Barışarock buluşması

Belki :)

Ben asıl şeye üzüldüm, Pinhani'yi bekliyoruz pazar saat 12'de.. Bir anons çıktı, Burcu kaybolmuş... Biz ara ara öldük kızı vallahi, sesimiz kısıldı Bulutsuzluğa kadar Burcu diye bağırındık ortalarda yoktu...

En son akşam bir anons daha oldu, Cîwan diye bir çocuk kaybolmuş.. Küçük bir şey.. Sonra ampul yandı bizim kafamızda (bkz; AKP) Burcu almış Cîwan'ı kaçmış.. Sonra o bulundu da Burcu'dan hala ses seda yoktu..

Vallahi nasıl bağrındık BurcuBurcu diye anlatamam...

Queen_of_Metal demiş ki:
zuhahahaaa:D onlar tv.de bilem çıkmışlar:D
arkadaşım seyretmiş sürekli göstermişler festivali tv.de:D

walla haluk'un cezaları artıyor..neden tanıştırmadın lan distopikle bizi:D

anacım bizim çadır çeşme başıydı..sulak bi yer gelen giden vurdu çadıra:D

Valla adamı ben bi ilk geldiğinde bi de giderken doğru düzgün gördüm yahu :)
Ben tüm cezalarımı çekmeye hazırım bu arada. Beni volgaya kürek mahkumu da yapsanız hazırım.

Bizde az bağırmadık Burcuuu Buuurrrcuu diye..
Bi de iğrenç espriler yaptık sürekli levent ile..
Haluuukkk Leeeevvveeennnt :p

Cehennet666 demiş ki:
ozgurv demiş ki:
Geçen seneye göre özellikle yaş ortalaması inanılmaz düşmüştü... Herkes bir yerde birşeyin propagandasını yapıyordu aYNaLI-SuCuK'a katılıyorum cok fazla siyaset vardı hatta suyunu çıkarmışlardı yemek fiyatları kaliteye göre çok pahalıydı bana göre birde anlamadığım Ice Tea, nescafe vs vs standlarının orda ne işi olduğu...

''Ice Tea, nescafe vs vs standlarının orda ne işi olduğu...'' iyi bi olaya parmak bastın harbi ne alaka :idea: :?: :!:

cococola olmasında mantıgı vardı heralde anlamadım acıkcası...

bu arada ellerinde karton afıslerle hatun arayan arkadaslar buldularmı bılmıyorum ama cadırlardan dısarı gelen seslerı alkışlayanlardan biri olarak abi yavaş yaa diyorum madem birşeyler yapıyorsunuzda bütün herkes sizi dinlemek zorunda değildi bee....

Ben cumartesi gecesi 2'de atılan sloganı hatırlıyorum seslerden çok;

"Camiler kapansın, meyhaneler açılsın!" :shock:

Yaratıcıymış aslında oldukça :p

Çadırda iki kız arkadaşımla beraber kalan biri olarak; arkadaşlarımla eğlenmek için gittiğimden, bir kez biriyle kesişmediğimi, bildiri dağıtırken bile karşı cinsle aşırı göz temasına girmemeye çalıştım.. Arkadaşlar korktu benden hatta, görmeyeli değişmişsin diye...

Bu arada sabahın 5'inde bir yerimiz donunca bize çay ve altımıza sermemiz için uyku tulumu getiren Gamze'nin ablasına burdan sevgilerimi yolluyorum...

Ha birden çadırların birinden şöyle bir ses hatırlıyorum; kızın biri dedi;

"çok beklersin"

Ha bir de konser alanının yanında başka bir kız, arkadaşına şöyle dedi; "Erkek arkadaşım sigarayla mememi yaktı ya"

Dedikodu yapmak gibi olmasın... Zaten olmaz ne bileyim ben kim dedi...

Aslında ortam epey özgürmüş, her türlü fanteziye.. Hatta ayak fetişisti bir arkadaşımız vardı, itaatsiz midir telvin midir, tam onlukmuş aslında, çok şey kaçırdı, ya da kaçırmadı :?

Biri soğuk mu dedi 8O
O nasıl bir soğuktu yaaa öyle 8O
Zaten çadırı öyle bir yere kurdukki sanırım en berbat durum bizim ki olmalı: Sabah top oynayanların gürültüsümü dersin, aynı şekilde her iki dakikada bir çadırımıza tekme atıp geçenler mi dersin, (her defasında elemanlara girmek için dışarıya çıkmaya çalışıyorum ama sevgilim tarafımdan engelleniyom :) ) , sonra çeşmenin hemen dibinde olduğumuz için kalabalık bir ses, çadırımı bir açıyorum aynı anda 10-15 kafa bana doğru dönüp bakıyo :) üstüne üstlük kafam aşağı doğru yokuş aşağı iki gün uyudum, beynime aşırı kan pompolandı, ve sonuncu ve en önemlisi dondurucu soğuk, ne yorganımız ne de yastığımız vardı yaa :) yazık bize :D
O feci tuvalet kuyruğuna girmemek için artık bir ara sıvı almayı bile bıraktık :)
yani bunların dışında festival oldukça güzeldi benim açımdan, ben çok eğlendim açıkçası, seneye devam...

Saygılar...

bende basket sahasının ordaki çeşmenin 3 mt ilersindeydim.. komşuymuşuz da haberim yok neyse seneye inşallah.. bu arada soğuk cidden kötüydü hatta beni o kadar etkilediki bronşit oldum hemde fena derecede sabah ve akşam olmak üzere günde 2 tane serum yiyorum hala.. neyse pazar son bitio : ) .. seneye arabaya doldurcam yorgan , yastık vs.. hatta abartıp yün yatak götürcem :p şaka bi yana cidden seneye şişme yatak fln gerekli ya olmıcak böle her sene hasta olmak zorundamıyım ben kardeşim.. şu basketbol sahasının arkasına doğru giden yolu takip ettiğiniz zmn biraz ilerde çukur vardı bizi tuvalet sırasından kurtaran çukur o : ) evet kabul ediorum hayvanım : )

Bizde basketbol sahasının ordaki çeşmenin yanındaydık hatta dibindeydik desem daha doğru olur bütün sular bizim çadırlarımız altından geçti iğrençti vıcık vıcık dı :) Sırtımıza oramıza buramıza batan taşları saymıyorum bile allahtan son anda bir masa buldukta çamurun içinde oturmaktan kurtulduk :)

evet olayın üstünden neredeyse bir hafta geçti ve ben ancak mesaj yazabiliyorum. Takdir edersiniz ki bu da bir tür başarıdır. Neyse, ben alt_must(gerisini yazmaya üşeniyorum) ile bir gece dışarıda donduktan sonra zaten festivalin politik apolitiklerine ve götiklerine sinir olduğum için ikinci gün 5 civarı kendi kafilemi ve alt_must'ı da sürükleyip götürdüm. Ancak bana saçma gelen yanları dışında uzun süre sonra gördüğüm bazı arkadaşlarımı yeniden görmek de çok güzeldi( seth, levent ve umut). Daha az politik ve düzenli ve az ironi içeren bir festivalde yeniden görüşmek dileğiyle...

lavinia19 demiş ki:
Layne : 'yi görür gibi oldum..ama emin olamadım onun olup olmadığından..:D

doğru görmüşsün keşke sorsaydın birine :)

DARK-LORD demiş ki:
Setheist demiş ki:
Konuyu bozmak gibi olmasın da,
darklord : sen al burmaları bi kenarda dursun.. Lazım mazım olur. :)

Sus çaktırma belki nuray unutur. Sende unutsan iyi olur elimde belgeler var açıklarım sonra :p
nurayın unutacağı falan yok şu an iş telaşı yüzünden sesi soluğu çıkmıyo o kadar..bence çok konuşma beşi bi yerdeleri de hazırlarsın :D
(haluk olum senin adına da konuşuyorum ama seneyeki fest için yatırım yapmaya çalışıyorum... :D )
elüfüm kıraliçem artıkın gebzede örtmenlik yapcem birgün görüşürüz ölmeden.. :D :D
can olum madem ben doğru görmüşüm ama cesaret edememişim sen konuşsaydın abi.. :D neysee

efendim öncelikle merhabalar..(vay be ne dönüş ama :D )
forumdan 1 sene kadar uzak kalmanın nasıl bir şey olduğunu anladıktan sonra geri döndüm(ha dayanamadım mı yokluğuna? hayır :S ) bundan sonrasını da bilemiyorum belki bu son mesajım da olabilir. neyse gereksiz şeyler yazdığımın farkına vardım :)

"barışarock 2004'ten bu yana ne çok şey değişmiş" dedim.. o zamanki kendi halindelik, huzur, dostluk havası, samimiyet yoktu bu sene. insanlar çok bir kendilerine dönmüşler. evet politik yönü ağır basan bir festival bunu biliyoruz hepimiz, ama bazılarının farklı amaçlarla bulunması insanları birbirlerinden uzaklaştırmış (dikkat ederseniz "insanları" diyorum)
diğerleriyse fazla yaklaşmışlar vs. basitleşmiş ortamı bence.

hatta öyleleri vardı ki sırf sahnenin önüne geçebilmek için ellerine pankart aldılar(olaya bizzat şahit olduk, değil mi haluk? :) )

şunu düşündüm, tamam bedava kamp, orman havası vb. güzellikleri var bu festivalin, bedava da olunca insanlar akın ettiler de, biraz da nereye gittklerini bilerek gelselermiş ya..
eleştirdiğim anti-kapitalistlerin marka eşyalar kullanması filan değil, giyim-kuşam vs de değil, sadece davranışlar. pankartlara "hatun istiyoruz" yazılması ilk bakışta komik geliyor, "genç işte" dedirtiyor belki ama... küçük düşürmek değil midir hatun kısmını? hele bir de o çocuğun hatun bulduğunu düşünün, hiç mi onur kalmadı bu insanlarda?

gereksiz kalabalık olduğunu düşündüğümü barışarock forumuna da yazdım ama, amaçları daha çok insanın kulağına su kaçırmakmış.. oraya anlamını bilmeden,düşünmeden,önemsemeden gelenin kulağına su kaçırsan ne değişecek ki!

çok dolmuşum ya neyse uzun mesajlar genelde okunmaz biliyorum da içimi dökeyim dedim :S

kişilere geliyorum hemen,

halukcuğum onca ankara buluşması dururken senle istanbul'da hele de barışarock'ta tanışacağımı hiç düşünmezdim :) güzel oldu, sevindim ben :) orda pek konuşamasak da sonrasında beni dinlediğin için, surat asmalarıma katlandığın için,paylaşımın ve daha birçok şey için teşekkürler.

üstad, Layne_Staley, e bildiğimiz can işte :) düşünüyorum da sen olmasaydın ben tek başıma, bir ağacın kenarına kıvrılıp donacaktım... iyi ki birlikte donmuşuz :) ne garip ya senin geleceğinden emin değilken sahnenin oralarda görüp umut'a "umut ben birini gördüm, can'dı galiba" dedim, hatta bir daha görüp ya belki de o değildi diyebildim.. ama en sonunda mesajınla emin oldum.(yok bir de olmasaydım) uyumadan önce beni dinlemen çok duygulandırdı beni, orda gözlerim doldu ama karanlıktı göremedin sen :p e sonra sayende ankara'ya dönebildim (kendi çantamda kaybolan dönüş biletimi buldu da) e bu yüzden sana da teşekkürler

ya ben herkese teşekkür edeyim de, tek tek olunca yalaka gibi hissettim :p

umut'a diyecek söz bulamıyorum, kendisi pek bir sessizleşmiş, derinlere inmiş iyice, fazla konuşamadık, mahrum kaldım kendisinden, ama hala istanbullu dostumdur kendisi. ayrıca çadırı kurmada büyük emeği geçmiş hatta beni barışarock'a bizzat götürmüştür (otobüsle gittik, hayır şöför değildi kendisi, yanımda bulundu :)

lavinia19: sana özellikle teşekkür ederim, ilk izlenim önemlidir benim için, umarım devamı gelir, sevdim seni ;)

LostLife: bak sen bizle gelseydin can'la görüşürdün işte :D

ayrıca arada tanıştığım birçok insan, nickler ve isimler birbirine girdiğinden...kısacası kusura bakmayın işte..

bu arada sahneye pek yanaşamadık, sıcaktan, kalabalıktan, şundan ve de bundan.. zaten müzik adına pek bir beklentim yoktu (kimse kusura bakmasın , sadece sevdiğim ve dinlediğimle ilgili bu, saygısızlık etmek istemem)
ha karakedi'yi izleme/dinleme fırsatım olmadığı için üzüldüm ama.. her neyse.

alt_mus_freedom_peace; ben boş olup da kulağına su kaçmış insan gördüm ya, ondan rahatım biraz :)

Bulutsuzluk özleminde biz zaten öndeydik ve yerimi seve seve verirdim isteseydiniz. !2 den beri konser alanındaydık bir ara çıktık, Demir Demirkandan sonra sabit kaldık bira bile almaya gidemedik :(

Distopya demiş ki:
alt_mus_freedom_peace; ben boş olup da kulağına su kaçmış insan gördüm ya, ondan rahatım biraz :)

Bulutsuzluk özleminde biz zaten öndeydik ve yerimi seve seve verirdim isteseydiniz. !2 den beri konser alanındaydık bir ara çıktık, Demir Demirkandan sonra sabit kaldık bira bile almaya gidemedik :(

yok ya öyle bir derdimiz olmadı çünkü pazar erkenden yarıldık alandan.. işin geyiği o aslında.

rahat olabilmene sevindim ne diyeyim, beni rahatsız eden bazı durumlar oldu belki ondan böyle olumsuz düşünüyorumdur ;)

Hatun arayanların yaptığı çok aşağılık bir olaydı zaten.. Lambdaİstanbul'un katıldığı bir festivalde cinsiyet ayrımcı küfürler duymak da ilginçti :p

Ama ben hala sloganın tadındayım, ülkücüler festivali bassa da, gece atılan camiler kapansın meyhaneler açılsın sloganı beni onaylamasam da derinden vurdu, o yaratıcılık vs..vs.. işte anladınız siz...

_opeth demiş ki:
alt_mus_freedom_peace demiş ki:
hatta öyleleri vardı ki sırf sahnenin önüne geçebilmek için ellerine pankart aldılar(olaya bizzat şahit olduk, değil mi haluk? :) )
Bulutsuzluk özleminde bende gördüm baya bi 10 15 kişi öne geçti öyle
,

Birisini bir elinde bir şişe şarap, diğer elinde bir pankart gördüm sanırım ben.. :) sahi bendim di mi o? Bi dahaki sefere bi wc. sadece kızlara ayrılsın kardeşim ya.. Zaten sevmem pisavuar denilen şeyi.

Hatun arayanların aslında bi bok aradıkları yoktu. Sırf ben aykırıyım ayağındalardı ki, toplasan yaşlarını 100 etmez :)

Ayrıca Bulutsuzluk özleminde Pogo yapan grubun içine girmeık gibi bi salaklık yaptık di mi?

zuahahha.. şimdi ben pogo olayından nefret eden biri olarak etrafımda pogo ya başladıkları an uzaklaşırım ancak bilirsiniz ki o ortamdan uzaklaşmak kolay deildir. e bi görseniz:D önüme gelene geçirerek geçerim aralarından:D yara yara ortalığı:D

Distopya demiş ki:
Bulutsuzlukta benim yanımda pogo yapsalardı dalardım, ki dalma teşebbüsümde yere yığılırdım :)
konser başlamadan önce çektiler esrarı bitirnce ayağa kalktılar anti-kapitalistiz dediler sonra bulutsuzluk özlemi çıktı pogo yaptılar ben o sırada saçma bulduğumdan ordan uzaklaştım.

Geri