Ibanez Başlığı

Dualarımız kabul oldu!! :D
Bu gittiği için açılan diğer başlıktaki yazıları da buraya aktarır sanırım çalışkan müziktek moderatörümüz KorayE :D

gitar

merhaba arkadaşlar. ben esra. elektronik gitar almak istiyorum ama başlangıçta hangi markayı almam gerektiğini bilmiyorum. bu konuda bilgisi olanlar bana yazsın lütfen. [email protected] : )

rg7321lg.jpg

arkadaslar bu gitarı nasıl bilirsiniz ben bu gün TNT de denedim 500$dedi KOREA yapımı memnun kalırmıyım sizce manyetiklerinide degiştirmeyi planlıyorum. yorumlarınız benim için cok önemli. TEŞEKKÜRLER

arkadaslar bu gitarı nasıl bilirsiniz ben bu gün TNT de denedim 500$dedi KOREA yapımı memnun kalırmıyım sizce manyetiklerinide degiştirmeyi planlıyorum. yorumlarınız benim için cok önemli. TEŞEKKÜRLER

bu gitar 7 telli...ne tarz çalmayı düşünüyorsun,,,ayrıca korea yapımı seni yanıltmasın

jhoony demiş ki:

bu gitar 7 telli...ne tarz çalmayı düşünüyorsun,,,ayrıca korea yapımı seni yanıltmasın

Japon u yok. Tarzım melodic metal. hard rock

kore önyargısını kafandan at bence, beğendiysen al. kore gitar kullanan onlarca adam var bu forumda hiçbirisi gitarlarından kore malı olduğu için şikayet etmedi -ya da ben görmedim
500$ da bence fena fiyat değil artı bu gitarı kullananlar memnun olduklarını söylemişlerdi, hem manyetikelrini değiştireceğini söylüyorsun, o zaman daha bir iyi olur heralde

su köprü muhabbetine biraz geç kaldım ama ben de birşeyler söylemek istiyorum...En iyi İbanez köprüs Lo Pro Edge'dir...zaten ebay'de bile cok temiz olmayan 2.elleri cok yüksek rakamlara gidiyor..bu kadar yüksek fiyatlı bir köprüyü de pek kullanmamaya basladı son yıllarda ibanez...

Ben son bi kaç yıldır rg570 almayı düşünüyorum. Bu gitar üstüne pek çok sey yazılıp çizilmiş.Gerek 1570 le kıyaslamalarını gerekse 570in + ve - lerini az çok öğrendim. Yanlız yinede bi kaç sey sormak istiyorum

Bu gitar yapım yılına göre köprü ve ağaç kalitesi olarak farklılıklar gösteriyor. Ve bu üretim yılları açısından en iyi olanı hangisidir. Zaten 7 8 yıllık bi ikinci el gitar olarak ister istemez yıpranmış ve bakıma ihtiyacı olur.

Ayırca ben bi tane 1999 yapımı rg570 buldum ama gitarın manyetikleri standart v7 sl1 v8 değil. üstünde emg 81 85ler mevcut. Yanlız daha gitari kullanma fırsatım olmadıgı için Bu manyetıklerın gitar üstündekı etkılerı nasıldır bılen kullanan duyan arkadaslar eger yardımcı olabılırse çok sevnıcem.

Ve bu manyetıkler gitarın ustunde takılı oldugu ıcınde fiyatında artıs oldu yani 900 1000$ arası fiyat belırlemısler. Bu fiyat ve bu manyetıkler ıcın bu gıtar degermı? Zaten kullanmadan kesın bı yargıya varmak pek dogru olmaz ama gitarı gorup kullanabılmem ıcın bi kaç ay beklemem gerekecek bende bı sormak ıstedım. Ama bu gıtar olsun olmasın rg570 almayı kafaya koydum bı sekılde. satmak ıcın değıl ömür boyu kullanmayı dusunuyorum ve bunun ıcınde özel bi gitar olmasını ıstıyorum. Bi sekılde bu gitarın bıldıgınız + ve - lerını paylasırsanız benım (yada benım gıbı arkadasların) kafasında sorun ve tereddütlerin kalkmasına yardımcı olmus olursunuz. Şimdiden çok tesekkurler

SAYGILAR

Bence ikinci el olarak 7-8 senelik rg570 e modifiyeli de olsa 1000-usd vermek çok avantajlı değil.

Eğer 7-8 senelik ikinci el bir gitar alacaksanız gitarın ciğerini bilen bir adam olmanız şart aksi takdirde zarar görmeniz veya kazıklanmanız kaçınılmaz olabilir. Özellikle 7-8 senelik bir gitarın köprüsü yıpranmış olur vida yuvalarında yalama olabilir vs. vs. Klavye perdeleri, fretler yıpranmış olabilir.

Başta herşey güzel gibi görünebilir köprü sorunsuz gibidir veya fretlerde sorun yoktur. Bir heyecanla alabilirsiniz. Bir zaman sonra köprünün kusurlarını farkedebilirsiniz. Yok ben köprüyü komple değiştireceğim, klavyeyi komple bakıma sokacağım fretleri yeniden çaktıracağım. Ölme eşşeğim ölme durumları ortaya çıkabilir.

Mesela kendimden örnek vereyim çok sert bir tuşem var, tremolo kolunu da deli gibi kullanırım. Ama gitarıma da iyi bakarım. İşi bilmeyen biri gelse 7-8 senelik gitarıma vayyy amma temiz bakmışsın der. Ama ben yinede benden gitar almayın derim. :) Zira gitarın anasını ağlatırım çok yüklenir yıpratırım gitarı.

Yani gitarı hücresine kadar okuyabilen biri değilseniz bu tip maceralar sizi üzebilir. Sadece hatırlatayım dedim. İşi bilen biriyle gitar alma konusuna da güvenmeyin derim gözden kaçan birşey size yüzlerce dolara patlayabilir. Yani en iyisi ya adam gibi sıfır bir gitar almak veya az kullanılmış almak yada ancakkk kendiniz görüp anlayıp kesin sorunsuz olduğunu inanıp ta 7-8 senelik almak olacaktır.

gtrheros yorumlarıan ıcın cok saol.Aslına bakarsab auzun suredır bunalrı bende dusunuyorum. Kopru olsun gerekse gıtarın klavyesı olsun. Ama bı sekılde 570lerın (tabı duszgun kullanıılmıs ve saglam durumda olanlarından bahsedıorum) buyuk bı kısmı uretımde olan ıbanezdelerden daha kalıtelı ve daha kullanıslı oldugu dusunuyorum. Tabı bu prestıge yada jem serısıyle olan bı karsılastırma degıl. Ama pek cok RG lerden daha iyi durumda. Kaldıkı ben bu gıtarı uzun suredır dusleyen bırısıyım. Ve bu istegim yuzundende bı yanılgıya yada acaleye getırme sonucu bı pişmanlıga ugramak ıstemıorum:D kopru konusunda yogunlasmıssın genel olarak tabı sende haklısın cnku 7 8 yıllık bı gıtar ıcın sorun olabılır ama gayet ıyı durumda ve sanırım ustundekı kopru edge la pro olması gerekıyo.

Neyhse pekde rahatısz etmek ıstemıorum forumu konuyla ılgılı olarakta ama cok ıstedıgım cok sevdıgım bı seyın sonradaan kabusum olmasından korkuyorum. bıde ustundekı EMGlerın gıtar ustundekı etkılerınden endıselenıyorum. Gıtardakı etkılerı nasıldır bılen kullanan varmıdır acaaba?

SAYGILAR

gtrheros yorumlarıan ıcın cok saol.Aslına bakarsan auzun suredır bunalrı bende dusunuyorum. Kopru olsun gerekse gıtarın klavyesı olsun. Ama bı sekılde 570lerın (tabı duszgun kullanıılmıs ve saglam durumda olanlarından bahsedıorum) buyuk bı kısmı uretımde olan ıbanezdelerden daha kalıtelı ve daha kullanıslı oldugu dusunuyorum. Tabı bu prestıge yada jem serısıyle olan bı karsılastırma degıl. Ama pek cok RG lerden daha iyi durumda. Kaldıkı ben bu gıtarı uzun suredır dusleyen bırısıyım. Ve bu istegim yuzundende bı yanılgıya yada acaleye getırme sonucu bı pişmanlıga ugramak ıstemıorum:D kopru konusunda yogunlasmıssın genel olarak tabı sende haklısın cnku 7 8 yıllık bı gıtar ıcın sorun olabılır ama gayet ıyı durumda ve sanırım ustundekı kopru edge la pro olması gerekıyo.

Neyhse pekde rahatısz etmek ıstemıorum forumu konuyla ılgılı olarakta ama cok ıstedıgım cok sevdıgım bı seyın sonradaan kabusum olmasından korkuyorum. bıde ustundekı EMGlerın gıtar ustundekı etkılerınden endıselenıyorum. Gıtardakı etkılerı nasıldır bılen kullanan varmıdır acaaba?

SAYGILAR

1000 tane topicde de söyledik ama :)
Elimde Esp Mh-50 var. Thrash/Power metal yapıyorum,2 senedir çalıyorum.
Ibanez'den kafamda şu modeller var :
-S470
-S520EX

S470'i düşünmemin nedeni ince klavyesi ve rahat ve daha hızlı çalmamı sağlaması.S520Ex hakkında ise açıkçası çok bilgim yok.Şimdi elimdeki gitarı satıp bu gitarları almaya değer mi? Alınırsa hangileri alınır, tarzıma ve çalışıma etkileri göz önüne alınırsa?

selam dostlar
s520ex almayi düşünüyoruö.600$ gibi bir fiati var.ancak bildigim kadarıyla bunlarda kore.bu modelin japon olani var mi ? yoksa hepsi kore yapimimi ? rock-metal aralığında çaldığım için ve s serisine hasta oldugum icin bu gitari seçtim.zr köprü daha once hic kullanmadim acaba sorun yaratir mi ? alirsam , ilerde manyetikleri 81-85lede değiştirmeyi düşünüyorum.istanbuldaki mağzalarda göremedim bu gitari ve deneyemedigim icin yorumlarinizi istiyorum.simdiden tesekkürler

Arkadaşlar geçen jemsite a rg serilerinin artık endonezya da üretileceği ile ilgili soru sordum gerçekmiş 2006 rg ler artık endonezyada üretiliyormuş. Sanırım bu haber alicem adlı arkadaş duyurmuştu burda. Birde teyit edeyim diye yazdım oraya doğru çıktı. Bilginize...

Birde oraya dedimki eğer gerçeketen endonezyada üretilecekse bu kötü haber dedim adamların bir dövmediği kaldı. Vay endonezya yapımı daha iyi. İyiki taşınmış kore yapımı olanlarda çok üretim hataları oluyordu falan yazmışlar çıkamadım bu işin içinden siz ne düşünüyorsunuz. Yurtdışında endonezya dahamı itibar görüyor?

Başlık açtığım yeri takip etmek isteyen olursa linki :

http://www.jemsite.com/forums/showthread.php?t=44607

Geri