Ibanez Başlığı

ARKADAŞLAR ACİL YARDIM;
Ibanez V72ECE Elektro-Akustik Aldım.Tuner kısmından akort edebiliyor muyuz?Nasıl?Bir de Işık yanmıyor pili değiştirdim ama bozuk olabilir mi?

Paul Gilbert G3'te H-S-S dizilimli ve AANJ'si olmayan, eski kare sap baglantili ozel yapim bir PGM kullaniyormus. Bakalim ibanez bu tip bir signature uretecek mi.
Uretmeyecekse de bay hoshino'ya "madem oyle, neden zamaninda paul gilbert artik kendi gitarinda FR kullanmiyor diyerek FR'yi kaldirdiniz PGM'lerden" diye sormak istiyorum.

Ilginc bir ibanez:
Roadstar RG530
yapim yili: 1986
manyetik: IBZ Lo-Z x2
Ibanez Edge Tremolosystem
Boyasi cok mükemmel, iki renk ve orta kismi transparan akçaağaç
klavye : Palisander

Ganz1.JPG

BridgePickupRegler.JPG

Headstockfront.JPG

Korpus4.JPG

Bence bu günkü modellere göre kalite olarak cok yüksek gözüyür. Siz ce nasil?

Merhaba arkadaşlar,japon,eric johnson dimarzio manyetikli ibanez rg550 gitarım var.Sololarda ve clean tonlarda oldukça hoşuma gidiyor,ama distortion tonları bana artık yetmiyor,o yüzden eşiğe emg 81 taktırıp,sağlam bi distortion almayı düşünüyorum,sizce nasıl bir fikir?emg81 'in aktif olması(9volt pil yatağı,potlar),gitarın orjinalliğini ne derece bozar.Yardımcı olursanız sevinirim.

emg gainden ziyade zevk meselesi bana kalırsa. param olunca 81 olmasa da emg set taktırmayı düşünüyorum rg1570'ime. benim hoşuma giden yüksek çıkış gücünden ziyade akıcı driveları yoksa yüksek gain kulanan biri değilim.

seymour duncan'ın çok tatlı manyetikleri var işini görecek onlara da bakabilirsin ama dediğim gibi zevk renk meselesi gitar senin artık orijinalliğini takma derim ben :)

neverktulu demiş ki:
Merhaba arkadaşlar,japon,eric johnson dimarzio manyetikli ibanez rg550 gitarım var.Sololarda ve clean tonlarda oldukça hoşuma gidiyor,ama distortion tonları bana artık yetmiyor,o yüzden eşiğe emg 81 taktırıp,sağlam bi distortion almayı düşünüyorum,sizce nasıl bir fikir?emg81 'in aktif olması(9volt pil yatağı,potlar),gitarın orjinalliğini ne derece bozar.Yardımcı olursanız sevinirim.

Distortion tonları hoşuna gitmiyosa sololarda nasıl hoşuna gidiyo. =) Soloları clean tonda mı atıyosun yani?
Bence EMG 81 alıp taktırmak yerine önce bi kaç distortion pedalı denemek gerek, EMG kesin çözüm değil hem, öyle olsa distortion tonunu beğenmeyen herkes gider EMG 81 takıp sorunu çözerdi. :D

sertsessiz demiş ki:
emg gainden ziyade zevk meselesi bana kalırsa. param olunca 81 olmasa da emg set taktırmayı düşünüyorum rg1570'ime. benim hoşuma giden yüksek çıkış gücünden ziyade akıcı driveları yoksa yüksek gain kulanan biri değilim.

seymour duncan'ın çok tatlı manyetikleri var işini görecek onlara da bakabilirsin ama dediğim gibi zevk renk meselesi gitar senin artık orijinalliğini takma derim ben :)

İşin aslı emg takıntım yok,sağlam ve sert distortion almak istiyorum,pasif emg hz manyetikler de buı işi yapabiliyormuş,duncanlar da.Ama beni düşündüren,manyetik beğenmek pedal beğenmek kadar kolay değil.Çünkü pedal gibi jackı gitara bağla,beğenmedin mi,sıradaki pedalı bağla,gibi bi şansımız olmuyor.Hangi manyetiği alıp taktırırsak,ona razı olmak zorunda kalıyoruz.

Arkadaşlar sizin hayallerinizin distortionı Marshall JPM master volume veya Mesa Dual Rectifier amfiden çıktı manyetik olayına takmayın bu kadar emg kullanan büyük guruplar çok sessiz olması sahnede dip ses sorununu çözmesi sebebi ile kullanıyor bir sürü atken var sinyal zincirinde dolayısı ile bir sürü de dip ses emg nin asıl olayı bu elbette yüksek çıkışı (orn:81 x2n den 2 katdan daha fazla çıkış gücüne sahip ) amfiyi bir güzel overdrive etmekte ama hepimizde overdrive olma kapasitesine sahip amfi yok maalesef :twisted:

Vine_Inlay demiş ki:
neverktulu demiş ki:

Distortion tonları hoşuna gitmiyosa sololarda nasıl hoşuna gidiyo. =) Soloları clean tonda mı atıyosun yani?
Bence EMG 81 alıp taktırmak yerine önce bi kaç distortion pedalı denemek gerek, EMG kesin çözüm değil hem, öyle olsa distortion tonunu beğenmeyen herkes gider EMG 81 takıp sorunu çözerdi. :D

Demek istediğim power akorlar artık bana yetmiyor,daha sert tonlar almak istiyorum.Demek istediğimi anlamış,ama dalga geçmek istemişsin gibi bir his uyandı içimde :x
Ayrıca,dediğin gibi gitarımı alıp kadıköy zuhal'e gittim ve 4-5 çeşit distortion modeli denedim.İsmini hatırlamadığım ve diğerlerine nazaran iyi olan distortion pedalına 240$ çektiler.Son bir ümidim,emg'li bi gitarı(ibanez olursa ne ala) müzik dükkanlarında canlı dinlemek.(youtube vs gibi video kaynaklarından pek de sağlıklı fikir elde edeceğimi sanmıyorum)

Geri