Ibanez Başlığı

Monster_YGT demiş ki:
aib bu wizard sap olayı nedir ya ? yok 3 parça falan ne oluyor bu

Ibanez wizard saplar ilk ciktiginda ince olduklarindan dolayi birkac sorunla karsilasmis. Wizard sapli gitarlarda asiri ince sap tel+tremolo baskisi kombinasyonu sonucunda sap kirilmalari gorulmus. Bunun sonucunda sap sekillenmeden once agac blogunun ortasina ters yonde baska bir agac konularak sapin direnci biraz arttirilmaya calisilmis.

Alinti Nienturi'dendir bu arada.

ben rgt42fm denemiştim bi arkadaşta klavyesi cok rahat gelmişti.sonra bide rg370dx denedim.ikisininde klavyesi wizard II ancak bana sanki farklı geldi klavyeleri..nedendir acaba???rg370dx biraz daha kalın gibiydi..
bu arada denediğim rgt42fm kırmızı renkte olanıydı suan üretilmiyor sanırım eski model..bi değişikliğe uğradıysa onu bilemem..

rgt42 malezya değilmiydi yav , sanki öyle hatırlıyorum.ama eminimki prestige serisi dışında alınacak ilk ibanez rgt42 olur.çalımı çok rahat , tonları güzel , hafif bi modifiyeyle canavar gitar olur.bide mümkünse beyazı bulunursa daha güzel :D

thunderhead demiş ki:
Bence RGT42 kotu gitar degildir... Hardware degistirilirse cok tatli gitar olur ondan. Rg3xx serisi ile karsilastirmak anlamsiz. Arada RGT42 fena dover rg3xxleri :)

Buna tam olarak katılmadığımı söylemeliyim,Rgt42dxfx kullandım 2 yıl boyunca hiç bir sorun yaşamadım ve gitar rutubet oranı siyahla beyaz olan şehirlerde gezdi aylarca kaldı (akord vs sorunu olmadı) Tabi bendeki sabit köprüydü pekte iyi olmayan tremolo yoktu üstünde sadece köprü manyetiği değiştirilerek çok iyi bir gitar olabilir en azından benim gitarın köprü pozisyonu çok tiz olmuştu inf2 ile,nede olsa gitarın orta bloğu akçaağaç ve ceviz tizi bol yani.Sap manyetiği güzel bir manyetik değiştirseniz atmayın derim.

Genel olarak Japonlar kadar iyi diyebiliriz ufak tefek gösterilen özen farkı var elbette ama denemesi bedava bulubilirseniz karşılaştırın, yekpare bağlantı istiyorsanız iyi bir tercih ama sabit köprülü olan model için diyorum bunları birde alacaksanız ağırlığına hazır olun maunda, akçaağaçta gerçekten ağır ağaçlar.

vaapad1 demiş ki:
belki saçma gelicek ama, jem7v mi js1200 mü veya bunların harmanlanmış hali olan alternatif bir gitarmı diye sormadan edemiyorum :/ ?
satrianinin kullandığının aynısı olacaksa js1200 :D hem jem ayağa düştü kimi görsem jem almış (beyaz) yada benim etrafımdakiler çok zengin ben niye fakirim. ühühühü :( js serisinin klavyesi bana daha uygun ondan tercihimi js den yana kullanıyorum.ayrıca paf joe da güzel yani :D ama onuda alınca yanına peavy jsx head ister bide tabi ds1 keeley mod , digitech whamy ve bu böyle sürüp gider.

ana fikir : Türkiyede satriani olabilmek için zengin olmak lazım.yada js100 alıp kendini avutmak lazım ;)

deliturko demiş ki:
thunderhead demiş ki:
Bence RGT42 kotu gitar degildir... Hardware degistirilirse cok tatli gitar olur ondan. Rg3xx serisi ile karsilastirmak anlamsiz. Arada RGT42 fena dover rg3xxleri :)

Buna tam olarak katılmadığımı söylemeliyim,Rgt42dxfx kullandım 2 yıl boyunca hiç bir sorun yaşamadım ve gitar rutubet oranı siyahla beyaz olan şehirlerde gezdi aylarca kaldı (akord vs sorunu olmadı) Tabi bendeki sabit köprüydü pekte iyi olmayan tremolo yoktu üstünde sadece köprü manyetiği değiştirilerek çok iyi bir gitar olabilir en azından benim gitarın köprü pozisyonu çok tiz olmuştu inf2 ile,nede olsa gitarın orta bloğu akçaağaç ve ceviz tizi bol yani.Sap manyetiği güzel bir manyetik değiştirseniz atmayın derim.

Genel olarak Japonlar kadar iyi diyebiliriz ufak tefek gösterilen özen farkı var elbette ama denemesi bedava bulubilirseniz karşılaştırın, yekpare bağlantı istiyorsanız iyi bir tercih ama sabit köprülü olan model için diyorum bunları birde alacaksanız ağırlığına hazır olun maunda, akçaağaçta gerçekten ağır ağaçlar.

Aslinda ayni seyleri soyluyoruz. Ben 1.5 sene once ilgilenmistim bu gitar ile. Almayi dusunuyordum. Ama senin gibi 2 yil deneme firsatim olmadi. Kotu demedim zaten.

Ayrica uzerine PG+ takarsan herhalde canavar gibi gitar olur 8)

fm (flamed maple) sanırım..o yüzden sadece tipi değişik;) ama benım sorum klavyelerinde bi değişiklik olup olmadıgı?ayrıca rg370dx de wizard II,rgt42 de wizard II ama cok fazla fark var 2 sap arasında..bunun sebebi nedir?

rgt-42 yi bende denedim,klavyesi cok rahattı , maple klavyeden b ile rahat gelmişti,tonlardan iyiyidi baya aslında,alınabilir bir gitar ,ama sanırım upgrade kesinlikle gerekiyor-donanıma ve manyetiklere,ama gövdesi maun olmasını anlayamıyorum,o fiyata maun gövdeli bir gitar yani cok ucuz,en düşük kaliteli maun ağacı falan mı kullanılmış acaba ..

jacksonke1n demiş ki:
rgt-42 yi bende denedim,klavyesi cok rahattı , maple klavyeden b ile rahat gelmişti,tonlardan iyiyidi baya aslında,alınabilir bir gitar ,ama sanırım upgrade kesinlikle gerekiyor-donanıma ve manyetiklere,ama gövdesi maun olmasını anlayamıyorum,o fiyata maun gövdeli bir gitar yani cok ucuz,en düşük kaliteli maun ağacı falan mı kullanılmış acaba ..

J&D Brothers'ın 300 YTLlik bile maun gövdeli modeli var. :D Sonuçta kaç parça ağaçtan yapıldığı, ağacın neresinden yapıldığı... tam detaylı bilmiyorum ama zibilyon tane kriter vardır bu konuda, iyi maunla, kötü maunu ayıran.

INF manyetikleri değiştirmek zorunlu değil bence... ben bi ara RG470 FM'den çıkarıp Epiphone'a takmıştım köprü INF manyetiğini, çok güzel sesi vardı. :D

RGT42 güzel gitar, zamanında tüm imkanları zorlayıp satın almanın eşiğine gelmiştim ama o zamanlar maundan değil Amerikan ıhlamur ağacından yapılıyodu bu model, bi de Ibanezler daha pahalıydı şimdikinden, vazgeçtim ben de sonra, RG570 aldım, sanırım 2004'te başladılar maundan üretmeye.

Bu gitarın bana göre en büyük dezavantajı köprü mekanizması, en kısa zamanda adam gibi bi köprüyle değiştirilmesi gerek ya da maun gövdeli, neck-thru gitarı bulmuşum yerim Floyd Rose'unu deyip, köprü sabitlenmeli. :D

Evet bende alıyordum bu gitarı dostum, bende senin gibi eşiğindeydim almanın,ama jackson dk2 eds arıyordum deli gibi ve tesadüfen denk geldi,hem daha ucuza getirdim hemde istediğim gitarı almıştım, ama cok almak istemiştim ozamanlar,beğenmiştim,özellikle inlayları cok hoşuma gitmişti.. :)

midnite demiş ki:
jacksonke1n demiş ki:
midnite demiş ki:
rgt42 neck-thru, bir de kore ibanezlerin en üst seviye gitarı belki daha özenli üretiliyordur...
rgt42 fm de aynı değil mi yani _ kore ve neck-thru değil demi ?

sana demedim ki. Berk_Metallica rg370 ile rgt42 arasındaki farkı sormuş ona söyledim. alıntı yapmalıydım heralde Berk_Metallica nın yazısına pardon.
Tamam önemli değil : )

Geri