cort gitarlar hakkinda en guvenilir bilgiler..

furican demiş ki:
Merhaba benim bir kaç sorum olacak BarisStage.. Bu Cort'lar hakkında çok fazla konu dönüyor zaten sizde onun için açmışsınız topici belli..

İlk olarak bu Cort'lar tam olarak nerede üretiliyor. Eğer bir kaç yerde üretiliyor ise size hangi fabrikadan geliyor
Sizce Cort Masterpiece serilerini hangi sınıfa koyabiliriz. Eğer ibanez jackson üzerinden örnek verirseniz. Fiyat karşılaştırmasınıda yaparsanız sevinirim..

Bir de duyduğuma göre Cort'ların sapları çok yamulurmuş. Bu konuda ne diyorsunuz. Yanıltmaca mı?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler

cort un kore de 6,endonezya da 1 olmak uzere toplam 7 adet fabrıkası vardır.ve su an dunyadakı en buyuk gıtar uretım fırmasıdır.Dogal olarak bu fabrikalarin hepsinde cort uretilmiyor.bir fabrika sadece fender in su an pıysada olan butun uzakdogu ampli lerini yapmakla mesgul..ve 2008 e kadar fendere calismakla yukumlu..diger fabrikalar ise fenderin squier ve ibanezin rg serilerini yapiyolar..cort un x serileri ile ibanez rg lerin birbirine benzemesinin nedeni bu cunku ayni banttan cikiyolar..

Hmm saolun bilgilendirdiğiniz için. Bunun sonucunda ortaya çıkıyor ki Cort o kadar kötü bir gitar değil hatta bilgilere dayanarak çokta iyi bir gitar olduğu sonucu çıkıyor sanırım. Zaten arkadaşların Masterpiece serileri için yorumları çok olumlu.

batu_han demiş ki:
BarisStage demiş ki:
batu_han demiş ki:
X-7 nin fiyatı nedir acaba?

x-7 mi? öyle bir model yok cort ta.. daha once dedigim gibi lutfen fiyatlar la ilgili sorularinizi 0216 349 86 02 ye telefon acarak sorun..
buyur http://prix.guitarplug.com/services/prix/index,idproduit,23083,achat,prix-cort-x-7.html

Petrucci nin Ernie Ball Musicman 7 tellisine ne kadar da benziyor yahu.Güzel gitarmış.

BarisStage demiş ki:
Darestan demiş ki:
cort m520 ve m600 ler ne kadar acaba ?
birde cort C4 bas gitarın fiyatını öğrenebilirmiyim

m520 : 420 usd
m600: 500 usd (ancak su an elimizdeki son m600 için gecerli bi fiyat) yeni gelecek partide biraz pahalanacak sanirim..
c4 ise 395 usd siyah

yanliz bu forumlara katilmamin sebebi satis yapmak degil cogunuz sahip oldugu kulaktan dolma bilgileri dogrulari ile degistirmekti...

bunda sonraki sorulariniza cevaplarim gitarların ozellikleri,malzemeleri ve işciliklerinin kalitesini anlatmak dogrultusunda olacak..
fiyat ögrenmek için lutfen 0216 349 86 02 no lu numaryi arayin..

burada gitar pazarlamak gibi bir kaygimizin olmadiginin bilinmesi gerekli tesekkurler...

Bence de fiyat söyleme internetten. Zira senin 580 Dolar istediğin kx1f Senkop müzikte 450 dolar. Fiyat söylersen sen zarar edersin!

LaW demiş ki:
BarisStage demiş ki:
Darestan demiş ki:
cort m520 ve m600 ler ne kadar acaba ?
birde cort C4 bas gitarın fiyatını öğrenebilirmiyim

m520 : 420 usd
m600: 500 usd (ancak su an elimizdeki son m600 için gecerli bi fiyat) yeni gelecek partide biraz pahalanacak sanirim..
c4 ise 395 usd siyah

yanliz bu forumlara katilmamin sebebi satis yapmak degil cogunuz sahip oldugu kulaktan dolma bilgileri dogrulari ile degistirmekti...

bunda sonraki sorulariniza cevaplarim gitarların ozellikleri,malzemeleri ve işciliklerinin kalitesini anlatmak dogrultusunda olacak..
fiyat ögrenmek için lutfen 0216 349 86 02 no lu numaryi arayin..

burada gitar pazarlamak gibi bir kaygimizin olmadiginin bilinmesi gerekli tesekkurler...

Bence de fiyat söyleme internetten. Zira senin 580 Dolar istediğin kx1f Senkop müzikte 450 dolar. Fiyat söylersen sen zarar edersin!

senkopta 2000 senesinden kalma cortlarin oldugunu ne yazik ki kimse bilmiyor...mantikli bi kisinin arada bu kadar fiyat farkinin olmasinin bu sebepten oldugunu anlamasi gerekli zaten..Gitarlarin su anki piyasa fiyati oldukca normal bende isterim dusuk fiyata satmayi ancak kosullar böyle su anda..

çamur atma şimdi kimseye. burada 'barissenkop' diye birisi olmadığı için arkasından konuşmayalım ayıp olur. Pahalıya satıyorsan bu benim satış fiyatım diyeceksin çekileceksin. Kimsenin gitarını kötüleme. ayrıca ben gidip baktım gitarlara bir eksiklik bulamadım.

LaW demiş ki:
çamur atma şimdi kimseye. burada 'barissenkop' diye birisi olmadığı için arkasından konuşmayalım ayıp olur. Pahalıya satıyorsan bu benim satış fiyatım diyeceksin çekileceksin. Kimsenin gitarını kötüleme. ayrıca ben gidip baktım gitarlara bir eksiklik bulamadım.

sus bakiyim.

LaW demiş ki:

Arkadaşım yukarıda arkadaş barissenkop olmadan fiyat bu bu diye görüş yaparsa karşı görüşte çıkar. Sende karışamazsın. Ayrıca Stage'e uğradım seninde gitmeni beklerim bi gör bir dene derim gitarları..

bence bu forumda fiyat konusulmamalı yukarıda yazılanlarıda gulerek okuyorum. ama genelde forumlarda olan bişey koca adamların 3 yaşlarından kalma dalaşmaları (genel bahsettim kimse cıkıpta laf soylemesin)

farklı sektorlerden tecrubemle konusuyorum. bu tur forumlarda lutfen fiyat konusulmasın sadece urunun ozellikleri sorunları vs. bilgi paylaşımı olsun fiyatını merak eden satış noktalarından ogrenebilir.

saygılar

basligi acarken en basta da soyledigim gibi en guvenilir ve guncel bilgilerle sizleri aydinlatmaya calisiyordum ama anlasilan soylediklerimiz bosa gidiyo herkes kendince yorumlar yapiyor dogal olarak hepinize hayatta basarilar benden bu kadar beyler....

www.stagemusic.org

Bence de bu tartışmanın olması üzüntü verici. Fakat bir gerçek te var ki fiyatları aşağıda tutan mağazalar daima sürümden kazanacak, kalıcı olacak ve en önemlisi bu fiyatlar ile, mallarını kaliteli, sorunsuz ve güncel tutabilirse insanların güvenini kazanacak, müşteri memnuniyetini artıracaktır. Zira doğal olarak her alıcı, farklı mağazalardaki fiyatları karşılaştırıp karar verecektir ve ilk izlenimler kolay silinmez.

Hepinize sevgiler.

kendi adıma konusayım 50 dolar fazla veririm adam gibi muamele eden musteriye salak mış gibi değilde adam gibi davranan yerden alışverişimi yaparım.

barış oyle benden bukadar deyip kusmek olmaz

ilk başta dediğin gibi bu threadde fiyat konusulmasın sen dukkanında ki gitarların hakkında merak edenlere gene yardımcı ol.

sonucta burda fiyat soran adam eminim ki laf kalabalıgı için soruyordur.
çunku alıcı bi adam bilirki her urunun bir pazarlıgı vardır. ve bu pazarlıkta sanal olmaz...

ben bu forumda benim gibi cortu iyi tanımayan insanlara yardımcı olmanı beklerim

saygılar.

Yahu ne malak adamlar var bu forumlarda Adam isini gucunu birakmis gelmis burada insanlara yardimci oluyor Cort gibi bir marka hakkinda insanlarin kafalarindaki kararsizligi silmeye calisiyor obur taraftan herifin teki cikiyor ortaligi karistiriyor

Law kardes adam zaten "ben mal satmak icin degil sizlere yardimci olmak icin bunlari yaziyorum" demis ama anlayana eger adam mal satmak isteseydi gider alim-satim forumuna yazardi.

Al iste adam kaciverdi.Abi iyilik yaramaz bu adamlara forumunda konununda icine ettiniz tebrikler yani.

Doğru yerde doğru lafı etmeyi öğrenmek lasım. Barışa ve diğer arkadaşlarada en azından fabrika bilgileri için teşekkür ediyorum. Dahası gelicekti ama sanırım bazı lafını bilmezler yüzünden başlık aşınmaya uğradı. Kurunun yanında yaşda yanıyor tabi...

Benim sorun şu belki cevaplayan olur. Şu Cort'ların zamanla klavyede yamulma yaptığını bende duydum. Banada bi müzik marketten söylediler (isim vermiyim yeni bi kıyaslama furyası çıkmasın). Bunun koredeki fabrikalarla bi ilgisi varmı? Yoksa sadece atmasyonmu, çünkü o zaman ibanez rg'lerdede benzer sorunlar yaşamak gerekirdi...

Modifiye edilecek bir x11 için hangi manyetikleri önerirsiniz? Gövdenin ağacı ve gitarın karakteristiğiyle uyumlu, iyi performans alınabilcek manyetikler kullanmak gerekli.

valla işçilik ve kullanılan ağaç kötüyse sapta eğilme (sap atması) normal biraz kaliteli (en azından sapın içinden demir geçecek kadar) olmalı gitar.
x11 ise zevkine göre herhangi bir manyetik alabilirsin ben setmour öneririm başkasi dimazrio sana kalmış yani.

Benim sorun şu belki cevaplayan olur. Şu Cort'ların zamanla klavyede yamulma yaptığını bende duydum. Banada bi müzik marketten söylediler (isim vermiyim yeni bi kıyaslama furyası çıkmasın). Bunun koredeki fabrikalarla bi ilgisi varmı? Yoksa sadece atmasyonmu, çünkü o zaman ibanez rg'lerdede benzer sorunlar yaşamak gerekirdi...

abi ben 2 sene cort akustik kullandım.ne sap atması oldu ne bişey.ayrıca akustiklerinde bile sap ayarının yapıldığı mekanızmalardna mevcuttu.yani sap ayarın bozulduğu zaman yaptırabiliyordun.cort un bütün gitarları için bu böyle.zaten daha önce bu konuşulmuştu sap atması ile sap ayarının bozulması farklı durumlar.yani sap atması sapın içindeki trus-rot denen çubukların kırılması ve artık sap ayarı yapılamayak duruma gelmesi sapın(onları kırıldığında sen nereye çervirirsen çevir sap buna karşılı vermiyor ve boşa döndürüyorsun yani.ve bu çok az rastlanan bi durum.)sap ayarının bozulması ise çok normal bi durum.yani hava ve nem değişiminde,farklı kalınlıkta tel takıldığında değişen bişey.akord yapmak kadar normal bişey.bozulduğu zaman hemen yapılabilecek bişey.ve bu corttada aynı ibanezdede fenderdede.

kib.kolay gelsin.müzikle kal.:D

Geri