Sert Tonlar Için Wah Pedalı Önerileri

D

davidan

merhaba herkese,
elimde şuan distortion olarak ehx metal muff var. yanına bir wah pedalı almak istiyorum. daha önce crybaby gcb 95 kullandım. ama metal muff'ın yanında çok sönük kaldı özellikle sololarda hiç duyamadım wah sesini. uzun süredir araştırıyorum fakat bir türlü karar veremedim. şöyle sert metal sololarında hakkını verecek bir wah pedalı ya da wah aralığını ayarlayınca istediğim tonu alabileceğim bir pedal önerirseniz çok sevinirim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
öneriler için teşekkür ederim. bu saydığınız pedalları aslında önceden incelemiştim ama tekrardan baktım şöyle bi hepsine. zw-45 ve evh tek bir ton sunduğu için kafamda onlarla ilgili saoru işareti var. crybaby from hell seçeneklerim arasında ama pahalı olduğu için almam zor. crybaby 95q ve morley bh2 sizce hangisi daha uygun olur yüksek gainler için bu konuda fikri olan var mı?

Aynen öyle, bi kaç yıl önce elimde JH-1 ve DB-01 vardı, DB-01'i satmaya çalıştım, uzun süre satılmadı ben de kaldırdım ilanı, sonra JH-1 için ilan verdim, bi kaç haftada gitti. İlginç bi durum, DB-01 süper bi pedal aslında, görseli de baya çekici ama pahalı olduğundan satılmıyo galiba.
evet ikinci eli bile 300 tl civarında olunca alınması zor oluyo. imkanım olsa ben de db-01 almak isterdim.

Dunlop GCB95F 'yi incelemeni öneririm. Üzerinde "Fasel inductor" olduğu için normal gcb95 'e göre daha keskin bir ton verir. Şahsen signature pedallara gidene kadar bunu öneririm. Sonuçta belli bir aralıkta tonlara sahip oluyorlar genelde ve fazladan bir hayli para ödemiş oluyorsun ama zevk işi tabi...

Cry Baby John Petrucci bence en iyisidir bu alanda. 1 ay önce aldım ve üst düzeyde memnunum. Default olarak John Petrucci nin ayarladığı setting geliyor ve bu ayar dist sololarda inanılmaz performans veriyor. Aynı zamanda ayarların tamamı flat pozisyonuna getirilirse klasik wah pedal tonu da elde ediliyor.

merhaba herkese,
elimde şuan distortion olarak ehx metal muff var. yanına bir wah pedalı almak istiyorum. daha önce crybaby gcb 95 kullandım. ama metal muff'ın yanında çok sönük kaldı özellikle sololarda hiç duyamadım wah sesini. uzun süredir araştırıyorum fakat bir türlü karar veremedim. şöyle sert metal sololarında hakkını verecek bir wah pedalı ya da wah aralığını ayarlayınca istediğim tonu alabileceğim bir pedal önerirseniz çok sevinirim.
Merhaba,
Keskin nir wah istiyorsanız Roctron Blackcat Moan, Morley Bad Horsie 2, ayrıca üzerinde entegre boost devresi olan bir wah pedalı (örneğin cae 404 wah veya crybaby from hell) bakabilirsiniz.
Bu arada crybaby from hell signature bir pedal olmakla beraber kısıtlı bir tona sahip değil. Sweep rangei en açık crybaby modeli bile olabilir. Yine kirk hammett crybaby de çok güzel bir wah.
Esenlikler dilerim.

Geri