Düşük Watt'lı Ev Kullanımına Uygun Lambalı Amfi Tavsiyeleri

Selamlar öncelikle
Geçen gün 10watt lık bir amfi ile ses seviyesi 2 olmasına rağmen çok iyi bir şekilde sesimi duyabilmiştim. 3-5 Watt lık ufak amfilerde sesi yükselterek bateriye kendimi duyurabilirmiyim ?

Modelini bilmiyorum dükkana aitti ama markası orange dı.

Model önemli. Orange'ın düşük seste iyi tınlayan hibrid amfileri falan da var. Ama düşük wattlı da olsa tam lambalıdan düşük seste verim almak zordur, yüksek seste de düşük watt nispetan az ses üreteceği ve kombo olursa tek hoparlörlü olacağı için davul yanında ezilebilir. Sahnede mikrofonlama ister.

sahne için 30 w lık bi marhsall veya bulursam 2. el bu 50w almayı düşünüyorum. Bu stüdyoda çalışmak için. Taşımak zor oldupu için mg15cfr yi bende ufak bişeyler bakıyorum.

sahne için 30 w lık bi marhsall veya bulursam 2. el bu 50w almayı düşünüyorum. Bu stüdyoda çalışmak için. Taşımak zor oldupu için mg15cfr yi bende ufak bişeyler bakıyorum.

Kötü değil ama MG15'i geç, nereye taşıyorsun, niye taşıyorsun? Sahnede çok işini görmez, versatil değil öyle. Onun yerine ses kartı al AmpliTube, Guitar Rig takıl daha iyi. Sahneye, stüdyoya da 30-50 watt ne alırsan artık.

Zamanında başka bir yerde yazdığım , fakat burada ki kullanıcıların da istifadesine sunmak istediğim bir konu ,

Biliyorum , al sat forumundan buraya sıra gelmez ama ,
Biliyorum , kimsenin umurunda değil ama ,
İçim elvermiyor ,
İstiyorum ki , insanlar faydalansın ,
Bilgi birikimi boşa gitmesin .

Bölüm I

Yıllardır , bütün dünyada üretilen tüm düşük wattlı amfileri araştırıyorum .

Denemediğim , deneyemediysem en derin noktasına kadar araştırdığım , hatta sahipleri ile tartıştığım bu sancılı dönemin ardından ,

En mükemmeli hangisi ?

Bir sonuca varmam yıllar aldı ,

Siz bu kadar uğraşmayın ,

En akıllı insan tecrübeden yararlanandır .

Benim için güneş altında üretilen en iyi düşük wattlı (maximum 10 watt) , küçük amfi ,
Paranın mevzu olmadığı durumda şunlardır :
Bu sıralamada , kalite sıralaması yapılmamıştır .

-East Amps Studio2
-Wienbrock Amps ME-1
-Fargen MiniPlex 2
-Matamp First Lady ( yada C7)
-Tipton Amps Slasher
-Reeves Amps Custom 10HG
-Phaez Amps DaisyCutter 10
-MJW Amps GoldStar
-THD UniValve
-Emery Sound SuperBaby
-Mango Amps Uno10 SE
-Hiwatt Custom 7
-Alessandro Plott Hound
-Hall Amps Lil' Devil
-Fuchs Lucky 7
-Morgan Amps Abbey
-Mojave Amps Coyote
-Baron Amps Snott Watt
-Audio Kitchen Little Chopper

Yukarı da belirttiklerim ,
Yeryüzünde ürtilmekte olan en kirli ve en sıcak olan , mükemmellik sınırına gelmiş küçük amfilerdir .

Bunlardan ayrı olarak Mesa Boogie Mark V ' den bahsetmeden geçmeyeyim ,
Bu amfi 10 watt modu ile belki yukarıda saydıklarımın hepsini tepeler .

Bu makaleyi zaman içinde update etmeye devam edeceğim ,
İlgilenenler , ara sıra kontrol ederler ise eğer ,
Yenilenirler .

Sır küçük amfilerdedir , çok geç olmadan davranın ve bir tane edinin .

Sonra ,
Hakan abinize dua edersiniz , belki .

Bölüm II

Şimdi ,
Burada , iyi yazmışsın , hoş yazmışsın da , bu aletlerin fiyatı 1000 USD nin altında pek de birşey yok .
Parası olan var , olamayan var .
Biraz insaflı davran bakalım abi , diyenler çıkacaktır .

Onlar için de bir kaç öneri sıralayım .

Gene sıralama sırasında kalite gözetilmemiş , akıla geldikçe yazılmıştır .

-Matamp MiniMat
-Reason Amps Bambino
-Bümbox Lead One
-Zachary Skank
-Louder & More
-Orange Tiny Terror
-Red Iron Amps 5 Watter
-Reeves Custom 6
-Vox Night Train
-Mack Amps Gem

Böyle ,

Bölüm III

Amma yaptın abi ya ,

Meteliğe kurşun atıyoruz fakat canımız da şu lambalı ve düşük watt olayını çekiyor , ne yapsak etsek de bir tane biz de edinsek diyorsanız .

O zaman ,

-Egnater Tweaker
-Hayden Amps Little MoFo
-Traynor Amps DarkHorse
-BlackStar Amps HT-5R,
-Blackstar Ht-1R,
-Laney Cub 15 Head
-VHT Special 6
-BlackHeart Little Giant 5
-Kustom Defender 5H

Bunlar da mı uymadı ,

Hiç bir şey bilmiyor ve yapamıyorsanız ,
Gidin bir "Epiphone Valve Jr." alın .
250 TL ye uçun ,
Daha ucuza uçuş olmuyor , maalesef .

THY ile , belki .

Not : Neden böyle bir arayış ?

Her şey mükemmel attenuator olamayacağı tezi üzerine kuruluyor .

O zaman ne yapmalıyız ?

Düşük watt kullanalım , eee o da cılız ses veriyor , ne yapacağız şimdi ?

O zaman geldiğimiz noktada ,
Her şeyi ile neredeyse 100 wattlık bir amfi kapasitisine sahip ( Gerçekten majestik parçalardan oluşan ) fakat sadece güç lambaları 10 watt yada altında olan mükemmel çözüme varırız .

Bu ses seviyeleri bile hala çok yüksek fakat 4 X 12 bir kabini sürmeye gücü yeten , stüdyo yada ev ortamlarında sesi sonlamaya izin veren bir seviye .

Daha da yatak odası seviyelerini ise , hiç şüphesiz master volume marifeti ile çok çok kısılmış bir attenuator dan daha iyi kotarabileceğini çeşitli denemelerde gözlemledim .

Burada bir attenuator karşıtlığı yok ,
Zaten yukarıda bahsi geçen amfileri çoğu farklı biçimlerde de olsa çeşitli attenuator olaylarını bünyelerinde barındırıyor .

Amaç gereğinde kabinleri tutuşturmak , gereğinde ise yanında uyuyan eşine ninni niyetine solo çeşitlemeleri yapabilmek .

Burada konuştuğum majestik parçalara output transformatörler ve power kapasitörler de dahil . Bir çok üst sınıf üretici OT leri olması gerektiğinin 3-5 katı daha büyük kullandıklarını saklamıyor .

Aslında , şunu da söylemeden geçmemek gerekir .
Bu düşük wattlı amfi olayında , maximum tonal kapasite yada verim benim gözümde ,
Ses kapasitesinin 3/4 yada daha üst seviyelerde kullanıldığında ortaya çıkıyor .

Eğer , gerçek anlamda yatak odası sesi ise amaç ,
Orada gerçek bir 100 watt amfi master volume marifeti ile kısılacak ve bass, deep ve de body ayarları ile tam ton yakalanacak .

Elbette , böyle .

Sevgiler ,

Hakan
icon_surprised.gif

Adam manyaq beyler, dağalın.

Ya konuyu baltalamak gibi olucak ama şimdi sürekli yeni konu da açmak istemedim abiler acaba ben sadece kafa amfi alsam evdeki ses sistemine bağlayıp idare edebilir miyim kabin alıncaya kadar yoksa hiç böyle bir fanteziye girmeyip kombo mu almak mantıklı olur

Hocam konuyu baltalamayayim diye o yüzden yazdım aslında hotone british invasion kafa amfiden kastım lambasız bir kafa amfi çok hafif oluşu beni etkiledi taşıma açısından

Transistörlü de olsa, çıkış değerleri arasında uçurum olmaması gerek. Amfinin çıkışı 8 ohm ise, ona 4 veya 16 ohm bir akrabasını bağlamak en sağlıklısı olur. Ama ses sistemlerinin hoparlörleri farklı bir yapıda olduğu için alacağın ton canını sıkabilir.

Geri