Ibanez Başlığı

14 yaşınadayım,1 yıla yakın klasik gitar öğrenimim var.ilk elektro gitarım olacak.ibanez gitarlar hoşuma gitti. rg370dxl almayı düşünüyorum.
bu gitar ilk başlangıç gitarı olarak nasıldır,artı eksileri nelerdir

yardım ederseniz sevinirim,teşekkürler...

ilteris demiş ki:
370 2570 ile kıyaslanamaz bile. Gerek ağaç kalitesi gerek işçilik.. En önemlisi de köprüsü çok sorun çıkarıyor rg370dx in. Paran varsa kas biraz daha japon bi ibanez al bulaşma hiç koreye tabi paran varsa :)

Burda forumlara girip benim gitarım seninkinden iyi dermişcesine bana laf sokmaya utanmıyormusunuz sayın gitaristim.:D Kıyaslanır niye kıyaslanmasın 2570 çok tipsiz bir gitar bikere , inlayleri gözükmüyor bu çok büyük bir sorun :D Uzaylı gibi hiç hoşuma gitmeyen bir rengi var.Klayvesi 370 e göre çok rahatsız. Al işte kıyasladım hatta yerden yere vurdum :D 370 in köprüsüde hiçbir sorun çıkartmıyor vallahi bu adam yalancının teki :LOL: 2570 in üstündeki Di marzio larda stock manyetik olduğu için öyle aldanmayın Di marzio olduguna idare eder bi manyetik... çok param olsa 2570 yada 370 alcak olsam gider yine 370 alırdım.Gene olsa gene yaparım.370 alırım !

Ohhh rahatladım...

_KehaneTEmre_ demiş ki:
ilteris demiş ki:
370 2570 ile kıyaslanamaz bile. Gerek ağaç kalitesi gerek işçilik.. En önemlisi de köprüsü çok sorun çıkarıyor rg370dx in. Paran varsa kas biraz daha japon bi ibanez al bulaşma hiç koreye tabi paran varsa :)

Burda forumlara girip benim gitarım seninkinden iyi dermişcesine bana laf sokmaya utanmıyormusunuz sayın gitaristim.:D Kıyaslanır niye kıyaslanmasın 2570 çok tipsiz bir gitar bikere , inlayleri gözükmüyor bu çok büyük bir sorun :D Uzaylı gibi hiç hoşuma gitmeyen bir rengi var.Klayvesi 370 e göre çok rahatsız. Al işte kıyasladım hatta yerden yere vurdum :D 370 in köprüsüde hiçbir sorun çıkartmıyor vallahi bu adam yalancının teki :LOL: 2570 in üstündeki Di marzio larda stock manyetik olduğu için öyle aldanmayın Di marzio olduguna idare eder bi manyetik... çok param olsa 2570 yada 370 alcak olsam gider yine 370 alırdım.Gene olsa gene yaparım.370 alırım !

RG-370DX-EB............575$
RG-2570E VSL..........1250$
:arrow: fazla söze grk yok aslinda fiyat farklılıklari aralarinda daglar kdr fark oldugunu kanıtlıyor__!!!
:!: ___RG2570___ :!:
bu gitar japon üretimi prestige ibanezlerden olup gövdesi basswood'dur..şu an piyasadaki JS serisinin gövdelerinin ağacından...sapı 3 parçalı wizard necktir ve kullananlar oldukça rahat ve lead gitaristlere uygun olduğunu söylemektedirler...ayrıca "edge pro" köprüye sahiptir ki şu an piyasadaki JSlerde ve JEMlerde de bu köprü mevcuttur...manyetikleri ise DiMarzio'nun ibanez için ürettiği manyetiklerdir ve uzun süre idare eder...sonra zevkine göre manyetik değişimi yapabilirsin tabii...5 yollu switch'i de var ilaveten..
farklilik budur...

arkadaslar ibanez japon gitarlar ve fiyatlariyla ilgili bilginiz varmi
daha dogrusu japonyada daha ucuz olma olasiligi varmidir? ve sadece japonyada satilan gitarlari varmidir?varsa nasildir dinlemek mumkunmudur?

Xanair demiş ki:
daha dogrusu japonyada daha ucuz olma olasiligi varmidir? ve sadece japonyada satilan gitarlari varmidir?varsa nasildir dinlemek mumkunmudur?
en kalite ibanezler japon ibanezlerdir kore yapimi olanlar ise daha cabuk eskir daha fazla yıpranir cok sık bakım yapmaniz gerekir
:arrow: ama mesela japon bi RG2570 ömürlük bi gitardir bi ömür götürür sizi

Selamlar :D

Cok kısa bir soru, RG270 'in herhangi bir modelinin Japon yapımı var mı? Hic uretildi mi simdiye kadar orda? Bildigim kadarıyla yoktu ama... İddiaya girmeden once sorayım dedim de :D

çok emin olmamakla birlikte çok önceden üretildi diye biliyorum... hatta yanlış hatırlamıyorsam alım satım forumunda bu modelde bir japon malı ibanez satılıyordu..

rL demiş ki:
Cok kısa bir soru, RG270 'in herhangi bir modelinin Japon yapımı var mı? Hic uretildi mi simdiye kadar orda?
Evet var. Tam yıl olarak hatırlamıyorum şu anda ancak 90'larda bir dönem Japonya'da üretildi rg270, 370 ve 350'ler.

Xanair demiş ki:
ve sadece japonyada satilan gitarlari varmidir?varsa nasildir dinlemek mumkunmudur?
J-Custom var. Misal;
http://www.ibanez.co.jp/japan/products/eg/page/RG8470F_PR.html

rg 3120 nin değişik renkleri var mı ? ben 2 tane gördüm , açıkçası 2'sini de beğenmedim.(gitar güzel ve kaliteli ancak o renklerde bir gitar almam) ibanezin rg 1820XGK diye piezolu bir modeli var , bu gitar hakkında bilgi verir misiniz ? mesela manyetikleri iyi bir gitar değil , mesela manyetik takviyesi ile rg 3120 kalitesinde bir gitar olabilir mi? açıkçası almışken piezolu bir gitar almak istiyorum .petruccinin gitarında da piezo var ama o gitarın da tremole sistemi beni endişelendiriyor . edge pro nun verdiklerini verebilirmiki ?

_KehaneTEmre_ demiş ki:
ilteris demiş ki:

Ohhh rahatladım...

Benim gitarım 2570 değil bi kere 2550 :D Kendi gitarımı falan övmedim objektif davrandım iftira atma pis adam :twisted:

ilteris demiş ki:
_KehaneTEmre_ demiş ki:
ilteris demiş ki:

Ohhh rahatladım...

Benim gitarım 2570 değil bi kere 2550 :D Kendi gitarımı falan övmedim objektif davrandım iftira atma pis adam :twisted:

tüh gaza gelip adamın hakkını yedim :LOL:

juju demiş ki:
_KehaneTEmre_ demiş ki:
ilteris demiş ki:

RG-370DX-EB............575$
RG-2570E VSL..........1250$
:arrow: fazla söze grk yok aslinda fiyat farklılıklari aralarinda daglar kdr fark oldugunu kanıtlıyor__!!!
:!: ___RG2570___ :!:
bu gitar japon üretimi prestige ibanezlerden olup gövdesi basswood'dur..şu an piyasadaki JS serisinin gövdelerinin ağacından...sapı 3 parçalı wizard necktir ve kullananlar oldukça rahat ve lead gitaristlere uygun olduğunu söylemektedirler...ayrıca "edge pro" köprüye sahiptir ki şu an piyasadaki JSlerde ve JEMlerde de bu köprü mevcuttur...manyetikleri ise DiMarzio'nun ibanez için ürettiği manyetiklerdir ve uzun süre idare eder...sonra zevkine göre manyetik değişimi yapabilirsin tabii...5 yollu switch'i de var ilaveten..
farklilik budur...

Dostum sende iyi gaza gelmişsin biraz espiri faktörü vardı o mesajda.ama şunu söylemeliyimki 5 yollu switch , bosswood gövde , edgepro köprü , :!: ___ RG370DX___ :!: dede var zaten :LOL: Di Marzio lar için zaten bende Di marzio'nun Stock manyetiği idare eder bir manyetik yazmışım farkındaysan.

Aradaki FARK :!: :!: :!: ise fiyat farkı evet baya bir fiyat farkı var haklısın :LOL:

İkinci olarak ben kendi fikirlerimi belirttim zaten :!: ___RG2570___ :!: daha kötüdür diye birşey söylemedim :D

Ünlemlerin amacınıda anlamış değilim :D Sevgiler & Saygılar...

juju demiş ki:
Xanair demiş ki:
en kalite ibanezler japon ibanezlerdir kore yapimi olanlar ise daha cabuk eskir daha fazla yıpranir cok sık bakım yapmaniz gerekir
:arrow: ama mesela japon bi RG2570 ömürlük bi gitardir bi ömür götürür sizi
ben japon gitarlarin kalitesinden haberdarim, o yuzden japonyada japon ibanez fiyatlari ucuzmudur diye sormustum.
j custom u biryerde gorduydum ama hatirlamiyorum hatta renk olarakta fire agate'a cok benziyor.peki bu aletler guzelmidir dimarzio tone zone manyetikler vs diyor dinlemek mumkunmu peki bu aleti.yada deneyen varmi?

Geri