Emg Sever Arkadaşlarımı Bu Sohbete Bekliyorum

"Gear Acquisition Syndrome" ... yani kısaca sürekli yeni alet edevat edinme isteği hatta hastalığı durumu. İnsanı gitar çalıp müzik yapmaktan alıkoyuyor malesef :)

Kalibre setli BareKnuckle manyetiği kullanan biri olarak konuşuyorum, amerikadan almak belki daha ucuza gelebilir ancak gitarınıza uyan manyetiği, manyetiğin bacak boyunu, conductor sayısını, "bridge spacing" denen hadiseyi ve hatta köprüde alnico v mi yoksa ceramic mıknatıs mı kullanmak istemenizi denk getirmek heralde 6'lıyı tutturmaya benzer :) Sitelerinden direk iletişime geçerek gitarınıza ve çaldığınız müzik tarzına göre tavsiye alıp bunların hepsine hatta janjanlı kapaklısına bile karar verebiliyorsunuz :D

Ayrıca AB ülkesi olmadığımız için alışveriş sonunda vergi de düşülüyor direk ingiltereden alınca..Yine de pahalı mı pahalı.. Ama kullanınca da EMG mi o ne layn oluyor insan :)))

Valla çok hoş aftermathler var şu an, sonraki yapacağım gitara cuk oturuyor, benim ilgimi çeken manyetiklerin çoğunluğu 4 conductorlü zaten, çoğu modelin hem 50 mm hem 53 mm olanı 1 hafta içinde sürekli bulunabiliyor, ancak long leg bulmak için biraz beklemek gerekebilir, benim için pek fark etmiyor, elimde ona oturacak bir sürü civata var. Yani 6'lıyı tutturmaya pek benzemiyor :) Zaten ilgilendiğim modeller contemporaryler, gerçi arada vintage setler de düşüyor ancak onlar konu dışı.

Vergi iadesi konusuna gelirsek, o durum sadece ingiltere sınırları içerisinde elden yapılan alışveriş için geçerli değil mi? Bilgim yok bu konuda, sitesindeki fiyat üzerinden konuştum. Gerçi vergi düşse de fiyatlar sterlin cinsinden olduğu için sanırım yine daha pahalı oluyor. Ama verginin nasıl düştüğünü anlatırsanız çok makbule geçer :)

bir EMG HZ / Seymour Duncan SH-8 karşılaştırması
çok teknik bir karşılaştırma değil, sonuçta farklı gitarlarla...
ama en azından amfi ve pedal ayarları dokunulmamış, üç aşşa beş yukarı bir fikir verir.
SH-8'in çıkışları kesinlikle daha yüksek, o yüzden bir gürleme ve coşma var,
tonu başta EMG-HZ'ye göre yapmıştım, yamaha'yı takınca da değiştirmedim...

gitarlar -
epiphone gothic, emg hz manyetiklerle
yamaha sg - 1000, seymour duncan sh-8 invader manyetik
maxon od-808 overdrive pedalı
mesa boogie triaxis preamp
fractal axe fx ultra (kabin simülasyonu ve A/D converter olarak)
iyi seyirler :)

Valla çok hoş aftermathler var şu an, sonraki yapacağım gitara cuk oturuyor, benim ilgimi çeken manyetiklerin çoğunluğu 4 conductorlü zaten, çoğu modelin hem 50 mm hem 53 mm olanı 1 hafta içinde sürekli bulunabiliyor, ancak long leg bulmak için biraz beklemek gerekebilir, benim için pek fark etmiyor, elimde ona oturacak bir sürü civata var. Yani 6'lıyı tutturmaya pek benzemiyor :) Zaten ilgilendiğim modeller contemporaryler, gerçi arada vintage setler de düşüyor ancak onlar konu dışı.

Vergi iadesi konusuna gelirsek, o durum sadece ingiltere sınırları içerisinde elden yapılan alışveriş için geçerli değil mi? Bilgim yok bu konuda, sitesindeki fiyat üzerinden konuştum. Gerçi vergi düşse de fiyatlar sterlin cinsinden olduğu için sanırım yine daha pahalı oluyor. Ama verginin nasıl düştüğünü anlatırsanız çok makbule geçer :)

Şöyle ki ; sitelerine üye olunduğunda adres TR olduğu için ilk alışverişin sonundaki 'checkout' kısmında %16 (hatta 17'ye yakın) 'lık bir vergi indirimi oluyor. Sebebi de Türkiye'nin AB üyesi olmaması. İlk defa sevinmiştim Türkiye AB üyesi değil diye:ROFLMAO:

Örnek vermek gerekirse kalibre set bir Nailbomb 220£ 'dan başlıyor ancak indirimle 183.33£ 'a düşüyor. Sattıkları diğer herşeyde de geçerli bu. Şimdi tekrardan baktım 'log in' olunca indirimi otomatikman yapıyor :)

Şimdi hesapladım ve gördüm ki burdan alınan bir set Nailbomb kargo fix olarak 12£ iken manyetiğin tanesi 157$ civarına gelirken ebay'de bulduğum en ucuzu 165$ 'a geliyor. Bilmem tabi daha ucuzu var mıdır ama ben kaynağından almayı tercih ederim durum bu iken :)

Geri