Planet Waves ürünleri

selam bu firmanın ürettiği jackları kullanan veya bilgisi olan varmı acaba?
10larca dolar gömmeye değermi ben jackım bozulunca ulusta 2-3 milyona yenisini yaptırıyorum bu alışkanlığımdan vazgeçip pahalı jacklarmı almalıyım

bence o alışkanlıgından vazgecme :>:>...yada git zuhalde falan 5 milyonluk jacklar oluoo valla ben 6 ay once aldıgım jackı hala kullanıom5 milyonamı 4 milyonamı ne almıstım...kolay gelsin
o kadar para vcermeye hiç ama hiç degmez abii...

Elektrikçilerde satılan ucuz gitar jackları çok cızırdıyo. Ama fazla abartıyada kaçmaya gerek yok. Ben ankarada bi müzik evinden 13 milyona 5 metrelik bi jack (markası Proel) aldım. Yaklaşık 1 senedir kullanıyorum çok da memnunum hiç cızırdamıyo elektrik çarpmıo çok sağlam bi jack.

Aslında ses kalitesi cidden farkediyomuş üstadların dediğine göre ama ev ortamında değil de sahnede falan onun kalitesi belli olur çünkü kablo uzadıkça sinyal kaybı daha çok bildiğim kadarıyla

Kablo uzunluğu 4.7 metreyi geçmediği sürece zorun yok. 5 metre ve fazlasında kaliteli malzeme kullanılması şartmış. Ayrıca jak uçlarının da kalitesi çok önemli temiz ses için. İyi jak soundu güzelleştirmez ama kötü jak soundu bozar. Elektrik mühendisi bir arkadaştan vecizeler :D

Bu konuda euphrates haklı. Jak boyu uzadıkça ses kaybı riski artıyor. Bu noktada kaliteli jack uçlarının yanı sıra aynı derecede kaliteli kablo da kullanılmalı. 1.5-2 liradan kaliteli jack uçları alınabilir Konya Sokak'tan. Aynı fiyattan da kablonun metresini alıp dükkanda düzgünce leğimletirseniz kısacık,markalı jacklara tonla para ödemekten kurtulursunuz arkadaşlar.

Ayrıca bu Planet Waves'in gitar askıları var kalınca. Sırta öyle bir oturuyor ki çok rahat ediyorsun. Hem pad'lileri var hem de düz. Pad'li olanlar biraz daha kalın diğerlerine göre ve biraz daha pahalı ama normal,pad'siz olanlar bana kalırsa çok çok daha rahat. Bir gün askı telaşına düşerseniz ve elinizde biraz da para varsa muhakkak "alın!" derim.

Saygılar...

jak değilde planet waves in case leri hakkında bi sorum olucak. adamların sitelerine de girdim baktım zil gigbag i üretmiyolar veya ben göremedim. ama ankarada böle bi ürün gördüm beğendimde. açıkcası bu malı ucuza yurtdışından alma ihtimalim var ve bununla ilgili bilgisi olanların buraya bişyler yazması mümkünmü

geçen sene konya sokaktan 12 milyona bayağı kaliteli 6 m bi kablo almıştım.tellerin dışında bi bi sarı tel sarmal vs si var.üstüde plastik kaplı.ben studyolara çalışmalara.konserlere hep bunu götürürüm.dış mekandada bol bol kullandım, üstünede bastım(yanlışlıklada olsa),hatta bizim okulu dandik studyosunu su basmıştı orda çalışırken suyun içine ible girdi kablo saatlerce suda kaldı.:D am hala gümbür gümbür çalışıyo.bence bu dolarla satılan jacları katlar böler çarpar 3 e 5e.markası ki-sound.uzunda bi kablo 6 m odamdan çıkıp salonda falanda dolaşıyom bunla.:D eğer o tarafa yolunuz düşerse öneririm bu kabloyu.jacları falan demir.yayları falan var kırılmaları önlemek için.profesyonel bişey.fiyatıda ucuz.ömerzade iş hanı diye bi yer var orda bi dükkanda olması lazım.tavsiye ederim.yada konya sokakta yaptırın kendiniz.siz bilirsiniz.ama bu kablodan bulursanız alın iyidir.kaçırmayın.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Evde kullanmım için bence kaliteli kablo kullanmak gerekli... Neden derseniz...

Sahnede zaten çaldığınız zaman ses bi şekilde gömülüyo...
Ama evde hepiniz az çok küçük kayıtlar yapıyorsunuzdur... Maddi durumunuz el verdiği vakit kaliteli bir kablo almanızı öneririm...

Tabi sahnedede kaliteli kablo kullanabilirsiniz... :)

Kayıtlar için en kaliteli kablo gerekli. Çok iyi bir gitarınız varsa bu gitarın tonunu en iyi böyle alırsınız. Ayrıca konserlerde telsiz sistem kullanmıyorsanız yüksek volümlerde çalarken iyi kablo şart. Yoksa o kadar pahalı kablo satılmazdı. Amaç kabloda oluşan sinyali en az dirençle ve dışarıdaki statik hareketten en az etkilenecek şekilde amfiye ulaştırmak. Bu da 2 gitar 2 vokal bir klavye bir bas ve belki 17 davul mikrofonunun kablolarını birleştirdiğinizde ortaya çıkacak dip gürültünün kaliteli ve kalitesiz kablolar kullanıldığında toplam farkını hissedebileceğiniz anlamına gelir.

İlk gitara başladığımda 10-15 milyona güzel bi cort jack aldım ve acayip memnunum 1 yıl 3 ay oldu alalı taş gibi hala. diğer jacklarım belli bi zamandan sonra bozuldu 4-5 milyona aldıklarım ama cort sapasağlam. azcık paraya kıymak lazım bence

slm

ben 3 sene önce dimarzio jack aldım banamısın demiyor sapa sağlam ayrıca dip gürültüsü ve çınlamayı büyük ölçüde küçültüyor stüdyo ortamında ozaman 25 30 milyon vermiştim verdiğim para kesinlekle hakediyor tavsiye ederim

Jack olayı kullanımdan çok etkileniyor, biraz da şansa bakıyor. 6 yıl önce aldığım (hatta gitarın yanında hediye edilen) 3-4 milyonluk 2-3m lik jackta ilk defa 2 ay önce problem oldu, tek tarafın jackını değiştirdim hala kullanıyorum.
Bundan 4-5 sene önce daha kaliteli bir jack daha almıştım 5m lik. Onu 1 ay kullandım, ses gelmemeye başladı. Açtım içine baktım. Lehimler erimiş. İlk başta çok güzeldi. Sonra tekrar lehimledim, onu da hala kullanıyorum.
Kullandığınız enstrumana göre jack seçmek önemli. Yan taraftan jacklı gitarda | şeklinde jackı oturarak çalarsanız hemen kablo kırılır (kablo dandikse). O tip gitarlarda L şeklinde jacklardan kullanmak gerek.
Planet waves ürünlere gelirsek, geçenlerde bir mağazada gördüm. Gerçekten kablo ve jack çok kaliteli gözüküyordu. Şimdiye kadar o kalitede jack görmedim, ama deneme fırsatım olmadı. Bence almak lazım. Kaliteden ne zaman ödün versen geri dönüşü daha kötü oluyor...

Bende 7 ay once cort marka kablo aldım bole birsey gormedim kablo ustu pilastik içinde orulmus iplik var ve jack ucu altın rengi baya guzel bir kablo hiç kopmadı en azından

slm

deliturko demiş ki:
olum sen para verirmiydin öel şeylere adam kendi üretiyor yakında markalaşcak hatta :p

abartma sende herşeyide kendimiz yapmıyoruz tamam gt2 anfi filan yaptık ama bunlar sonuçta evde kullanım amaçlı yapılmış şeyler anfi özellikle kabloda sorun çıkması çok yüksektir alınan jack uçları ve kablollar genelde dandik çünkü lehim yaparken bile içlerindeki plastik eriyor ve orta kutupları yani artı kısmı yerinden oynuyor temasızlık oluyor ve tak çıkar yapa yapa en sonda bozuluyor o yüzden kıyıacan paraya sağlam bişey alıcan

Hepinize tavsiyem Planet Waves Classic Series jack lar.
4,57 metre,girişler çiçek gibi açılıp temas yüzeyi artırılmış ve boşta kalmadığı için cızırtı olmuyor.Kablosu çok yumuşak,yani bükerek kırılma ihtimali falan yok.ve de en beğendiğim özelliği Ömür Boyu Garantili olması :)
Tanesi 15$ ,2 tane aldım ben ikisini 35 milyona aldım Ankara Trio Müzikten.

Sahne için de stüdyo için de ideal boy bence abartı bir sahnede çıkmıyorsanız.

arkadaşlar teşekkür ederim yorumlarınız için
benim derdim pek jackı koparmak hasar vermek falan değil sakin bir insanımdır :)
merak ettiğim ton olarak artısı varmı (ev ortamında)
mesela zırhlı kablolar var bunlar manyetik alanlardan falan etkilenmiyor kafa kısmı daha kalın oluyor bunlardan mı kullanmak lazım

Geri