Lambalı Kulaklık Amfisi

aslında düşününce güzel bir olay gittiğimiz her yerde rahat rahat kimseyi rahatsız etmeden çalabilirz..ama tabi deneyen inceleyen biri çıkıp aydınlatırsa çok iyi olur.

Amplinin çıkış trafosu yok, bukadar yüksek anot devresi empedansına sahip bir lamba ile kulaklık sürmek mümkün değil yani işin içinde solid-state durumları var. Diğer dikkatimi çeken şey muntazam pcb yerleşimi ve Rubycon elektrolitik kondansatörler yani yapılan işte titizlik söz konusu. Sonuç olarak ilginç bir çalışma olmuş, umarım sürekliliği olur.

Teknik konulardan çok anlamam ama asıl yapılış amacı gitar vb. bağlamak için değil de müzik dinlemek için yapılmış sanki. Cihaz üzerinde doğrudan mic. giriş yok. Line in'den girmek gerek, bu sorun olur mu acaba?

Bir de gitarı ultra-g vasıtasıyla bağlamak bunda nasıl olurdu acaba?

Bir bilen yol gösterse :)

Ürün gördüğüm ve anlayabildiğim kadarıyla kulaklık amfisi yani müzik dinlemek için.Gitar için işe yarar bir iş çıkaracağını düşünmemekteyim halen.Fakat reklamlardaki 5 adet lamba çok yanıltıcı.

buradan da alan olursa deneyimlerini paylaşsın ama gitar için sevinmeyin ben pek birşey beklemiyorum açıkcası clean olacak gain olacak ve bunlar efekten gelecek gitar için tatmin edici olamaz diyorum ben...

Ürün gördüğüm ve anlayabildiğim kadarıyla kulaklık amfisi yani müzik dinlemek için.Gitar için işe yarar bir iş çıkaracağını düşünmemekteyim halen.Fakat reklamlardaki 5 adet lamba çok yanıltıcı.

5 adet lamba kimse dememişti hani nerde okudun ? 2 adet lamba var onlar da küçültülmüş tarzda tam olarak lamba da denlmiyor anlaşılan incelemeyi baştan sona okudum.Seymour duncan hot rails hesabı single görünümlü humbucker olmuş anlaşılan o lambalar :)

Turkrock en tepeye reklam almış ondan bahsediyorum.Dikkatli bakarsanız sayfanın en tepesinde reklam bölümü var,5 adet lamba görünmekte ve reklam.2 Adet lamba demeye üç yeminli şahit isteyecek ampül konmuş ama tabiki bu hadise kulaklık amfisi olduğu için beni enterese etmedi.Ha kulaklık amfileri arasında deneyenlerin yorumu 400TL lik cihazlardan daha iyi olduğu ama benim konum değil.

5 adet lamba kimse dememişti hani nerde okudun ? 2 adet lamba var onlar da küçültülmüş tarzda tam olarak lamba da denlmiyor anlaşılan incelemeyi baştan sona okudum.Seymour duncan hot rails hesabı single görünümlü humbucker olmuş anlaşılan o lambalar :)

Tam olarak lamba yarım olarak lamba diye bir kavram mı varda ben bilmiyorum. Lambanın küçüğüde olur büyüğüde olur, mekanik ölçüler karakteristiğini değiştirir fakat lamba lambadır çalışma prensibi aynıdır.

Tam olarak lamba yarım olarak lamba diye bir kavram mı varda ben bilmiyorum. Lambanın küçüğüde olur büyüğüde olur, mekanik ölçüler karakteristiğini değiştirir fakat lamba lambadır çalışma prensibi aynıdır.

inceleme yazısında bunun bildiğimiz lambalardan farklı olduğu yazıyordu.Zahmet edip okursanız oradan alıntı yaptığımı görebilirsiniz.

Arkadaşlar ürün geldi. Dün sipariş verdim bugün geldi. Kargo parası da almadı kargocu. Neyse, bu akşam test edemem büyük ihtimalle. Yarın detaylı incelerim . Fakat normal gitar enstruman kablosu girişi yok. ama bunları yapan kişi o girişide kolaylıkla ilave edebilir diye düşünüyorum..

inceleme yazısında bunun bildiğimiz lambalardan farklı olduğu yazıyordu.Zahmet edip okursanız oradan alıntı yaptığımı görebilirsiniz.
Zahmet olmadı da okudum zaten. Yüzlerce çeşit lamba var, bildiğimiz ve bilmediğimiz diye ayırmak, tam olarak lambalı değil deme hakkı vermiyor. Alıntı yapmanda birşeyi değiştirmiyor, ben sadece yanlış bilgiyi düzeltmek için yazdım. Yanlış birşey yazdığında alıntıda olsa düzeltilmelidir. Bunda sıkıntı yok sanıyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...li-kulaklik-amfisi-meraklisina-63737272/detay şu ürünüsipariş vermiştim.
dün inceledim. @Clamper'in düşündüğü gibi enstrümandan çok müzik dinlemek için yapılmış bi amfi. Yapan arkadaş sağolsun hemen yolladı içine kartını da koymuş ses sistemleri ve saz manyetikleri üzerine uzmanlaşmış. İşini iyi yaptığı gelen aletin işçiliğinin çok muntazam (nerdeyse fabrikasyon görünümünde) olduğundan anlaşılıyor. gitarı bağladım kulaklığımı da taktım. Gelen ses ham gitar sesi şeklindeydi. Yani, eskiden gitarı müzik setine bağlayıp ses almaya çalışırdık ya. O şekilde . 1/4 jack girişi yok. sterio kulaklık jack ı şeklinde bir giriş ve rca deniliyor sanırım. O şekilde bir giriş var. 1/4 jack şeklinde de çıkış var. Geri verebileceğimi de belirtmişti. Geri göndermeyi düşünmüyorum. MP3 player ve bilgisayara bağladığımda gayet güzel ses aldım .Mp3 player vs de ,sade kulaklıla ve bu amfiyle ses karşılaştırması yaptığımda bariz şekilde kaliteli ses farkediliyor. Bu konuda fazla bir şey yazmama gerek yok http://www.techno-fi.net/forum/index.php?topic=4675.0 şu adreste var zaten incelemesi.
Şimdi gelelim forumdaki reklama. O sayfaya tıkladığımızda gittigidiyor sayfasına yönlendiriyor http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu-sistemleri/lambali-kulaklik-amfisi-64694015 orda ise ;
Elektro gitarlar ve ev müzik sistemleri için özel olarak tasarlanmıştır
  • 1 adet gitar jak girişi ile gitarınızı lambalı bir amfiye bağlama fırsatıı sunar
  • 1 adet stereo kulaklık çıkışı ile kimseyi rahatsız etmeden yüksek kaliteli ses sunar
  • 1 adet stereo aux çıkışı sayesinde müzik sistemlerinize, bilgisayarınıza vb sistemlere bağlayarak sıcak lambalı amfi ses deneyimini yaşayabilirsiniz diyor. Yani gitarı direk takabildiğimiz anlaşılıyor. Onun satıcısıyla iletişim kumadım. Farklı kişiler aynı ürünü alıp modifikasyon yapmış olabiliriler diye aklıma geldi sadece.Sormak lazım
  • Ses sistemleri konusunda fazla bilgim yok yanlış bir şey yazdıysam uyarın lütfen..

Sanırım herkesin dikkatini çekmiştir. Reklamı va forumda. Bu lambalı kulaklık amfisini deneyen oldu mu acaba ?
http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu-sistemleri/lambali-kulaklik-amfisi-64694015

düzenleme : farklı link
http://www.sahibinden.com/ilan/alis...li-kulaklik-amfisi-meraklisina-63737272/detay[/quote]

merhabalar, ürünümüzü deneyen bir müşterimizin yorumlarını sizlere aktarmak isterim http://www.techno-fi.net/forum/index.php?topic=4675.0
ürün hakkındaki tüm detaylar ve sorularınız için irtibat no:0 536 254 55 18
saygılarımla Ahmet ÇEKİRDEK(üretici)

Geri