Effect

Eski ismiyle Hüma olan grup 1997 yılında Kürşad Eğitmenoğlu tarafından kuruldu, bir kaç üye değişikliğinden sonra grup son halini aldı.Grup bir çok şehirler arası konserde, festivallerde ve bar programlarında performans olarak dinleyicilerden güzel tepkiler aldı bu tepkiler ışığında kaset hazırlıklarına başlayan grup halen tüm hızıyla konserlerine devam etmektedir. Ayrıca Bosna’da yapılmakta olan ve Avrupa Rock müzik piyasasınca önemli bir yere sahip olan RASTOK Rock Festivalindende davet alan ilk Türk Rock grubudur...

4 kişiden oluşan grup Alternatif ve Glam tarzlarıyla Türk Rock müziğine farklı bir tat getirecekleri eleştirmenlerce ve dinleyicilerce kesin gözüyle bakılmaktadır.

Grup Üyeleri:

Vokal, R.Gitar :Kürşad Eğitmenoğlu
Solo Gitar,B.Vokal :Timuçin Dikmen
Bas Gitar : Saykan Sanin
Davul : Bora Ulaş Akaya

Grup Yurt dışı konserlerinde Effect ismini kullanıyor...
www.jom.ba

Not : Başlığı açmadan önce her iki ismiylede arama yaptım ama bulamadım...Varsada gereken yapılır... :LOL:

saygılar

Grup Hüma'yı biliyorum. Akm'de gerçekleştirilen fuarlarda onlarda çalıyorlardı sık sık. Biz o dönem Kısa Dalga idik.FAkat sanırım baya bir değişmiş olacaklar ki glam falan söz konusu :D .Herhalde aynı gruptan bahsediyoruz. 8O
fuarlarda Hüma grubunu hep Cem Karaca ve Barış Manço ve bilimum bu tarz türkçe pop-rock parçalar ile hatırlıyorum.

albüm konusunda başarılar dilerim.

saykan sanin ismini eren kömürlü hayranları bilirler.saykan aynı zamanda eren kömürlü band'de de bas gitar çalmaktadır.
effect(hüma)'e başarılarının devamını dilerim

evet hümayı bende cok çnceden beri biliyorum.yanılmıyosam dedikodu gibide olmasın ama solistlerin benim sınıf arkadasımla cıkıyodu evet evet yanılmıyorum.hatta migosta bi konser gercekleştirmişleridi gayette basarılılardı.ama yine de bestelerine daha iyi olacak sekilde agırlık verirlerde ii olur..güzel bi grup basarılarının devamını dilerim.bu arada aysegülde burdan okursa ona da iyi günler.....

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar başlığı ben açtım ama ne yazıkki daha mp3 lerini dinleyemedim sadece okuduğum gibi yazdım varsa bulabileceğimiz bir yer link eklerseniz sevinirim...

slm arkadaşlar ben kürşad forumu açan arkadaşa tesekkür ederim,önceleri hümaydı grubu dinleyen arkadaşlar bilir iidi ,ama bir kaç grup üyesi değişti yenilenme ihtiyacı ortaya cıktı bizde baştan başladık şu an cok ii gidiyo tepkiler cok güzel önümüzde bir cok konser var umarım bir yerlerde karşılaşırız,bu arada sitemiz yakında açılacak ordan cover ve bir kaç besteyi dinleyebilirsiniz www.grupefekt.com güzel dilekleriniz için tesekkurler.... goruşmek üzere...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
icemania demiş ki:
slm arkadaşlar ben kürşad forumu açan arkadaşa tesekkür ederim,önceleri hümaydı grubu dinleyen arkadaşlar bilir iidi ,ama bir kaç grup üyesi değişti yenilenme ihtiyacı ortaya cıktı bizde baştan başladık şu an cok ii gidiyo tepkiler cok güzel önümüzde bir cok konser var umarım bir yerlerde karşılaşırız,bu arada sitemiz yakında açılacak ordan cover ve bir kaç besteyi dinleyebilirsiniz www.grupefekt.com güzel dilekleriniz için tesekkurler.... goruşmek üzere...

Ben teşekkür ederim grup hakkında son bilgileri verdiğin için... ;)

slm

10-11 eylül 2005 tarihlerinde antalya'dayız altın portakal film festivali acılıs konserindeyiz herkesi bekleriz konserler ücretsiz ,yer cam piramit saat 20 de gorusmek üzere...kürşad

Grup Üyeleri:

Vokal, R.Gitar :Kürşad Eğitmenoğlu
Solo Gitar,B.Vokal :Timuçin Dikmen
Bas Gitar : Saykan Sanin
Davul : Talat Oflaz

davulcuları değişti
saykan ve talatla tanıştım!
burada 2-3 güne demolarını yayınlarım
çok güzel 2 tane kendi besteledikleri parça var
emin olun iki şarkıda hit olmaya aday! ;)

Talat ve Saykan benim de grup arkadaşlarım.İşlerini iyi yapan arkadaşlardır onun dışında Timuçin ve Kürşad'da işlerini başarıyla yapan müzisyenler kadro sağlam köklü bir grup...
Hakkettiğiniz herşeye ulaşırsınız umarım beyler...
Effect'e selamlar olsun :)

grupefekt.net acıldı

Biraz geciksede www. grupefek.net acıldı ama henüz forum sayfası acık üye olabilirsiniz ordan hertürlü bize ulasabilirisiniz görüsmek üzere ...

25 KASIM garaj bar konseri herkesi bekleriz

bu cuma (25 kasım ) garajdaki konserimize herkesi bekleriz....

dün akşam Hücum kedi öncesi bir efekt fırtınası esti sanki garage sahnesinde beklemediğim bir performanstı açıkçası.. ilginç ama bir fırt emin cover' ı yapıldı ki tadından yenmez yok dinlenilmez. dün akşam ki başarılı performans için tebrikler en kısa zamanda yeniden inşallah.

Dün akşam herşey çok güzeldi.Effect çıkmadan hemen önce yorgunluktan arkalara biyere oturup dinlerim diye düşünmüştüm ama Effect sahneye çıktığında elimde bira önlerde buldum kendimi.Bizden hiçbir yardımı esirgemediğiniz,sıcakkanlılığınız ve kulisteki o güzel sohbet için teşekkür ederim.
Umarım tekrar benzeri bir organizasyonda aynı sahneyi paylaşırız..
sevgiler-başarılar

Kürşad abi başarılarınızın devamını dilerim.. Kürşad abim zaten beni müziğe başlatan insan, Talat abim de beni davuldan soğutan insan :p.. Yok be daha çok hırslandım :D Talat abinin fanıyımdır adam hala yeni bişeyler buluyo ve katıyo ya helal olsun.. Timuçin abiyi ilk efsanelerde duyduk (Kürşad abi sayesinde :D) ama onu da izleme fırsatım oldu ve cidden çok iyi.. Saykan abi de süper.. Bu arada grubun hepsini tanıyomuşum da haberim yokmuş.. :D

Başarılarınızın devamı işallah.. Birlikte sahne alırız inşallah bir gün..

Saygılar..Selman..

Geri