Hellraiser C-1 Vs Prophecy Ex Vs Ltd Ec500-1000

evet arkadaşlar aynı fiyat aralığındaki bu gitarları deneyen arkadaşların yorumlarını ve karşılaştırmalarını rica ediyorum. parasını hak eden hak etmeyen, şeklinden sound una enli boylu tartışmak istiyorum bence bu tarz karşılaştırmalar hem çalan hem de alacak insan açısından hepimize fayda sağlayacaktır :) ilginizi bekliyorum

Sanırım EMG'li bir gitar arıyorsunuz. İstanbul'da iseniz, SRV'ye gidip Schecter Solo 6 Limited model gitarı bir deneyin. Fiyatı da epey uygun gözükmekte. Fotosu şu: http://www.srvmusic.com/index_files/gitar/SchecterSolo6Limited.jpg

Gitarı ve sahibini tanımıyorum peşinen söyleyeyim ama gitar oldukça güzel gözüküyor; neye istinaden öneriyorsunuz diye soracak olursanız da bende de Türkiye'de olmayan bir Schecter Solo 6 Custom (made in Korea) model gitar var ve son derece memnunum. Gerçi bendeki gitarda pasif Seymour Duncan'lar var ama sizin yazdığınız gitarlar genelde EMG'li olduğu için yukardaki modeli önereyim dedim.

Hellraiser c1 i do-re de denedim .Sapı bana biraz etli gibi geldi çalımı zor değil .Çok sağlam sustain var gitarda.Emg ler coil split olabiliyor cleanlerde +. Fakat ben blackjack atx c1fr aldım sap profili daha ince üzerinde seymour duncan blackouts var.Seymour da coil split yok ama benim için clean tonları fazlasıyla iyi.Yine alacak olsam hellraiser c1 yerine blackjack atx alırdım

• Konu Sahibi Konu Sahibi
schecterlar parasını tamı tamına hakkını veriyormuş ama ltdler için aynı şey pek söylenmiyor yani 3000 lira mı 0ı tam biliyorum ama bu parayı haketmiyor diyorlar

epiphone a bak dostum kullanıcısıyım ve ses olarak mükemmel ec alcagına en az aynı performansta cok daha ucuza onu alırsın.

Kasım ayını bekle. Do-re schecterın sls serisini getirtiyor . Sap profili hellraiser lara göre ince ve klavyeside abanoz bu seride.

schecterlar parasını tamı tamına hakkını veriyormuş ama ltdler için aynı şey pek söylenmiyor yani 3000 lira mı 0ı tam biliyorum ama bu parayı haketmiyor diyorlar

Schecter Türkiye'de yeni tanınan bir gitar markası ve oldukça sağlam gitarlar yapıyorlar. Gel gelelim, Tükiye'deki 2.el piyasası ltd'lere göre vasat. Bende bir Schecter kullanıcısıyım. Amacım bir Musicman almak. Lakin gitarımı elden çıkaramıyorum. Çok komik fiyatlar öneriyorlar. Yaklaşık 1.5 sene oldu. Hala duruyor. Önceki ltd'mi 3 hafta içinde satmıştım, halbuki Schecter çok daha kaliteli. Uzun lafın kısası, elden çıkarabileceğin ürünleri tercih etmen senin yararına olacaktır.Bu yüzden önerdim sana ltd ec serisini zaten(y)

dostum şuan aynı kafadayız diyebilirim schecter atx solo 6, ltd ec 1000 epiphone les paul custom arasında gidip geliyorum. ltd kendi karakteristik özelliğinde çok iyi bir gitar ama tek düze bir tona sahip kuru riffler için iyi ama onun dışında sırıtıyor. epiphone çok benzer karakterde ama biraz daha tatlı melodik sololar atınca daha iyi. schecter helleriser de iyi bir gitar ama atx al derim. ben youtube üzerinde veya herhangi tanıtım videoları üzerinde tez hazırlayabilcek kadar çok araştırdım. benden sıralama istersen schecter atx solo 6, epiphone les paul custom prophecy, ltd ec 1000 derim.

Geri