Susam Sokağı

Saat 10 daydı galiba,hangi günler hatırlamıyorum.Trt de o dönen şemsiyelerle başlardı.Edi Büdü diyalogları,Kırpık ın sepeti,Kurabiye Canavarı,Kermit ve şimdi tekrar hatırlayamadığım bir sürü karakter.Şimdiki eğitim,eğitimsi veya eğlence amaçlı çocuk programlarını düşünüyorumda ben ve benim gibi izleyenler bayağı şanslıymışız.

Olsa yine izlerim ben Edi ile Büdü yü çok özledim. :(

154636.jpg

Sevdiğim sayı altı ;)
Bir elimde tam 5 parmak var, dört ayağı var iskemlenin, altının yerini tutamaz hiç :D

Büdü'nün dillere destan uğurlu sayı şarkısı kalmış aklımda. Bir de sayıları öğretmek amaçlı animasyonlar vardı. Bir ki üç dört beş altı yedi sekiz dokuz on onbir onikiiiiiiiiiiiiiii ki ki ki kiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii diye bağıran bir adam vardı. Mahalle tiplemeleri fazla sinir bozucuydu. Süper iyi insan modeli, herşey tıkırında bir hayat falan...

Benim favorim Kurabiye Canavarıydı ;)

futurist demiş ki:
Sevdiğim sayı altı ;)
Bir elimde tam 5 parmak var, dört ayağı var iskemlenin, altının yerini tutamaz hiç :D

Büdü'nün dillere destan uğurlu sayı şarkısı kalmış aklımda. Bir de sayıları öğretmek amaçlı animasyonlar vardı. Bir ki üç dört beş altı yedi sekiz dokuz on onbir onikiiiiiiiiiiiiiii ki ki ki kiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii diye bağıran bir adam vardı. Mahalle tiplemeleri fazla sinir bozucuydu. Süper iyi insan modeli, herşey tıkırında bir hayat falan...

Benim favorim Kurabiye Canavarıydı ;)
:D:D:D
Şarkıyı bilinçaltımdan tutp çıkarttın resmen :D:D
Bide Edi sürekli Büdü'yü dumur ederdi bayılırdım :D

"çek çek kürekleri sür arabanııııı,keyifli neşeli tasasız çıkar hayatın tadını!hayatın tadını!hayaaatıııınnn taaa-dıııı-nııııııııııııııııııııı!" bunu hatırlayan var mı?
ya da "bu çrrrrrrbanın içinde sinekk varrrrr!!!"

hatırladıklarımdan biri de iki kukla canavarın arasında şarkı söyleyen bir kızdı:"aradaaa kaaldıımm taaam aradaaaaa!sabahtan beri sağımda bir canavar solumda bir canavar!"konu neydi hatırlamıyorum ama çok komik gelirdi...

minik kuş ve sokağın insan olan sakinleri dışındaki herkesi çok seviyordum.şimdi olsa yine izlerim hakikaten.nostalji bir yerde...tabii yüz defa tekrarlanarak ekranda gözümüze gözümüze sokulan rakamlar artık bana bişey öğretemez! :LOL: (televolelerin şimdi yaptıkları da susam sokağından esinlenme anlaşılan.bu durumda izleyenlerini de 0-10 yaş grubu zekasında gördükleri sonucuna varmak mümkün tabii! :twisted: )

haa bi de sanırım türkiye'de henüz yayınlanmayan yeni bölümlerinde çocukları bilinçlendirmek adına "aids canavarı" varmış!iyi tabii ama düşündüm de biz küçükken susam sokağında en korkunç olabilecek canavar "kurabiye canavarı"ydı. :LOL: onun da tek zararı kurabiyeleri kimseye bırakmayıp yemesiydi!(aslında yemekten ziyade dökerdi demek daha doğru olur ya neyse...)

bu arada kurbağa kermit'i susam sokağında hiç hatırlamıyorum.o "muppet show" karakteri değil miydi?!

susam sokagi bi baska benım için vazgeçilmez.favorim edi&budu ve kurabıye canavarıydı.vakit hemen geçiverirdi.sonuna gelindiğinde "yaaa bitmesinnn yaa" diye sinir olurdum...bende kurbaga kermiti susam sokagında diye hatırlıyorum??

edinin büdüyü sürekli uyandırıp "yok birşey" dediği bi bölüm vardı, sonunda büdünün uykusu kaçıyordu edi de horul horul uyuyordu :D çok gülerdim bende onlara ama minik kuş'u pek sevmezdim :)

Belinda demiş ki:
Okumayı okula gitmeden öğrenmemi sağlayan faktörlerden biri olmuştur

Aynı şey başıma geldi, bu program yüzünden ilkokul 1. sınıf benim için sıkıntılı geçti..
Öğretmen: Evet çocuklar bu hortum.. (S harfiyle tanışma faslımız, nasıl bi öğretim şekliyse o artık)
Feeling: Hayııır, örtmenim o seeeeee.. (İlla bildiğimi göstericem ya)
Öğretmen: :evil:

Kurabiye Canavarı yüzünden hala kurabiye yiyemiyorum, midemi bulandırıyodu yeme stili :D
Her şeye rağmen hala özlüyorum Susam Sokağı'nı..

ewet ya ben ce de cok gusel dı
hem ogretıcı hem egıtıcı hemı dı kahraman lar bızden bırıydı nese sacmaladım keske gıne olsa da hep beraber seyretsek

Geri