyetikler dimarzio, perdeler jumbo...Çok hoş bir cihaz ama pahalı kaçabilir.
P1010018.jpg

Onlar kadar pahalı olmayan SC serisi olabilir. Bunlar daha dar saplıdır, yine çok ince klavyelidir;
Vegyes-047.jpg

Vegyes-045.jpg

http://www.ibanezregister.com/images/images-s/sc620/sc620bgn-1998int.jpg
gura-sc-620-classic.jpg

Onlar da olmazsa bir 7 telli önerebilirim;
rg7321bk-2004.jpg

Knife-Party demiş ki:
caponmu onların sahibi allam ya kıl oldum kamikaze yapar anca o gitarlarla çalmayıda bilse elin hattori hanzosu alıyo valla gitarları biz bakıyoz lam araba alınır o paraya be yuh be yuh... gözü doysun

Japonya'da o kadar harika gitaristler varki, bi araştır, vallahi aklın durur. Şaka yapmıyorum. Hatta bak bu videoyu bi izle, bu gün bi forumda buldum. Super Mario Brothers'ın müziğini gitara yorumlamış japonun biri :D İzle de dudağın uçuklasın.

http://www.ebaumsworld.com/marioguitar.html

togarma demiş ki:
ancak sanki beni tatmin etmeyen bir sesi var.

Dün yazmayı unutmuşum, bu gitarın tonunda sevmediğin neydi?

Evet strat seven adamı çok tatmin etmez, hele ki amerikan stratocaster ile bir edr 170 karşılaştırılamaz bile. Başka dünyaların gitarları :)
Edr serisi herşeyden önce polimerik bir malzeme olan lüthit'ten yapılmışlardır, ahşap değillerdir. İstediğin parlak strat tonları ise daha ılık, yuvarlak hatlı tonlar seni açmamıştır.

Amrakh demiş ki:
1570 ve edr arasında hatırısayılır fiyat farkı var diye biliyorum ama? :roll:

Ben maple kalvyeli rg 1550 vardı dedim.Onunda ihracatı kesilmiş.Bizde rg1550 almayı planlıyorduk ama rg 1570i almayı düşünüyoruz şimdi nasıldır bu gitar biliyormusunuz diye sordum ama cevap yok demekki kullana yok yada deneyen.

Mesela manyetik köprü pozisyonunda iken haliyle gayet iyi ses veriyor. Ancak köprü ve middle birlikte iken ses kadar çok düşüyorki! Ayrıca dediğin gibi iki hum'a sahip bir gitar için yumuşak kalıyor.

Bunlar RGA. Bunların bombeli bir gövde yapıları var. ESPlerde çok severim böyle gövdeleri ama ibanez rglerin düzlükleri hoşuma gidiyor açıkçası.

Ama maun üstüne akçaağaç kaplama olayı fanı olduğum birşeydir.

katilinek demiş ki:
Amrakh demiş ki:
1570 ve edr arasında hatırısayılır fiyat farkı var diye biliyorum ama? :roll:

Ben maple kalvyeli rg 1550 vardı dedim.Onunda ihracatı kesilmiş.Bizde rg1550 almayı planlıyorduk ama rg 1570i almayı düşünüyoruz şimdi nasıldır bu gitar biliyormusunuz diye sordum ama cevap yok demekki kullana yok yada deneyen.

sen sonradan 1570 yazdığın için aklımda o kalmış, yanliş anlamadın inş :)

togarma demiş ki:
Mesela manyetik köprü pozisyonunda iken haliyle gayet iyi ses veriyor. Ancak köprü ve middle birlikte iken ses kadar çok düşüyorki! Ayrıca dediğin gibi iki hum'a sahip bir gitar için yumuşak kalıyor.

sana da şöyle birşey diyebilirim: rg321. nienturi nin dediği 7 tellinin 6 tell verisyonu. bunun sesleri biraz daha iyi gelebilir. yeni modellerde inf manyetikler var, deneyenler iyi olduklarını söylemişlerdi. bir de ağacı maun zannedersem.

turke01 demiş ki:
Knife-Party demiş ki:

Japonya'da o kadar harika gitaristler varki, bi araştır, vallahi aklın durur. Şaka yapmıyorum. Hatta bak bu videoyu bi izle, bu gün bi forumda buldum. Super Mario Brothers'ın müziğini gitara yorumlamış japonun biri :D İzle de dudağın uçuklasın.

http://www.ebaumsworld.com/marioguitar.html

Caponlara lafım yok yahu sadece o adamı kastettim orda yanlış anlamayın yani caponlar çalamaz deil adam çalamaz dedim ;)

Geri