cort gitarlar hakkinda en guvenilir bilgiler..

CrestFalleN_ demiş ki:
mfikret demiş ki:
CrestFalleN_ demiş ki:
cık!! :D
yani daha iyi gitarlar alınabilir ama tabiki o paraya gidip bir gio ibanez almaktan çok daha iyidir x6 almak..

Hocam biraz geç oldu bu "cık":) Gitarı aldım, gelmesini bekliyorum. Keşke önceden sorsaymışım:(
Artı yönleri ve eksi yönlerini yazabilirseniz çok sevinirim:)

yok yok x6 hoşuna gider =P en azından benim gitmekte

yaaaa beyler forumlara bakıyorum niye cort??? ben şahsen cort' ları başlangıç için önermiyorum ... Ayrıca 300 milyona bi cort alcağınıza gidip biraz daha sabredip fender squier veya ltd alabilirsiniz şahsen cort çaldım hiç tercih etmiyorum gitarın tonları çok değişik ve kalitesinden kuşkuluyum biraz anlatır mısınız ???

sonerb demiş ki:
yaaaa beyler forumlara bakıyorum niye cort??? ben şahsen cort' ları başlangıç için önermiyorum ... Ayrıca 300 milyona bi cort alcağınıza gidip biraz daha sabredip fender squier veya ltd alabilirsiniz şahsen cort çaldım hiç tercih etmiyorum gitarın tonları çok değişik ve kalitesinden kuşkuluyum biraz anlatır mısınız ???

cort masterpiece serisi bir gitar çaldın mı ?
vazgeçtim sen hiç mp serisi cort gödün mü ?

sakin ol dostum evet haklısın bu gitarlar fena değil doğru rockson' ın bile iyi oolduğu bir gitar vardır. Ama siz burda x serisini öneriyorsunuz cort x serisi bir gitar bir ltd m serisini tutabilir mi veya fender squier bi gitarın yerini tutabilir mi ???

sonerb demiş ki:
sakin ol dostum evet haklısın bu gitarlar fena değil doğru rockson' ın bile iyi oolduğu bir gitar vardır. Ama siz burda x serisini öneriyorsunuz cort x serisi bir gitar bir ltd m serisini tutabilir mi veya fender squier bi gitarın yerini tutabilir mi ???

x custom dene o zaman

bu gitarı araştırdım internet te yinede bi squier deluxe kadar şekil bi tarza sahip değil ... ayrıca cort' un modellerine baktım les poul özentiler, strat özentiler, esp özentilerle dolu ..... bak bu konuyu polemiğe açmıyom umarım yanlış anlamazsın öle bi n iyetim yok ama ilk başalayanları yanlış yönlendirdiğinizi düşünüyorum ....

sonerb demiş ki:
bu gitarı araştırdım internet te yinede bi squier deluxe kadar şekil bi tarza sahip değil ... ayrıca cort' un modellerine baktım les poul özentiler, strat özentiler, esp özentilerle dolu ..... bak bu konuyu polemiğe açmıyom umarım yanlış anlamazsın öle bi n iyetim yok ama ilk başalayanları yanlış yönlendirdiğinizi düşünüyorum ....

şekle göre gitar alacaksan orası farklı ama gidip de cort kötü diyemezsin
ha dersin de işten anlayan adam seni adam yerine koymaz o olur

sonerb demiş ki:

Cort X11 çaldım, bir süre kullandım ve şunu açıkça söyleyebilirim ki yine eskiden kullandığım Ibanez RG470 (japon) model gitardan olan tek eksiği manyetikleriydi (ki benim kullandığım Ibanez Evo + Air Norton manyetiklere sahipti.

LTD gitarların çoğuyla, hele hele Agathis kullanılan alt serilerle Cortları mukayese etmek pek mantıklı değil bence.

Squier için karşılaştırma olarak da bir Cort G254-260 model gitarları denemenizi öneririm. Denedim gördüm, 2'ye hatta 3'e katlar.

ESP ve Fender markalarının alt serileri olan bahsettiğiniz gitarlar genelde fiyatlarını hak etmeyip parayı isimden götürüyorlar.

Bak "kalite" kelimesini kullanınca yine başa dönmüş oluyoruz aslında.

Köprüsü, daha az ayar gerektirmesi gibi unsurlar nedeniyle yeni başlayanlar için daha uygundur ama kalite hakkında yorum yapmak ne derece doğrudur... Bir de bahsettiğimiz neyin kalitesi? Adamlar gövdede gerçek ve 2-3 parça ağaç kullanıyorlar, ıhlamur ağacı... Sizin bahsettiğiniz modeller, nispeten tonal olarak daha zayıf ve ucuza bulunabildiğinden de çok kullanılan Agathis adlı gövdeyi kullanıyor. En basitinden bu ayrımı yapabilirim.

Kalite konusuna girersek işin boyutu budur. He yeni başlayan birine sabit köprülü bir gitar önermek en güzelidir, orası ayrı mesele.

BLaCK_MaGiC86 demiş ki:
Bak "kalite" kelimesini kullanınca yine başa dönmüş oluyoruz aslında.

Köprüsü, daha az ayar gerektirmesi gibi unsurlar nedeniyle yeni başlayanlar için daha uygundur ama kalite hakkında yorum yapmak ne derece doğrudur... Bir de bahsettiğimiz neyin kalitesi? Adamlar gövdede gerçek ve 2-3 parça ağaç kullanıyorlar, ıhlamur ağacı... Sizin bahsettiğiniz modeller, nispeten tonal olarak daha zayıf ve ucuza bulunabildiğinden de çok kullanılan Agathis adlı gövdeyi kullanıyor. En basitinden bu ayrımı yapabilirim.

Kalite konusuna girersek işin boyutu budur. He yeni başlayan birine sabit köprülü bir gitar önermek en güzelidir, orası ayrı mesele.

haklısın dostum bu konuyu polemiğe açmak gereksiz ama insan düşünüyor bi cort'a 300 milyon vereceksen 500 milyon ver ibanez al ... öyle değil mi yeni başladı sabit köprüyle başladı geliştirdikçe o adam güzel bi köprü arıycak iyi bi gitar ve köprü alsın ki ilerde daha geç değiştirsin ....

500 milyona Ibanez lafı tehlikeli...

Çünkü aynı fabrikadan çıkıyorlar (Japon olan modelleri bunun dışında tutuyorum tabiki) ve Ibanez'in artısı genelde elektronik aksamı ve köprüsü oluyor (ki Japon olmayanların köprüsü ne derecede iyi, tartışılır), Cort ise daha çok özellik sunmaya çalışıyor gitarlarında.

Bu noktada markadan ziyade modeller üzerine konuşmak gerekir diye düşünüyorum. Çünkü çook farklı olabiliyorlar.

black magic

abicim bırak isteyen istediğini alsın keçi gibi inatlaşmaya gerek yok =) elimde 4 tane cort var her fiyat aralığında var neredeyse aynı marka bir gitardan 4 tane alıyorsam demek vardır bir bildiği bu adamın rahat ol .

nadiras demiş ki:
black magic

abicim bırak isteyen istediğini alsın keçi gibi inatlaşmaya gerek yok =) elimde 4 tane cort var her fiyat aralığında var neredeyse aynı marka bir gitardan 4 tane alıyorsam demek vardır bir bildiği bu adamın rahat ol .

abi ok bi marka için birnirimizi kırcaz ok bende kabul ediyorum cort iyi bir marka ok :D:D:D

sinan3002 demiş ki:
Evl K4 hakkında yorum lütfen ?

K4 sert tonları olan maun gövdeli Floyd Rose'lu hoş bir gitardır. Ancak ben Cort gitar almak isteyen arkadaşlara (yeni başlayacak yada deneyimli farketmez) KX1Q modelini şiddetle tavsiye ediyorum. Cort'un bugüne kadar yaptığı fiyatına göre en performanslı gitarı bence.

Geri