Ewan McGregor

Baktım ki herkes sevdiği aktör,aktris,yönetmen vb. kişilerle ilgili başlık açıyo benim neyim eksik dedim...Evet o benim bir numaram yeri geldiğinde zaten bas bas bağırmışımdır biçok kez...:)

bilgi:

Gerçek Adı: Ewan Gordon McGregor
Doğum Yeri: Crieff, Perthshire, İskoçya
Doğum Tarihi: 31.03.1971

Onu Ünlü Yapan Ne? Danny Boyle'nin Trainspotting (1995) filminde oynamıştı...

Eşi: Eve Mavrakis, yapım tasarımcısı, 1995'te evlendiler

Ödül: 1997'de Trainspotting'deki rolüyle, bir sonraki yıl ise A Life Less Ordinary'deki performansıyla MTV Movie Awards'a aday oldu.

lk Filmi: Sinemaya, Robin Williams'ın fiyaskoyla sonuçlanan filmi "Being Human"la başladı (1993).

*** İngiliz Empire dergisinin belirlediği "Tüm Zamanların En İyi 100 Film Yıldızı" listesinde 36 numara oldu.

***Eskiden Jude Law'la oda arkadaşıydı.(okul yıllarında yurt gibi bi yerde heralde)

tüm filmleri...(yeniden eskiye doğru)

# The Island (2005) .... Lincoln Six Echo/Tom Lincoln
# Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005) .... Obi-Wan Kenobi
# Big Fish (2003) .... Ed Bloom (Young)
# Young Adam (2003) .... Joe Taylor
# Down with Love (2003) .... Catcher Block
# Solid Geometry (2002)
# Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002) .... Obi-Wan Kenobi
# Black Hawk Down (2001) .... Spec. John Grimes
# Moulin Rouge! (2001) .... Christian
# Nora (2000) .... James Joyce
# Anno Domini (2000)
# Eye of the Beholder (1999) .... Stephen Wilson
# Rogue Trader (1999) .... Nick Leeson
# Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999) .... Obi-Wan Kenobi
# Little Voice (1998) .... Billy
# Velvet Goldmine (1998) .... Curt Wild
# Desserts (1998) .... Stroller
# A Life Less Ordinary (1997) .... Robert Lewis
# The Serpent's Kiss (1997) .... Meneer Chrome
# Nightwatch (1997) .... Martin Bells
# Brassed Off (1996) .... Andy
# "Karaoke" (1996)
# Emma (1996) .... Frank Churchill
# The Pillow Book (1996) .... Jerome
# Trainspotting (1996) .... Renton
# Blue Juice (1995) .... Dean Raymond
# Doggin' Around (1994)
# Shallow Grave (1994) .... Alex Law
# "The Scarlet and the Black" (1993)
# "Lipstick on Your Collar" (1993)
# Being Human (1993)

gösterime girecek olan filmleri...

# Flora Plum (2005) (in production)
# Sunset Boulevard (2006) (announced) .... Joe Gillis
# Gnomeo and Juliet (2006) (announced) (voice) .... Gnomeo
# Untitled Peter Capaldi/Ewan McGregor Project (2006) (announced)
# Stormbreaker (2006) (filming)
# Stay (2005) (completed) .... Sam Foster

özellikle Trainspotting-deki Mark Renton ve Star Wars-daki Obi-Wan Kenobi rolleriyle gönlümüzde fena halde taht kurmuş,The island,Moulan Rouge vb. piyasa filmlerde oynamamasını umduğumuz doğuştan yetenkli aktör...

yavv daha yazcaktımda acil işim çıktı neyse siz yorumlara başlayın ben sonra aralarda katılırım...

Ewan McGregor, Moulin Rouge filminde gerçekten o şarkıları kendisi mi seslendirmiştir? Bu konuda bi fikrim yok, eğer öyleyse gayet güzel bi sesi var çünkü..

Feeling demiş ki:
Ewan McGregor, Moulin Rouge filminde gerçekten o şarkıları kendisi mi seslendirmiştir? Bu konuda bi fikrim yok, eğer öyleyse gayet güzel bi sesi var çünkü..

Su an bu adam hakkinda yazicak pek vaktim yok ama sorunu cevapliyim dedim sadece evet kendisi seslendirmistir ve bu rol icin Tobey Maguire ve Jake Gyllenhaal`da sarki söylenmistir ve aslinda rol Jake`e verilcegine Ewan daha guzel sarki söyledigi icin ona verilmistir....

Ewan McGregor diyince bi durmak lazım.hem oyunculuguna hemde tipine hastayım.favorim.Iskoçların en karizmatiği.bu adamın super bi guluşu var mutlaka her filmde o meshur kahkahasini duyabilmek mumkun.ona karsı duydugum sempatiden midir nedir bilmiyorum ama butun roller ewan'a yakışıyor.o da rolunun hakkını veriyor bence.trainspotting zaten başlı başına bi olay.kaç yuzbunkere kere izledim bilmem.mark renton için biçilmiş kaftan.
moulin rouge a gelince piyasa falan deniyor ama harika bi filmdi.ewan ve nicole olup olabilecek en guzel çiftlerden...hele hele moulin rouge un sountrack'i ve ewan'ın o muthiş sesi.filmde roxanne'i soylediği sahneyi defalarca izlemişimdir.roxanne,your song,come what may'i dinledikten sonra ewan keşke hep sarkıda soylese diye dusunur insan.big fish favorılerimden.tim burton+ewan daha ne olsun son derece eglenceli guzel bi film.
Daha oncede yazıldıgı gibi Eve Mavrakis ile evli ve 2 kızı var.moulin rouge çekimleri sırasında boşanacak dedikoduları varmış.ee ama nicole kidman'a da deger.Jude Law ve Jonny Lee Miller(Sick boy) ile ortak bir şirketi varmıs diye okumustum.
The Island'ı merakla beklemekteyim bakalım nasıl..

The Island'ın bütün konusu, her şeyi fragmanında anlatılıyor. Ben böyle saçma bi promosyon görmedim. Millet bi de "Village"e laf ediyor. Alın size fragmanında her şeyi anlatılan bir film. Şimdi gidip bildiğiniz filmi izleyin bakalım.

gzdejen demiş ki:
Ewan McGregor diyince bi durmak lazım.hem oyunculuguna hemde tipine hastayım.favorim.Iskoçların en karizmatiği.bu adamın super bi guluşu var mutlaka her filmde o meshur kahkahasini duyabilmek mumkun.ona karsı duydugum sempatiden midir nedir bilmiyorum ama butun roller ewan'a yakışıyor.o da rolunun hakkını veriyor bence.trainspotting zaten başlı başına bi olay.kaç yuzbunkere kere izledim bilmem.mark renton için biçilmiş kaftan.
moulin rouge a gelince piyasa falan deniyor ama harika bi filmdi.ewan ve nicole olup olabilecek en guzel çiftlerden...hele hele moulin rouge un sountrack'i ve ewan'ın o muthiş sesi.filmde roxanne'i soylediği sahneyi defalarca izlemişimdir.roxanne,your song,come what may'i dinledikten sonra ewan keşke hep sarkıda soylese diye dusunur insan.big fish favorılerimden.tim burton+ewan daha ne olsun son derece eglenceli guzel bi film.
Daha oncede yazıldıgı gibi Eve Mavrakis ile evli ve 2 kızı var.moulin rouge çekimleri sırasında boşanacak dedikoduları varmış.ee ama nicole kidman'a da deger.Jude Law ve Jonny Lee Miller(Sick boy) ile ortak bir şirketi varmıs diye okumustum.
The Island'ı merakla beklemekteyim bakalım nasıl..

katılıyorum görüşlerine.ekleyebileceğim tek şey ses tonunu çok beğenmem.bir robotu da seslendirebilir,bir askeri de.iskoç eteğini de ayrı severim.ha bir de bi arkadaşıyla birlikte motorsikletle dünya turu yapmıştı.görüntülerini ufak bi belgesel halinde sunduğunu duymuştum ama emin değilim.jay leno denen adamın programınd uzun uzun bahsetmişti turundan,görüntüler falan da vardı.bir tek şey olmadı ama olsun

gercekten moulın rouge da harıka bı oyunculuk sergılemıs fılmde cok guzel olmus ozellıkle sarkıları kendısının soylemesı benı cok sasırttı ama harıka muhtesem bı sesıde varmıs

ben demedim mi bu adam mutlaka o kahkahasını her filmde patlatır diye...the island'da da oyle oldu. film sarmadı.bizde ewan'ı izledik...fazla aksiyon var :? ..gene sponge bob gozlukleri aynı down with love da oldugu gibi(catcher block)...

Ya zaten the island iğrenç bir film micheal bay'i çok seviyordum artık nefret ediyorum.sinemada filmi bırakıp, ewan'i seyrettim resmen :LOL: arkadaşı charley(kendisi excalibur da oynamıştır) ile motosikletle dünya turu yaptıla doğru .işte onunla ilgili kitap çıkartmışlar.onu okuyorum şu an çok kafa bi adam .filmlerine gelince star wars bir numara tabiki ama :twisted: velvet goldmine ayrı bişey ya

hehe cidden doğru iyi yakalamışsın...adam saf kan Britanyalı isminden de anlaşılacağı üzre...geçenlerde ntv de The İsland'ın kamera arkası gibi bişey vardı orda spiker ismini şu şekilde telaffuz ediyodu:"İvın Mekgreygır"(tr söylenişiyle)

madem konuşcaz muhabbeti farklı bi tarafa çekiyim...

soru: neden Ewan McGregor piyasa filmlerde oynayıp paranın ya da şöhretin peşine düştü(ya da düşmek zorunda kaldı) ve biz severlerini bunu yaparak üzüyo???

ya aslında ben fazla objektif olamıyorum bu adam soz konusu olunca ama ada gayet gereksiz bi film oldu ewan kariyerinde..temmenim piyasa olmaması...

bence de cok basarılı bi şahsiyet valla..adamda hem ses hem oyunculuk hem tip..hersey dört dörtlük..ben de en cok moulen rouge daki basarısına hayranım..velvet goldmine da da süperdi..bi insan nası oluyoda bu kadar farklı rolleri basarıyla oynar..seviorm huleynnn :D

Geri