Ibanez Başlığı

İkinci el daha iyi kalite bir gitar tabiki alınabilir.Ama sıfır fiyata parasını fazlasıyla hakeden bir gitar.Ben 2 kere farklı zamanlarda denedim çaldım ve tüm deneyen,bu işle uğraşan insanlarda aynı fikirde..Kesinlikle söylediğim gibi almaya karar vermeden önce otur çal ve dene!

manyetik dizilimleri,manyetik modelleri,ağaçları ve sap profilleri birebir aynı diye biliyorum.bi dönem üretilen beyaz-gri gibi olan 2570lerin boyası baya kötüydü sanırım,herkes şikayetçiydi falan...
bence zevk işidir ikisinden birini tercih etmek şahsi tercihim 2550den yana olurdu :)

KoRnoManiac demiş ki:
manyetik dizilimleri,manyetik modelleri,ağaçları ve sap profilleri birebir aynı diye biliyorum.bi dönem üretilen beyaz-gri gibi olan 2570lerin boyası baya kötüydü sanırım,herkes şikayetçiydi falan...
bence zevk işidir ikisinden birini tercih etmek şahsi tercihim 2550den yana olurdu :)
prestige serisinin en tutulan modeli rg2550 oldu zaten.efsane rg550nin tahtını sallıyor herhalde :D

KoRnoManiac demiş ki:
neck için düşündüm ama paf pronun tadından da vazgeçemedim işin açık tarafı :)

ibanez kullanıcılarına da şiddetle öneriyorum sap taraflarımızda paf pro olsun hep :)
ne bileyim steves special görünce aklıma hemen air norton geliyor(bknz sh2n tb4) paf proda süper neck manyetiği zaten.satrianinin ışığı üzerimizde olsun :D

arkadaşlar selam elimde kredi kartı borcum yüzünden satmam gereken bi kaç gitar var. bir adet ibanez Reb Beach var bir adet cort M 600 bir adetde Gibson USA chet atkins signature klasik var. sahibinden comdan takip edebilirsiniz. 0 506 718 39 73 den bilgi alabilirsiniz

Öncelikle merhaba arkadaşlar burada daha yeniyim elektro gitar alacağımdan dolayı bir süredir araştırıyorum sizce ibanez s470 nasıl bir gitar?başka tavsiyeleriniz olurmu?

muqqle demiş ki:
Öncelikle merhaba arkadaşlar burada daha yeniyim elektro gitar alacağımdan dolayı bir süredir araştırıyorum sizce ibanez s470 nasıl bir gitar?başka tavsiyeleriniz olurmu?

Gitarın gövdesi çok ince klawyesi rahat tonları fena değildir güzel gitardır ama gitara yeni başlayacaksan sabit köprülü bi gitara yönelmek şimdilik daha mantıklı gibi.

sabit köprüye yönelip yönelmeyeceği ne tarz yapacağına bağlı bence.şahsen gitara başlarken pantera çalmak isteseydim sabit köprü tercihim olmazdı :)
sıfr s470 alacak kadar bütçen varsa bence forumu takip et 2. el japon bir ibanez bulabilirsin aynı fiyata.

pantera sadece bi örnekti.pantera ve türevlerini amaç ediniyosan çalma konusunda,iyi bi floyd rose kullanıcı olman gerekir.bu durumda ilk gitarınn sabit köprülü olması floyd rosela tanışmanı geciktirir sadece.
Bilmem anladın mı?

KoRnoManiac demiş ki:
pantera sadece bi örnekti.pantera ve türevlerini amaç ediniyosan çalma konusunda,iyi bi floyd rose kullanıcı olman gerekir.bu durumda ilk gitarınn sabit köprülü olması floyd rosela tanışmanı geciktirir sadece.
Bilmem anladın mı?

ya ilk başlayanlar sabit köprü ile başlamalı bence. FR bazen çıldırtabiliyor. Ya da bana denk gelen ilk ve tek FR köprülü gitar çıldırtmıştı :D

Fr de iyidir la :D sabit köprülü gitar çaldığımda garibime gidiyor genelde ilkin,sonra adapte oluyorum.Ama fr'li gitarda çalarken acayip rahat oluyorum.Alışkanlık işte ne diyim.Yeni gitar alacak arkadaşlara ise sabit köprülü gitar öneriyorum.Fr ile ilgili tecrübeniz,bilginiz yoksa ilk zamanlarda bulaşmayın.Ama bir kere de olsa tadın :D

rostocker demiş ki:
Fr de iyidir la :D sabit köprülü gitar çaldığımda garibime gidiyor genelde ilkin,sonra adapte oluyorum.Ama fr'li gitarda çalarken acayip rahat oluyorum.Alışkanlık işte ne diyim.Yeni gitar alacak arkadaşlara ise sabit köprülü gitar öneriyorum.Fr ile ilgili tecrübeniz,bilginiz yoksa ilk zamanlarda bulaşmayın.Ama bir kere de olsa tadın :D

FR baya eğlencelidir de yeni başlayanlar tel değişimi köprü&yay dengesini pek beceremeyebilirler haliyle o yüzden sabit köprü dedim :) yoksa 2 sinin de avantaj/dezavantaj yönü hayli fazla :)

Geri