Analog Setup İçin Pedal Board yapımı

Skyrunner demiş ki:
Bu da benim basit board denemem : Bunu nasıl yaptığıma gelince? Hani Ab Shaper lar var bilirsiniz belki, yatarak karın çalıştırma egzersizleri yapılır. İşte bu alet bende 3 senedir ardiye odasında toz içinde duruyordu. Bu aletin sırt yaslama kısmını yani aşağıdaki parçayı söktüm. Bu parça şunlardan oluşuyordu. 1 parmak kalınlığında sunta ve üzeri oldukça sert bir sünger ile kaplanmış ve en üstünede yine kalın bir deri ile kaplamışlar. Ben pedalları direkt bu zeminin üstüne koyup bıçakla pedal boyunda kestim üst deriyi. sonra derinin altında kalan sünger kısmını da kestim ve board üzerinde pedalın girebileceği ve pedalın zemininin boardun sunta zeminine deyecek kadar bir çukur oluşmuş oldu. Sonra yuvaları kasten çok küçük kestiğim için pedallar yuvaya zorlaya zorlaya ancak oturdu ama öyle sağlam ve sıkı yerleştiki yerinden kımıldamıyorlar. Gerçi ufak 4 pedallık bir şey oldu ama hem şık oldu hemde ikide bir dört pedalı sök taşı vs yerine şimdi boardu alıp isteğim yere koyuyorum çok hoş oldu. Çoklu adaptörümü pedallara çok yakın olur diye yerleştirmedim boarda.

board.jpg

İşte yaratıcı Türk insanı, harikasın abi tebrik ederim.

(Lan bizim AB Shaper de duruyo öyle ben de bir şeyler yapsam mı ki? Rackmount olur mu ondan :))

TheJester demiş ki:
Skyrunner demiş ki:
Bu da benim basit board denemem : Bunu nasıl yaptığıma gelince? Hani Ab Shaper lar var bilirsiniz belki, yatarak karın çalıştırma egzersizleri yapılır. İşte bu alet bende 3 senedir ardiye odasında toz içinde duruyordu. Bu aletin sırt yaslama kısmını yani aşağıdaki parçayı söktüm. Bu parça şunlardan oluşuyordu. 1 parmak kalınlığında sunta ve üzeri oldukça sert bir sünger ile kaplanmış ve en üstünede yine kalın bir deri ile kaplamışlar. Ben pedalları direkt bu zeminin üstüne koyup bıçakla pedal boyunda kestim üst deriyi. sonra derinin altında kalan sünger kısmını da kestim ve board üzerinde pedalın girebileceği ve pedalın zemininin boardun sunta zeminine deyecek kadar bir çukur oluşmuş oldu. Sonra yuvaları kasten çok küçük kestiğim için pedallar yuvaya zorlaya zorlaya ancak oturdu ama öyle sağlam ve sıkı yerleştiki yerinden kımıldamıyorlar. Gerçi ufak 4 pedallık bir şey oldu ama hem şık oldu hemde ikide bir dört pedalı sök taşı vs yerine şimdi boardu alıp isteğim yere koyuyorum çok hoş oldu. Çoklu adaptörümü pedallara çok yakın olur diye yerleştirmedim boarda.

board.jpg

İşte yaratıcı Türk insanı, harikasın abi tebrik ederim.

(Lan bizim AB Shaper de duruyo öyle ben de bir şeyler yapsam mı ki? Rackmount olur mu ondan :))

helal be skyrunner.gitar çalışını dinlemiştim süperdi.bu yapıtı da gödüm süper.artık ne diyeyim ben sana.helal olsun.o boktan bir işe yaramayan up shaper ı pedal board yapma fikri mükemmel :D

Eyvallah saolasınız.. Yahu şu Ab Shaper lar tam para tuzağı aldım iki kere kullanıp attım köşeye. Dedimki Madem senin adın AB Shaper (şekillendirici) dur ben sana bir şekil yapayımda gör gününü. :LOL:

Eee AB Shaper hali bir moka benzemiyordu ama şimdi şekil oldu sanırsam. :LOL:

Artık yeni adı Pedal Shaper. :LOL:

"Amca" dostum harika olmuş board keşke benim de bi mobilyacı tanıdığım olsaydı.genişlik olarakta iyi birkaç pedallık yer kalmış.
bu arada gitar girişi ve amfi çıkışlarını da kutuya monte etmişin bende oyle bir aparat eklemeyi düşünüyorum. biraz daha uğraşıp. ama hayla case bulamadım:(
başlarda o ayarlı çin malı adaptörlerden ben de kullandım felaket dip gürültüsü yapar abi.

Bu girişlerdeki aparatların tanesi 1 ytl. gitar satan dükkanlarda bile var, bulman sorun olmaz.
Adaptör konusunda sizin dediklerinizi düşündüm de, aslında hafif bir dip gürültüsü var ama ben telenin single manyetiklerinden olduğunu düşünüyordum. Olmasa özel bir adaptörde deniyip sonuca bakıcam.

kolejde metro iş hanında "baysal çanta" var , pedal board u icinde olan kapagı ayrılan pedallar adaptörler ve kablolar icin yuvası olan çantalar yapabiliyorlar siz ne isterseniz o yani.fiyatları da kullanılan malzemeye göre cok iyi cünkü cok iyi korumalı ve hafif çantalar üretiyorlar.iyi de indirim yaparlar.tavsiye ederim

Ben şahsen kendim yapabileceğimi düşünyorum xD bi ara analog alırım diyordum prosesöre dönünce vazgeçdim bence o kadar der bi durum degil yere 15 20 derece ayarlayacagınız bu sunta sabitlemek içinde mesela pedalın 4 köşesinde vida var sonucda 2 sini cıkarıp ince suntanın altından tekrar takarsınız sabitlenir analoğum olsa yapardımda yok xD

Geri