Ibanez Başlığı

Selamlar. Ibanez RG2550E GK aldım 2. el olarak. Şu an RG2550Z-GK modelleri 2.000'i aşmış durumda. sizce mantıklı bir seçim mi yapmışım ? Z ve E serilerinin GK alt modellerinin ne gibi farkları, artıları ve eksileri var? Köprüdeki boya atmalarını nasıl önleyebiliriz? şimdiden teşekkürler. Bu arada başlığı göz gezdirdim fakat böyle sorular goremedim, gözümden de kaçmış olabilir.

metalbocek07 demiş ki:
rg1570 se bu ilk kez görüyorum böyle kafa...

yahu değil işte, 570 olması lazım.

Blackened_07 demiş ki:
Selamlar. Ibanez RG2550E GK aldım 2. el olarak. Şu an RG2550Z-GK modelleri 2.000'i aşmış durumda. sizce mantıklı bir seçim mi yapmışım ? Z ve E serilerinin GK alt modellerinin ne gibi farkları, artıları ve eksileri var? Köprüdeki boya atmalarını nasıl önleyebiliriz? şimdiden teşekkürler. Bu arada başlığı göz gezdirdim fakat böyle sorular goremedim, gözümden de kaçmış olabilir.

bir alt model durumu yok, farkı sadece tremolosu. edge pro da gayet yeterli. ibanezin en iyilerinden. o boya solmasını çözmen için sağ elinin terlememesi lazım :p

ibanez rg350 ex kore kullanıcıyım memnunum :D kısaca budur abi. . .ibanez gerçekten piyasada geniş yelpazeye sahip kaliteli üretim yapan fiyatlarıda makul olan marka. . .herkese tavsiye ederim. . .

Dün necrophagist konserindeydim. muhammet in elinde xiphos vardı buraya kadar normal ama gitarda emg manyetikler vardı ve 27 perdeydi gitar. bu modeli hiçbiryerde bulamadım internette incelemek adına. dimarzio d activator manyetiklere ne oldu? fakat sürekli gitarın nekadar rahatsız olduğundan söyleniyordu oda ayrı bir konu. bu gitar hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilirmi.

buralara baktım ama emg manyetikli xiphos yok. o gitar custom shop tu muhtemelen klavyede necrophagist yazıyordu sedefle. bu gitarı denedim d activator manyetikler süperdi ama neden emg hala anlamadım. ses berbattı konserde çünkü.

Buried demiş ki:
Live S**t Seattle veya Binge & Purge gibi birşeyler hatırlıyorum, modelini anlamadığım siyah bir ibanez çalıyordu...
O gitar Ibanez rg470, galiba modifiye edilmiş, tam bilmiyorum
a276aa8f7cb0c5f7513d9284.jpg

kirk_g15.jpg

SchismetaL demiş ki:
her amelede bir ibanez ve herkesin elinde ibanez case gördüğümden dolayı ibanezden tiksiniyorum. ve her gördüğü ibanezi göklere kaldıranlar kendinizi imha edin.

türkiyede cort u ve boss u olmayan gitarist yok bence sen de imha edbilirsin kendini :LOL: insanlar uzaydan mı indirecek gitarı. fabrikasyona elimiz mahkum ve türkiye şartlarında her sınıfta her bütçede her tarzda seçebileceğimiz makul markalardan biri ibanezdir.

SchismetaL demiş ki:
her amelede bir ibanez ve herkesin elinde ibanez case gördüğümden dolayı ibanezden tiksiniyorum. ve her gördüğü ibanezi göklere kaldıranlar kendinizi imha edin.

bu arkadaşın gitardan anlayışı modanın önüne geçememiş anlaşılan. insanlar o ibanez gitarları moda diye almıyor parası buna yetiyor 2 3 gitar alamıyor herşeye ortalama giden bir gitar alabiliyor. o yüzden ibanez seçiyor. sen ne saçmalıyorsun imha falan anlamadım ben.

Ibanez'in nesi kötü anlamıyorum.

Ibanez gitar kullanıyorum (rg2550) çünkü o klavye rahatlığını sadece onda buldum. Hiç bir Gibson, Cort, ESP gelmesin karşıma benim klavyem daha rahat diye :) Ayrıca, extreme metalden, popa kadar her türlü sounda gelen bir gitar.

Ibanez kafa ampli kullanıyorum (TN120) çünkü lambalı olup, düşük volümde bu kadar yoğun distortion ve güzel ses verebilen bir tek bu var bu kadar yüksek çıkışlı olmasına rağmen. Ayrıca insanı distortiona boğabiliyor. Ton seçenekleri de güzel.

Ibanez distortion pedalı (tk999ht lambalı) kullanıyorum çünkü, hem lambalı sıcaklığında, hem yüksek ton aralığına sahip, hem ampliyle uyumlu hem de amplinin vintage sounduna çok güzel modern sound ekleyebiliyor.

Ibanez wah pedalı (WD-7) kullanıyorum çünkü istediğim rangei daha güzel veriyor tasarımı da oldukça güzel.

Ibanez delay pedalı (de7) kullanıyorum çünkü ucuz ve fiyatına göre performansı da seçenekleri de oldukça iyi. İhtiyacımı karşılıyor.

Ibanez tişortu giyiyorum çünkü vücuduma tam oturuyor. Hahah :D

sen tam ibanezci çıktın :D klavye konusunda sana katılıyorum çok rahat klavye bendede rg1570 var.
ama ibanez kafa amfi konusunda düşük volumede distortion olayı tamamda distortion a boğuyor konusunda katılamıyorum. bana çok yetersiz gelmişti dist. o amfiyi ibanez bir kabinle denemiştim. sonunda dayanamadım podxt live ı taktım ama yinede marshall 1960 neredesin diye bağırttı beni :D

Geri