pick guard değiştirme

arkadaşlar benimde size bir sorum olacak.hamer slammer strat kasa bi gitarım var.gitarın pick guard ı .şöyle beyaz sütüne sedef işlemeli gibi olanlarından.avartardaki renkte benim gitarım.öyle beyaz olsa yakışacak ama sedefli falan olunca gitmiyo bence.pick guard ı değiştirmek istiyorum.gitarın tonuna yakın bi mavi ile.strat pick guardlarını nerde bulabilirim ve fiyatları ne kadardır?

ayrıca aklıma şöyle bişey geldi.araba camlarına çekilen filmlerden çektirsem mavi renkte benim pick guard ın üstüne nasıl olur?bu işlemi nerde yaptırabilirim?

kib.cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler.müzikle kalın.:D

Valla daha kolayı sprey boyayla hafifçe boyayabilirsin. hiç denemedim tona etkisi falan olurmu ama birisi güzel ve kolay oluyo diye yazmıştı. hani istediğini bulamazsan en azından aklında bulunsun

• Konu Sahibi Konu Sahibi
abi peki ankara kıvılcımdada varmıdır aceba?hıım ben bi bakıyım o zaman.gitar avartardaki gibi mavi.hatta renk aynı şu anda sadece pick guard ı değişik.şizce ne renk pick guard gitar bu renge?

ben mavi yapıp yada alıp tek renk bi gitar elde etmeyi düşünüyorum.sizce güzel olur mu?böyle örnekler görenler varsa fikir beyan ederlerse sevinirim.kib.müzikle kalın.:D

bana soracak olursan, elinde pickguard ile değişik bir renk kombinasyonu yakalama şansın varken tek renk yapma derim; nebliim mesela daha açık tonda bir mavi gider, siyah nefis olur, fender in orj bir pickguard ını daha gördüm kıvılcımda altın sarısı o da iyi gider (ama 70euro da yan sanayisini bulursun). Pembe dahi güzel olabilir :) Ama ben olsam asla tek renk yapmazdım pickguard ile gitarı. Sana kolay gelsin...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
saol abi rengini bende seviyorum zaten.bu arada bilgisayarda bi pickguard ı falan boyadım düz mavi gerçekten bi garip oluyo.internette üzeri resimli falan mavi pick guardlar görüdm onlardan bulursam süper olur.bide mor bi pick guard gördüm.zaten mora hastayımdır.maviyede iyi gider bence.:D bakalım bi kıvıldıma falan soruyum.ama tek sorunum şu.benim gitarda 2 hum var.yani pick guardlardaki boşluklar uyuşmayabilir.neyse yaa bakıyım.olmadı yine bulursam düz beyaz alırım.tam resimdeki gibi olur o zaman.:D üzerine 2 de öyle beyaz kapalı manyetik takarım tam olur.:D
yardımlarınız için çok teşşekkür ederim.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

bi şu linke bak bence www.pickguardparadise.com
çok sıkı şeyler var, biraz tuzlu ama değer gibime geliyor.

ben 3 single lı stratıma taktım yeni bir pickguard krem üzerine siyah (beyaz manyetikler), üzerinde bir de ekstradan roland gk manyetik vardı, luthier direk hiç façasız güzelce kesip yerleştirdi pickguardı, sanırım manyetik düzeneğine uydurulabilir alacağın pickguard (doldurmak değil de kesmek gerektiği sürece tabii).

ha bu arada evet mor da şık durabilir.

Bealtaine'nin verdiği sitede custum diye bi bölüm var zaten bayaa da güzel şeyler var normaldede.custumda sanırım sen resim falan yolluyosun onu yapıyolar site güzel pickguardlarda ama gel gör ki çok para bee.pearl olanlar 100$. gitarı satıp üstüne koysam o parayı bi üst model gitar alırım yavvv.:D ama ben modellere ordan baktım bi fikir edindim.şimdi bi tane beğenecem ve o beğendiğime yakın bişeyler arıyacam.daha olmadı işte dediğim gibi düz beyaz alcam.öylede bence sade ve güzel oluyo.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

arkadaşlar biliyorum bi pick guard da bu kadar konuşulmazki diyeceksiniz ama kusura bakmayın ben kararsız bir mahlukatım.:D bilgisayarda kendi gitarımın mavisi üzerine oturtum.şimdi size linkleri veriyim siz bana hangisini beğendiyseniz bi bildirin bende kararımı verip ona yakın bi pickguard aramaya başlıyacam.:D

Prelektro demiş ki:
Valla daha kolayı sprey boyayla hafifçe boyayabilirsin. hiç denemedim tona etkisi falan olurmu ama birisi güzel ve kolay oluyo diye yazmıştı. hani istediğini bulamazsan en azından aklında bulunsun

abi nedir bu tona etkisi olurmu paranoyaklığı ya.. :D gitara yan gözle baksan tonu değişirmi diye tribe giricek millet yakında.. ulan değişse noolur sanki custom yaptırdık.. 200$ lık gitarın boyasını değiştirince tonu bozuluyomuş diyen var, zaten fason alet bırak değişsin biraz belki daha güzel olur.. 4\4 istediğimiz tonu çıkarttık sanki.. ay sinirim bozuldu.. :D

vileshome demiş ki:
Prelektro demiş ki:

abi nedir bu tona etkisi olurmu paranoyaklığı ya.. :D gitara yan gözle baksan tonu değişirmi diye tribe giricek millet yakında.. ulan değişse noolur sanki custom yaptırdık.. 200$ lık gitarın boyasını değiştirince tonu bozuluyomuş diyen var, zaten fason alet bırak değişsin biraz belki daha güzel olur.. 4\4 istediğimiz tonu çıkarttık sanki.. ay sinirim bozuldu.. :D

:LOL: :LOL: :LOL: keh keh keh valla doğru sölersin azizim, nolcak bu ton davaları ben bilem bilmiyom yanii 8)
ama tabi ki spreyin içerisindeki çeşitli moleküllerin bir gitar üzerindeki potanslar, köprü, kulaklar, kablolar, teller, manyetikler, ağaç vb gibi tüm şeylerden ton üzerinde daha büyük etkisinin olduğu kesin :p :p

bu arada ben 1-2-6-9. pickguardları beğendim melihbozkurt84 ün gitarı için.

arkadaşlar kavga etmeyin tamam.:D ben pick guardı boyamam.boyasamda çıakrtıp boyarım.kötü bişey olsa bile gider buna benzer 16. milyona bi tane alır takarım.dediğim gibi zaten boyamam.
tavsiyeleriniz için çok teşekkürler.devamını bekliyorum.açık maviler ve mor ve sarımsı olanlar benim hoşuma gitti.bide beyaz.bunları türkiyede nerden bulcam bilmiyorum.bakacaz artık.olmadı düz beyaz bi tane alır takarım.resimdeki gibi olur.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

hocu o pickguardları koymuşsun öyle güzel güzel ama nerden bulucan onları :) yani varsa bizde alalım iki tane ;)

ayrıca mavi üstüne en güzel 4. gider.. yine mavi tonlu pickguard düşünme bile monoton gösterir.. sarı desen fener bayrağı gibi olur.. yada aynalı cinsinden metalik bişeyde olabilir, mavi üstünde çok derin gözükür.. ;)

vileshome demiş ki:
hocu o pickguardları koymuşsun öyle güzel güzel ama nerden bulucan onları :) yani varsa bizde alalım iki tane ;)

ayrıca mavi üstüne en güzel 4. gider.. yine mavi tonlu pickguard düşünme bile monoton gösterir.. sarı desen fener bayrağı gibi olur.. yada aynalı cinsinden metalik bişeyde olabilir, mavi üstünde çok derin gözükür.. ;)
:
Bealtaine demiş ki:
bi şu linke bak bence www.pickguardparadise.com
çok sıkı şeyler var, biraz tuzlu ama değer gibime geliyor.

Geri