Ibanez Başlığı

rg 320 değilde rg321 ve aktif emg ydi sanırım fiyatıda 450-480$ gibi bişiydi snrm. parlak siyah, gövdenin uclarında ince beyaz serit var ustte. ben sa220 aldım :) sa 120 dende 260 tan da iyi (çift humbuckerı h + s+s ten iyi bana göre, daha da pahalı zaten diğer ikisinden :p)

İbanez akustik gitarların başka firmalarda üretilip üzerine sadece ibanez tarafından marka vurulduğunu duydum. İbanez aeg10e ya da aeg8e akustik gitarlarını almaya karar vermiştim fakat bunu duyduktan sonra kafam iyice karıştı. Bu duyduğum doğru mudur?

Merhaba Sevgili Turkrock üyeleri;
Arkadaşlar öncelikle Ibanez'in sitesinde Joe Satriani 1600(JS1600)Ün çıktığını gördüm biri bu ibanezi durdursun öncelikle ve bu gitar sabit köprü gördüğüm kadarıyla.
Ibanez JS1600
http://www.ibanez.co.jp/world/country/frame_uk.html
Ben size iki model arasında bana yardımcı olmanızı istiycem.
JS1000mi? PGM301 mi?(Not:bunu hangisinin aalsam başlığına yazmadım burda daha çok yardımcı olabileceğinizi düşündüm)
madem JSlerde artık sabit köprüye geçiyor vay halimize.
PGM301:Sabit köprü,jumbo fret,manyetikler iyi birde neden pot tek voume onu anlamadım ama
JS1000:tremolou yaylı köprü,joe için yapılmış özel fretler,manyetikler yine iyi
Bana yardımcı olurmusunuz?

Arkadaşlar öncelikle Ibanez'in sitesinde Joe Satriani 1600(JS1600)Ün çıktığını gördüm biri bu ibanezi durdursun öncelikle ve bu gitar sabit köprü gördüğüm kadarıyla.
Ibanez JS1600
JS1000mi? PGM301 mi?(Not:bunu hangisinin aalsam başlığına yazmadım burda daha çok yardımcı olabileceğinizi düşündüm)
PGM301:Sabit köprü,jumbo fret,manyetikler iyi birde neden pot tek voume onu anlamadım ama

Unleash_Berke demiş ki:
Arkadaşlar forumda satılan bir 2002 yapımı Ibanez RG620QM var gitarı bilen deneyen arkadaşların görüşleri nelerdir?

Ayrıca XPT700 serisi özellik olarak oldukça tatmin edici görünüyor fakat endonezya yapımı olması garip geldi bana biraz gitarın işçilik ve malzeme kalitesi Muhammed Suiçmez`in kullandığı gitarla birebir değildir sanırım?? Ama Endonezya malı bir gitar için fiyatı oldukça yüksek kısacası malzeme ve işçiliği konusunda nasıl bu gitarın?

Death/Thrash Metal ile uğraşıyorum bu 2 gitarın fiyatları aşağı yukarı ama 2 gitar hakkında da çok detaylı bilgim yok o yüzden deneyen, bilen arkadaşlar deneyimlerini belirtirlerse sevinirim.

yaklaşık 1.5 ay önce mydukkan.com üzerinden bir xiphos satın aldım. gitar bana göre fazlasıyla tatmin edici. özelliklerine fazla değinmek istemiyorum (zaten ibanez.com'da ve tanıtım videosunda yeterince anlatılıyor.) başta celan tonlarda başarılı olamayacağını düşünerek aldım gitarı ama yanıldım :) clean tonlarda oldukça başarılı (sert tonlarda da aynı şekilde) sadece şekli nedeniyle klavyeyi bıraktığın anda gitar aşağı doğru kayıyor ama aynı sorunun jackson ve diğer warriorlarda da olduğunu düşünüyorum. o sorun da zaten askı pininin yeri değiştirilince hallediliyor ama şahsen ben bunu yapmak için gitarıma kıyamadım :D. gitarı alırken mydukkan.com tarafından stoklarda kalmadığını söylemişlerdi, zuhalden de aynı yanıtı aldım ama son anda mağazada teşhir edilen gitarı verebileceklerini söylediler, ben de vakit kaybetmeden aldım tabi ki, kısacası şu an stoklarda olmayabilir ama eğer varsa verilen parayı sonuna kadar hak eden bir gitar.

Arkadaşlar merhaba İbanez rg1570 - 2005 üretimi. Gitarımdaki dip gürültüsü biraz fazla,nedenini anlayamadım lehimlerini de kontrol ettim lehimlerde bir sorun yok fakat sesini açıp kapatırken çok cızırtı yapıyor yani rahatsız edici bir cızırtı.Sebebi nedir?Volume podunumu değşitirmem gerekiyor?Bir de eklemek istedigim H-S-H manyetik dizilişine sahip gitarlar da dip gürültü daha mı çok oluyor?Yardımcı olursanız çok iyi olur.Saygılar.

Toprak bağlantılarını gözden geçir (gövdeye bağlanan kablo ve potların arka yüzeyine bağlanan kablolar)
Sadece sesi açıp kapatırken gürültü oluyorsa potlarda sorun ses potunda sorun vardır. Amfilerde de çok oluyor bu olay galiba tozdan pastan falan oluyor ama emin değilim.

H-S-H bağlantıda senin gitarındaki humbuckerlar split coil olduğu için sadece 3. konumda yani ortadaki single tek çalışırken gürültü olur, diğer modlarda olmaması lazım normalde.

Hocam çok teşekkür ederim ilgilendigin için.
Söyledigin bağlantıları gözden geçirdim herhangi bir problem göremedim.Evet sadece sesi açıp kapatırken oluyor gürültü.Gerçi kendi amfimde iyi bir amfi değil,ama stüdyolardaki amfilerdede çok dip gürültü oluyor.Evet söyledigin gibi single tek çalışırken dip gürültü daha fazla oluyor onu farkettim.Bir de Switch deki lehimlernden birisinde zannedersem single ın kablosundaki lehim tam tutmamış gibi fakat aldıgımdada öyleydi.Söyledigin gibi volume podunda sorun var anladıgım kadarı ile.Peki podların kullanım süresi hakkında bilgin varmı yani gitarı yaklaşık 2 sene 2 ay dır kullanıyorum bu şekilde sorun çıkartması normalmidir?

Benim de çok bilgim yok ama dandik cort X2 gitarımın potları 3 sene boyunca herhangi bir sorun çıkarmamıştı, bu kadar kısa olmamaı ömrü sana denk gelmiştir.
Sadece çevirirken sorun oluyorsa fazla dert etme bence çünkü yeni pot alırsan onu takması lehimler yüzünden uğraştırabilir (arka yüzeyinde çok sayıda lehimlenmiş kablo varsa)

Slaytanic hocam sende çok sağol bilgi için.'psionic_' hocam ilgilenmen yeter sağolasın :D
Evet sadece çevirirken oluyor fakat bir de dip gürültü çok var.Dip gürültü çok olmasa bende önemsemem ama işte dip gürültüde çok olunca rahatsızlık veriyor.Lehimli kablolar çok sayıda , onun için kendim yapmam , bu işlerden anlayan bi abi var ona götürüyorum sap ayarı vs.. için ,bakalım onada sorayım da değişmesi gerekiyorsa değiştirsin.Çok sağolun ilgilendiginiz için.

Ibanez S320 deki köprü sistemi nasıl bi sistemdir acaba?Ibanez ZR ??Floyd Rose gibi telleri hem gevşetip hem de gerebiliyor muyuz?

plaROCK demiş ki:
Ibanez JS1600

Ben PGM301 i seçerdim, ama gitar seçerken aranan kriterler kişiden kişiye değişir.

-Mesela PGM in klavyesi çok ince bildiğim kadarıyla, wizard dan daha ince.
-PGM de AANJ (all access neck joint) var ama js de yok, bu bana göre PGM için bir artı, fakat kimisi neckplate li bağlantı sever.
-Ayrıca sabit köprü olması da benim için rahatlık :)
-Ton düğmesi olayı da kişiden kişiye göre değişir. Bazı insanlar ton düğmesi kullanmıyor, öyle seviyor.

Umarım yardımcı olabilmişimdir. :)

Ibanez RG770DX'leri tekrar piyasaya çıkarmış. Adamlar nasıl para kazanacaklarını biliyorlar ya.

Eylül'de Türkiye'de olma ihtimalleri mevcut. Efsane geri döndü...

003.JPG

009.JPG

Geri