Ibanez Başlığı

ibanez edr -ergodyne- lerdeki emg manyetikler aynı duncan designed gibi markası hariç emg ye pek benzemeyen manyetikler bildiğim kadarıyla. ama kötü manyetikler değil.

ıbanez gax 30 almayı dusunuyom yaklasık 220 dolar falan dıyolar ....yenı baslayan bırı icin fıyat ve gıtar nasıllll...yardımalrınınızı beklıyom ....

euphrates demiş ki:
Metallerde gözlenen malzeme yorgunluğu bu gitarı bir hayli hırpalamıştır. Sap demiri, köprü, perdeler, burgular, sap kilidi vb eskimiştir.

hehehe valla bende de 91 model 15 yıllık ibanez RG760 LTD Edition var hiçde metal aksağımı yorulmuş gibi durmuyo bilakis sanki üflesen bad horsie cığlığı atacakmış gibi.. bırakın metallerde gozlenen yorgunlugunu sap demirini calmanıza bakın bosverin yaww bu kadar da değil yani

gtrheros demiş ki:
Aşağıdaki resim temsili ama eğer köprün Edge III ise tam okun gösterdiği noktada aynen öyle bir vida var minik bir allen anahtarına ihtiyacın olacak. Köprüyü sökmeden tremolo kolunu bastırarak köprünün kıçını havaya kaldırırsan muhtemelen allenle o noktaya müdahele edebilirsin. Olmazsa telleri söküp yapabilirsin.

ep2armtensin1lu.jpg

arkadaşlar biraz zaman geçmiş üzerinden ama bir sorunum var bahsi geçen vida ile ilgili. ben o vidaya ne yazık ki ulaşamıyorum çünkü ona yol olarak açılan minik delikten alyanı soktuğumda tam ona denk gelmiyor biraz üstte kalıyor,sanırım bir üretim hatası, ama gitar da 2 yıllık daha önce kol hiç gevşemediği için bakmamıştım orasına. ne yapabilirim , floyd rose u yerinden çıkararak ulaşılır mı o vidaya veya daha kolay bir çözüm var mı?

KaRaBaSH demiş ki:
gtrheros demiş ki:
Aşağıdaki resim temsili ama eğer köprün Edge III ise tam okun gösterdiği noktada aynen öyle bir vida var minik bir allen anahtarına ihtiyacın olacak. Köprüyü sökmeden tremolo kolunu bastırarak köprünün kıçını havaya kaldırırsan muhtemelen allenle o noktaya müdahele edebilirsin. Olmazsa telleri söküp yapabilirsin.

ep2armtensin1lu.jpg

arkadaşlar biraz zaman geçmiş üzerinden ama bir sorunum var bahsi geçen vida ile ilgili. ben o vidaya ne yazık ki ulaşamıyorum çünkü ona yol olarak açılan minik delikten alyanı soktuğumda tam ona denk gelmiyor biraz üstte kalıyor,sanırım bir üretim hatası, ama gitar da 2 yıllık daha önce kol hiç gevşemediği için bakmamıştım orasına. ne yapabilirim , floyd rose u yerinden çıkararak ulaşılır mı o vidaya veya daha kolay bir çözüm var mı?

Tabiki erişemezsin vidaya.Floydu telleri gevşetcek pozisyona bükmelisin.o zmn rahat girio alyan.doru alyan oldguna eminmisin?

anatolia999 demiş ki:
euphrates demiş ki:
Metallerde gözlenen malzeme yorgunluğu bu gitarı bir hayli hırpalamıştır. Sap demiri, köprü, perdeler, burgular, sap kilidi vb eskimiştir.

hehehe valla bende de 91 model 15 yıllık ibanez RG760 LTD Edition var hiçde metal aksağımı yorulmuş gibi durmuyo bilakis sanki üflesen bad horsie cığlığı atacakmış gibi.. bırakın metallerde gozlenen yorgunlugunu sap demirini calmanıza bakın bosverin yaww bu kadar da değil yani

Profesyonel bir kayıtta, lambalı amfilerle, yüzde yüz transparan bir ses sisteminde birçok garip ses duyacağından eminim. Bırak 15 yılı, 8-9 yıllık Ibanezlerde bile birçok sorun çıkıyor kayıtlarda. Ama gitara, geçen 15 yıl içersinde düzenli bakım yapılmışsa bir sorun gözlemlenmemesi de mümkündür tabii ki.
Ayrıca gitar çalmak, sadece gitarı elinize alıp çalmak değil bence. Bir virtüöz kadar akıcı partisyonlar çalabilirsiniz evinizde, prova stüdyonuzda. Ama bir kayıt ortamında işler çok farklı.

Eğer zaten profesyonel kayıt ortamlarında çalan ve bunları tecrübe etmiş birisiysen, yazdıklarımı ciddiye alma, şimdiden özür dilerim.

cortu gec kesinlikle tavsiye etmiyorum. x serisinden 3 gitar gecti elimden (x2, x6, x11) hepsininde tonları boguk ve agırdı. ne cleanı cleane ne driveı drivea benziyo. (belki bana hep dandikleri denk geldi :D) ibanezin ölüsü yeter. simdi rg270 var elimde 3 ununde canına okur.

(alıcan cort, olucan lord :D) oylesine aklıma geldi...

Saygılar...

x6 yı geç... rg370dx kullandım rahat gitar bence ama rg321mh-wk kullanmadığım için ikisi arasında bişey söylemem yersiz olur... ama rg370dx in iyi bi gitar olduğu aklının bi kenarında bulunsun bence...
kolay gelsin

Medem rg370dx düşünüyorsun her ne kadar cort sevmesende bence git dene. Fikrin değişebilir. Bİrde bunadan sonra x11 de rg370dx de endonezya üretimi bence 2. eller şimdi daha mantıklı alım satımı takip et pusuya yat derim.

alicem007 demiş ki:
KaRaBaSH demiş ki:
gtrheros demiş ki:

ep2armtensin1lu.jpg

Tabiki erişemezsin vidaya.Floydu telleri gevşetcek pozisyona bükmelisin.o zmn rahat girio alyan.doru alyan oldguna eminmisin?

yok anlatamadım galiba. şimdi floyd un dış kasasına küçük bi delik açmışlar, iç tarafta alyan vidası var. ama kola basıp floydun kıçını kaldırıpnormal bir şekilde bahsettiğim delikten vidaya ulaşmaya çalıştığımda denk gelmiyor alyan anahtarı vidaya.

arkadaşlar şu gitarların Türkiye fiyatını bilen,iyi kötü özelliklerini bilen varsa söyleyebilir mi? sadece katalogtan baktım,hoşuma gitti daha deneme ya da dinleme şansım hiç olmadı...
RG321MH,RGT42DX. bu gitarları çok merak ediyorum. fiyat aralıkları ve iyi-kötü özellklerini sayarsanız çok yardımcı olacaksınız...

KaRaBaSH demiş ki:
alicem007 demiş ki:
KaRaBaSH demiş ki:
gtrheros demiş ki:

ep2armtensin1lu.jpg

yok anlatamadım galiba. şimdi floyd un dış kasasına küçük bi delik açmışlar, iç tarafta alyan vidası var. ama kola basıp floydun kıçını kaldırıpnormal bir şekilde bahsettiğim delikten vidaya ulaşmaya çalıştığımda denk gelmiyor alyan anahtarı vidaya.

arkadaki yayları gevşet o zaman floyd havaya kolaylıkla kalkar.ama sorna sık yoksa akort tutmuyo :D

ya beyler ibanez RG2570 fiyatini bilenler warmi senkopta 1250$ daha ucuza bulamazmiyim
yada beyler bunun disinda daha ucuz bi model önerebilrmisiniz RG serisi yada S serisi olabilr beyler

beyler RG2570EX ile RG370dx arasindaki farklar nelerdir cok fark old.biliyorum ama birde sizin görüsleriniz neler merak ediyorum_????

370 2570 ile kıyaslanamaz bile. Gerek ağaç kalitesi gerek işçilik.. En önemlisi de köprüsü çok sorun çıkarıyor rg370dx in. Paran varsa kas biraz daha japon bi ibanez al bulaşma hiç koreye tabi paran varsa :)

Geri