Düşük Watt'lı Ev Kullanımına Uygun Lambalı Amfi Tavsiyeleri

Abi eyvallah ;) Laney Cub 15 Head te olabilir. Biraz inceledim FX Loop Var üzerinde, ne dersin?

VanHalen ilanın var mı bi inceleyeyim :D

Cube 15 gayet iyi bir amfi. Bir ara Kadıköy Moda Müzik'te 2x12 kabini ile birlikte 1.250 lira gibi bir fiyatı vardı. Kabinindeki hoparlörler de amfi ile bayağı uyumlu. Hemen hemen yurtdışı fiyatı üstelik.

VanHalen'in de ilan burada ;) :

http://turkrock.com/threads/35572/

İlgin için sağol Abi ;) Fiyat iyi ama... Ne bileyim içime pek sinmedi :) Benim için şuan en iyi seçenek Laney. Araştırmaya devam ;) Diğer bulduğum seçenekleride seninle paylaşırım(y)

İlgin için sağol Abi ;) Fiyat iyi ama... Ne bileyim içime pek sinmedi :) Benim için şuan en iyi seçenek Laney. Araştırmaya devam ;) Diğer bulduğum seçenekleride seninle paylaşırım(y)

Eyvallah.Bizde baskı yok ;) İkisi farklı amfiler zira. Laney seni vat gücü ile ufak ve orta çaplı sahneye de çıkarır, ama gain seviyesi göz önüne alınca VanHalen'in Tonal'ine göre biraz yumuşak kalabilir.
Van Halen'in Tonal'i kendisinin de dediği gibi, ev kullanıcısı için gayet ideal, gürültüsüz ama gain seviyesi daha yüksek, bir de üstündeki seçenekler sayesinde ton seçenekleri daha geniş.

Kolay gelsin

Hakan
:)

Laney de iyidir ama 15 watt değil mi onlar? bence 7 watt üstü ev için çok güçlü kalır benki 1 watt bile çok güclü geliyor bazen master i kısıyorum.

Benim amfi hi gain karakterde ama boost ya da structure açmazsan laney tadına gelir gitarın ağacı, bolt on mu neckthru mu, üstündeki tone volume seviyeleri ile bence dilediğiniz tona yaklaşabilirsiniz. Blackstar için ben de solid state yapı üstüne dizayn edildiğini duydum tamam lambalı ama tam olarak değil.. yani renkler ve zevkler işte.. ben blackstar almadım mesela imkanım dahilinde olmasına rağmen.

Laney de iyi markadır özellikle fiyat/performans olayında.. ilanımdaki videoya bak bir de laney videolarını inceleme kararını ver. istanbuldaysan gel dene al ya da alma..

sanki marshall valvestate gibi galiba bahsedilen durum ama marshall ın o seris sadece preamp katı lambalı. Sanırım bahsedilen ptp devre bulunmayışı.. lambalıda bence amaç power ları kırmak zaten.. işçilik de kore olunca fiyatı da ona göre.. hem %100 el emeği ptp devre hem 4-6 tane lamba hem 1w-5w ev için amfi performansı.. hem de 1000 tl civarı fiyat tabiki hepsi bir arada olmuyor. yoksa bu dediklerimi yapabilseler 2000 tl altı fiyat olmazdı combo ya da kafa kabin için. Bir de işin içine usa-ingiliz-alman işçiliğinden herhangi birisini sokarsan niye diğer markaların bu kadar çok pahalı olduğu anlaşılabilir.Bir ara lambalı yapayım kitini devresi alır lehimlerim demiştim ama öyle böyle değil ptp işi gerçekten çok zaman alıcı duruyor alan da dar olunca çok vakit alır.Bu yüzden vazgeçtim.

Blackstar ht1, ht5 filan bunlar lambalı tadı vermiyormu ? şöyle böyle diyorlar hakkında ?

Hiç lambalı tadı vermez olur mu ? Bence harika amfiler , 10 yıl evvel , böyle her ev gitarcısının ulaşabileceği amfiler olacak ileride denilse , kimse inanmazdı .

Solid State olayına bir açıklı getirmek gerekecek olursa , bu olayı her hangi bir lambalı amfi önüne bir booster pedal konulmuş gibi düşünebilirsiniz . Diğer bir söyleyiş ile , entegre bir yapısı var ve bu iyi bir şey bence .

Kaç kişi amfisinin önünde lambalı bir booster kullanıyor ? O zaman bu arkadaşlarda tam lambalı amfi kullanmamış mı oluyorlar ?

Terminolojiyi bırakıp , tonun peşinde koşmak gerekir .

Hiç lambalı tadı vermez olur mu ? Bence harika amfiler , 10 yıl evvel , böyle her ev gitarcısının ulaşabileceği amfiler olacak ileride denilse , kimse inanmazdı .

Solid State olayına bir açıklı getirmek gerekecek olursa , bu olayı her hangi bir lambalı amfi önüne bir booster pedal konulmuş gibi düşünebilirsiniz . Diğer bir söyleyiş ile , entegre bir yapısı var ve bu iyi bir şey bence .

Kaç kişi amfisinin önünde lambalı bir booster kullanıyor ? O zaman bu arkadaşlarda tam lambalı amfi kullanmamış mı oluyorlar ?

Terminolojiyi bırakıp , tonun peşinde koşmak gerekir .

Teşekkürler ht1r alacağım sanırım, 5w ev için fazla olmalı.

Geri