Custom Paint- Siparişe Göre Gitar Boyacak Usta Aranıyor!

Merhaba Arkadaşlar,

Bu forumda luthierlerle ilgili bir başlık var onu okudum.İyi-kötü luthier biliyorum istanbulda.Peki, Bu şehirde gitar boyama için özelleşmiş ya da kendi özel isteklerimizi makul fiyatlara yaptırabileceğimiz bir yer var mı? Yurtdışında custom paint-yeniden uyarlama yani reassemble işine kargosu dahil 350 dolara maksimum yaptırabiliyorum.Sadece bolt on bir gövde gönderip almak şartıyla tabiki.Malum bu fiyat hiç de az bir rakam değil.Yurtdışındaki boya kalitesi ile birlikte burada daha ucuza yaptırabiliceğim yerler var mı?

Sadece gitar için çalışan yer değil.Mesela motorsiklet üstüne custom grafik çizen ya da duvarlara -eğlence mekanlarına grafik tasarlayan airbrush cı işinin ehli kimseler de olabilir.

Bir Çizmeli kedi vardı eskişehirde sevindiydim işim düşerse oraya gönderirim gövdeyi diye baktım o da artık yeni iş alamıyormuş kapanmış bir nevi.

Ankara-İstanbul-Eskişehir-Bursa-İzmir malum şehirler buralardan da olur.Yok mu bu işi üstlenen? Bir Dan lawrance bir michael charvel yok mu?

TTCustom Motorsiklet üreten bir firma var Mecidiyeköy de onlar ağaç üstüne boya işinden anlarlar mı bilmiyorum.Grafik işleri güzel görünüyor ama ağaç için nasıl olur bilemem.Tabi ki milyarlık aletler yaptıkları için benim gövdeyle uğraşırlar mı bilgim de yok.

Vintage eldred flames ya da lightning sky yaptırmayı düşünüyorum.Adam gibi bir iş olsun.Yurtdışına göndermeyeyim şu gövdeyi bilen eden varsa bir el atsın.

Fatih Yılmaz Usta var boya işi için ama düz boyaya 400 tl istemiş okuduğum kadarıyla grafik yapar mı bilmiyorum? yapsa ne kadar ister onu da bilmiyorum? Fiyata ucuz ya da pahalı diye yorum yapmak istemiyorum ama Yurtdışı fiyatına da yakın bir fiyat istemiyorum.

Mutlaka böyle bir yer olmalı.2. bir Çizmeli Kedi Atölyesi gibi bir yer olmalı.

http://www.airbrushistanbul.com/

Bu siteye girip az da olsa bilgi alabilirsin.Pınar hanım çok süperdir.Hakkaten her yönden süperdir yani :D Pınarı görmek için bile gidilir :D

Eskiden izmirdeydi,istanbula taşındı 4,5 sene önce filan sanırım.O sıralar bir gitar boyatmıştım.Boya+grafik vs yaptı toplam 80TL vermiştim o zamanlar.hemde baya sağlam olmuştu gitar ve uğraştırıcı bir işti.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Eyvallah gençler ya ne varsa yine bu sitede var aklınızdakileri yazarsanız(illa gitar üstüne çalışması gerekmez a4 boyutunda bir kaç iş yapan arakadaş da buldum onlar da kabulumdur) buraya çok mutlu olurum.Teşekkürler yardım eden herkese.

Airbrushistanbul'un işlerini yolda şurda burda görünce çok rahat tanıyabiliyorum. Kalitesinden, tarzından vs değil, renklerin solukluğundan. Gördüğüm en cansız, en soluk, en az doygun renkleri kullanıyorlar işlerinde. Kırmızıları özellikle; resmen turuncu, en cansızından.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Airbrushistanbul'un işlerini yolda şurda burda görünce çok rahat tanıyabiliyorum. Kalitesinden, tarzından vs değil, renklerin solukluğundan. Gördüğüm en cansız, en soluk, en az doygun renkleri kullanıyorlar işlerinde. Kırmızıları özellikle; resmen turuncu, en cansızından.

Hmm web sitesinden güzel duruyordu ama ? kafamı karıştırdı bu.Referans önemli benim için hele ki ilk defa gitar üstünde çalışacak olanlar için deneme tahtası olacak tam manası ile.Gitar da 88 yapımı USA Custom Shop Jackson olacak 40 yılda bir denk gelen bir gitar riske atamam.

Gitarı neden riske atasınız ki? Gitara bir şey olmaz, iş için vereceğiniz para çöpe gider. King Bee Custom Painting'e bir bakın, air brush istanbul benim de pek hoşuma gitmedi.

http://www.weber.de1.cc/charvel/pics/8131.jpg
http://www.weber.de1.cc/charvel/pics/8285.jpg
http://www.weber.de1.cc/charvel/pics/8398.jpg
http://www.weber.de1.cc/charvel/pics/8398.jpg

Vintage eldred flame için tam aradıklarım bunlar işte. Buradan da bana ulaşacak okuyacak olanlar özel mesaj atabilirler forumda gayet aktifim.Adam gibi bir iş istiyorum güzel referanslarınız varsa kesenin ağzını açabilirim.
Bu tarz boyamayı Nuno De Souza diye bir usta var o çok güzel yapıyordu.Adamın özellikle ilgi alanı jackson ve charvel di, dokken ın eski gitaristi George Lynch ın işlerini de bu adam yapıyordu.Benim satılıktaki gitarımın boyamasını da bu usta yapmıştı.Yalnız adam senin istediğinden ziyade kendi istediğini yapıyor ve her çalışmayı bir gitara uyguluyor başka bir eşi daha olmuyor o boyamanın.

Gitarı neden riske atasınız ki? Gitara bir şey olmaz, iş için vereceğiniz para çöpe gider. King Bee Custom Painting'e bir bakın, air brush istanbul benim de pek hoşuma gitmedi.
King Bee nin işleri de çok ucuz değildi ve adamların yaptığı air brush lara ısınamadım ben de kullandığım jackson C5A bass gitara lightning sky yaptırmak istiyordum adamla konuştum facebook üzerinden fakat adamın sorularıma cevapları pek ikna edici olmadı.Daha ziyade yok aynısı olmasın diye verdiklerinizi değiştirip yapıyoruz ama isterseniz de aynını yapmaya çalışırız demişlerdi bana.Verdikleri rakam 200-250 gibi birşeydi o zaman için.

Bu tarz boyamayı Nuno De Souza diye bir usta var o çok güzel yapıyordu.Adamın özellikle ilgi alanı jackson ve charvel di, dokken ın eski gitaristi George Lynch ın işlerini de bu adam yapıyordu.Benim satılıktaki gitarımın boyamasını da bu usta yapmıştı.Yalnız adam senin istediğinden ziyade kendi istediğini yapıyor ve her çalışmayı bir gitara uyguluyor başka bir eşi daha olmuyor o boyamanın.

İyi güzel dedin de nasıl ulaşacam o Ustaya bu bir 2. si brezilya ya shipping gidiş geliş parasıyla yeni jackson alınır herhalde adamın iletişim bilgisi varsa özelden ya da buraya atabilirmisin?

Abi tamam da anlayamadığım bir durum var isterlerse boyanın içine etsinler, gitara bir şey olmaz ki paran ziyan olur sadece.

İyi güzel dedin de nasıl ulaşacam o Ustaya bu bir 2. si brezilya ya shipping gidiş geliş parasıyla yeni jackson alınır herhalde adamın iletişim bilgisi varsa özelden ya da buraya atabilirmisin?
Forum alım -satım yöneticilerinden aytek e sorabilirsin.Gövdeyi Türkiyeye sokan oydu hatta ne kadar tuttuğuna kadar söylemişti fakat o mailleri silmişim ulaşamadım onlara

Ben tavsiye üzerine izmirde Ressam Özgür Niğdeli ye gitarıma airbrush yaptırmıştım geçen sen inanılmaz güzel oldu
tavsiye ederim
0545 130 20 45 Numarası değişmedi ise

Geri