Kanal Kayıtların 6-7 Den Fazlası Acılması Problemi

evet anlaşılıyorki ram takacagız ve yükü hafifleteceğiz.. :) Sinan bu arada birşey soracaktım , import a ekleme dışında wav export alıp import ettigimizdede aynı şey olur degilmi ? bounce dedigin ne demek onu anlamadım
kanalı solo yapıp wav export almakla bounce almak aynı şey
bounce eski tabir; eskiden kanal kıtlığında (örneğin 13 kanal davul) kanalları stereo bounce yaparlardı, üzerine gitar vs kaydetmek için

tek tek uğraşmamak için cubase'in export arabiriminde, istediğin kanalları seçip export yapabiliyorsun.
bu arada cubase'im olmadığı için kontrole edemiyorum ama logic ve ableton live'da olan "freeze track" özelliği acaba cubase'de varmıydı, o da çok işine yarar. kanalı bounce edip adı üzerinde "donduruyor". değişiklik yapmak istediğinde "unfreeze" ediyorsun. bu da hayat kurtarır :>

bu arada sorun büyük ihtimalle işlemcidendir, tabi ram'i 8gb yapmak da farkettirir. 8gb rami görmesi için 64bit windows lazım.
ama simülasyonlar ramden ziyade işlemciyi yorarlar.
notebooksa ısınma problemi de olabilir.

Ayrıca kullandığın cubase 32 bit ise ( ki bu sonucu çıkarıyorum ) 64 bit işletime geçsende kullanabileceğin azami ram 3,75 gb olucaktır, arkadaşların dediği gibi olay ram de değil ses kartında ve aşırı yüklenmende, dolayısıyla bazı hileler yapmak gerekiyor.Ya grup kanal açarak hepsine aynı efekti vericeksin yada export-import edip, şarkının gidişatını görebileceksin sistemini yormadan, ister her kanalı ayrı yap ister bir kanala export et, sonra edit mixe gelince sıra esas ham gitar kayıtlarına dilersen sırayla istediğin makyajı yaparsın.O zaman neden 64 bit kurayım dersen, 64 kurman daha verimli olur çünkü zaten win7 1 GB'tı kendisine ayırıyor, 32 bit olsa sistemin 4 gb ram inde olsa sana kalan 2.5 gb olucak, dolayısıyla 64 kurarsan daha verimli olur...

Geri