Hangi amfiyi alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Yamaha THR10C ye alternatif amfi önerebilecek var mı acaba ?
2000 lira altı bulunmuyor biraz daha ucuz bir şeyler bakıyorum.
Özellikle yurt ev için
O tipte en iyi iki secenek yamaha thr ile gorebildigim kadariyla katana air. Hani joyo top gt urunler var ama alipta uzulme ihtimaliniz yuksek. Paraniz yetmiyorsa blackstar tvp, spider v belki marshall code fender gt gibi urunler bakin( pek begenilmiyor genelde ama hic denemedim nasildir degildir bilmiyorum.)
Universite 1 de bende ozel yurtta kaliyordum 3 oda arkadasim vardi. 15 wattlik amfinin sesini sorun etmemislerdi. 2. Sene eve cikmistim zaten. Eger sizinde kısa vadede eve cikma sansiniz varsa belki voxun mini amfileri joyonunkileri falan alip sonra ki senelerde digerlerini almaniz iyi olabilir.

Merhabalar, sokakta calmak icin ufak pille calisan amfilerden almayi dusunuyorum. Aklimda blackstar fly 3 modeli var. Bunun yani sira marshall ms 4 de aklimda. Blackstar fly 3 nasil bir amfidir veya uygun fiyatli onerebileceginiz baska bir amfi var mi acaba ?

7 sene olunca konu neydi hatırlayamadım kusura bakmayın. O zaman 1 watt amfileri daha yeni yeni yaygınlaşıyordu şimdi ganimet gibi hi gain, full lambalı, hyrid vs vs aletler var dahası vst, kemper vb. şeyler var bu konu artık derya deniz oldu.
Benim kafam karıştı açıkçası ben metal çalıyorum ama sizce ev için kaç watt lambalı amfi ve kabin uygundur siz daha deneyimlisiniz ona göre bi watt aralığı söyleye bilirmisiniz

Benim kafam karıştı açıkçası ben metal çalıyorum ama sizce ev için kaç watt lambalı amfi ve kabin uygundur siz daha deneyimlisiniz ona göre bi watt aralığı söyleye bilirmisiniz

1-5 watt arası uygundur lambalı için evde daha fazlasını açmanız zor olur zaten eğer yalıtım yoksa. Blackstar, marshall, transistorlu olarak yamaha'nın modelleri mevcut. Sitede çokca konuşuldu arama yaparsanız ilgili konulara ulaşabilirsiniz.

Arkadaşlar merhaba.
Sorum esas olarak Boss Katana serisi amfi kullananlara yönelik.
Zuhal müzikten Boss Katana 50 elektro gitar amfisi satın aldım.Ancak kutusunun içinden sadece güç kablosu çıktı usb kablosu çıkmadı. Sizde usb kablosu gelmiş miydi?
Bu durumda Boss tone central uygulamasını kullanamayacağım.Başka herhangi bir usb kablosu kullanabilirmiyim?Yoksa amfiye bir zararı olur mu?
Cevap verirseniz memnun olurum. Teşekkür ederim.

Öncelikle herkese merhaba gitarımı İ-Rig ile kullanıyorum ama aklımda bir kaç seçenek var hangisini yapsam çok kararsızım.

1. seçenek

2.000 Tl ye Yamaha THR10C alacaktım ama nedense o kadar parayı ona vermekte pek içimden gelmiyor gibi bunun en büyük nedeni 1500 liraya katana 50 görmüş olmam galiba.
800 liralara boss-gt8 ler var veya zoom g5 ler var. Yanında bir de 800 lira civarına bir amfi alsam ( hepsi 2.el) 1600 e kapatsam bile 400 bile büyük bir para.

Sanki direk modellemeli amfi yerine prosesör + amfi almak, modellemeli amfiden daha iyi bir seçenek gibi geliyor bana.

Bu sadece his. 2 aletin bir alete sıkışması değilde ayrı ayrı olmaları daha performanslı gibi hissettiriyor. Yani işlemciye dahili ekran kartı ile harici ekran kartı gibi düşünebilirsiniz.

2 seçenek ise

2000-2500 lira civarlarına kalemi dahil güzel ipad tabletler var, onlardan alsam hem ünide not olarak çok işime yarar hem de aynı zamanda bias fx ipad sürümünü alsam, küçük bir hoparlör ile kullanırım diyorum. Ama daha profesyonel birisi olmadığım için bias fx i daha çok profesyoneller için öneriyorlar. Setup dizilimi vb açısından.

Tek kaybım taşınabilirlik olacak ama zaten gitarı pek yurt odasından veya evden çıkarır mıyım bilmiyorum. Aynı zamanda çok kararsızım siz olsanız ne yapardınız ?

Son düzenleme:
Öncelikle herkese merhaba gitarımı İ-Rig ile kullanıyorum ama aklımda bir kaç seçenek var hangisini yapsam çok kararsızım.

1. seçenek

2.000 Tl ye Yamaha THR10C alacaktım ama nedense o kadar parayı ona vermekte pek içimden gelmiyor gibi bunun en büyük nedeni 1500 liraya katana 50 görmüş olmam galiba.
800 liralara boss-gt8 ler var veya zoom g5 ler var. Yanında bir de 800 lira civarına bir amfi alsam ( hepsi 2.el) 1600 e kapatsam bile 400 bile büyük bir para.

Sanki direk modellemeli amfi yerine prosesör + amfi almak, modellemeli amfiden daha iyi bir seçenek gibi geliyor bana.

Bu sadece his. 2 aletin bir alete sıkışması değilde ayrı ayrı olmaları daha performanslı gibi hissettiriyor. Yani işlemciye dahili ekran kartı ile harici ekran kartı gibi düşünebilirsiniz.

2 seçenek ise

2000-2500 lira civarlarına kalemi dahil güzel ipad tabletler var, onlardan alsam hem ünide not olarak çok işime yarar hem de aynı zamanda bias fx ipad sürümünü alsam, küçük bir hoparlör ile kullanırım diyorum. Ama daha profesyonel birisi olmadığım için bias fx i daha çok profesyoneller için öneriyorlar. Setup dizilimi vb açısından.

Tek kaybım taşınabilirlik olacak ama zaten gitarı pek yurt odasından veya evden çıkarır mıyım bilmiyorum. Aynı zamanda çok kararsızım siz olsanız ne yapardınız ?
Ben amfiden yanayim her zaman iloud ya da ik multimedia micro amp vs bakabilirsiniz yurticin ve tabletle kullanmak icin. Boss katana kadar tatminkar olurlar mi bilemem ama sacma sapan ses cikislari ile irig kullanmayin bence :D

THR serisi mükemmel bir cihaz ama daha önce defalarca yazdım ... mükemmel bir amfi değil, mükemmel bir İKİNCİ amfi.
Yani asıl, temel cihazın olamaz, olmamalı. Gitar demek biraz büyük hoparlör, hacim vs demek. En büyük kriterin yer (oda, yurt vs) ise ve düşük ses önemliyse THR tamamdır.

Katana bu forumda yeterince övdüm, adına başlık bile açtım daha da yazmıyorum, okursun.

Procsr ve amfi ikilisinde seçici olman lazım. Ekran kartı benzetmesi biraz alakasız olmuş... yani ayrı olması performans vs.... bütün mesela uyum var mı yok mu...
Modelleme olmayan düz bir amfi alıp procsr için sadece hoparlör amacıyla kullanacaksan, parana yazık. Mesela bugünden fx loop'u olan Katana 100 bulabilirsen bütçene uygun, hem nefis amfi hem de ileride yetmezse yine procsr alır Return'den girer aynı amfiyle kullanırsın, elinde de her zaman para edecek iyi bir amfi olur.

Bias da kullanırsın, başka bir sürü app daha var, sorun olmaz. Sorun şu, küçük hoparlörden kastın ne? Oyuncak şeylerden alırsan Bias'ı bırak kralı gelse 1 haftada kulak tecavüzü olur senin için. Ya ipad ve kulaklık yapacan ki o da sağlık açısından sorun olur sürekli takarsan, ya da adam gibi bir hoparlör alacan o da bütçeyi zorlayacak. Bu metodu yapıyorum bazen (ipad Bias) ama şu aletle:

THR serisi mükemmel bir cihaz ama daha önce defalarca yazdım ... mükemmel bir amfi değil, mükemmel bir İKİNCİ amfi.
Yani asıl, temel cihazın olamaz, olmamalı. Gitar demek biraz büyük hoparlör, hacim vs demek. En büyük kriterin yer (oda, yurt vs) ise ve düşük ses önemliyse THR tamamdır.

Katana bu forumda yeterince övdüm, adına başlık bile açtım daha da yazmıyorum, okursun.

Procsr ve amfi ikilisinde seçici olman lazım. Ekran kartı benzetmesi biraz alakasız olmuş... yani ayrı olması performans vs.... bütün mesela uyum var mı yok mu...
Modelleme olmayan düz bir amfi alıp procsr için sadece hoparlör amacıyla kullanacaksan, parana yazık. Mesela bugünden fx loop'u olan Katana 100 bulabilirsen bütçene uygun, hem nefis amfi hem de ileride yetmezse yine procsr alır Return'den girer aynı amfiyle kullanırsın, elinde de her zaman para edecek iyi bir amfi olur.

Bias da kullanırsın, başka bir sürü app daha var, sorun olmaz. Sorun şu, küçük hoparlörden kastın ne? Oyuncak şeylerden alırsan Bias'ı bırak kralı gelse 1 haftada kulak tecavüzü olur senin için. Ya ipad ve kulaklık yapacan ki o da sağlık açısından sorun olur sürekli takarsan, ya da adam gibi bir hoparlör alacan o da bütçeyi zorlayacak. Bu metodu yapıyorum bazen (ipad Bias) ama şu aletle:

Hocam zaten sizin katana yorumlarınızı konularınızı okudum biliyorum o yüzden çok yararlı konular.
Ve şöyle de düşünüyorum mesela thr evet yurtta çok iyi ama arkadaşlar dedi ki mesela hadi ufak çaplı 10-15 kişiye konserimsi bir şey yapalım o zaman thr yetmez diye de bir nebze eksi puan verdim. (Tbx65R varken sesi 3 ten fazla açamıyordum katana 50 veya 100 hayli hayli yeter 10-15 kişiye diye düşünerek bu yorumu yazıyorum)

Küçük hoparlörden kastım dediğiniz türden aletlerdi. Yani çok minnacık şeyler değil orta halli bir şeylerdi ama o da ilk başta dediğim ki ufak çaplı şeylerde yine iş görmez gibi.

Onun haricinde galiba katana 100 kovalayacağım ama en fazla bütçem 2k bulabilir miyim bilmiyorum. Siz benim yerimde olsanız ne yapardınız ?

Geri