Kemper Profiling Amplifier Bilgi Ve Tartışma Başlığı

Focusrite Scarlett 18i20 MK2 ve M-Audio AV-42 bu ikisini alcağım ustam ocak ayında bana kablolama ve bağlantı yollarıyla aldığımda yardımcıı olur musun ustam
ses kartı spdif özelliği olursa kemper ile en yüksek verimi alırsın...bu kadar çok kanallı bir ses kartına ihtiyaç var mı iyi düşünmek lazım bu arada...ben olsam esas bütçeyi referans monitörlerine ayırırdım av42 ler doğru bir tercih değil...yamaha hs ler indirimde dore de onlardan almanda fayda var...

ses kartı spdif özelliği olursa kemper ile en yüksek verimi alırsın...bu kadar çok kanallı bir ses kartına ihtiyaç var mı iyi düşünmek lazım bu arada...ben olsam esas bütçeyi referans monitörlerine ayırırdım av42 ler doğru bir tercih değil...yamaha hs ler indirimde dore de onlardan almanda fayda var...
abi tecrübenize istinaden önere bileceğiniz seskartı varmı

Bu kart hem pahalı hemde biraz eski...RME Babyface ya da Babyface Pro olabilir windows kullanıcısıysan...
Benimde merak ettiğim bişey var. Efectli tonlarıda kopyalayabiliyor mu?
Profillerken ne varsa onu kopyalıyor bu cihaz...kabini mikrofonu pedalı dahil zincirde ne varsa alır...paralı profillerde preamplere de çok dikkat ediyorlar...

Standart seride kabin +fryette poeer statıon olurmu çalmak için ekstra bır cihaza ihtyaç varmı
Bir süredir sorularını ve çekincelerini okuyorum.

1-Freyette pahalı bir çözüm. Olur ama ne gerek var?
2-Pasif hoparlör + aktif mikser veya aktif monitör (ve mümkünse pasif basit bir mikser) ile Kemper'i kullanabilirsin. Bununla birlikte bulabilirsen Yamaha DXR10 veya DXR12 hem uygun hem de nokta atışı bir aktif monitör çözümü olacaktır. Yine pahalı, ayrı mesele.
3-Kayıt yapmadığın sürece ses kartına bağlamana gerek yok (ayrıca monitör kullandığını varsayarsak).
4-AMT Tubecake tarzı bir power ampli veya Class D power ampliler (Kemper tarafından tavsiye edilir) ile gitar kabinine bağlayabilirsin. Bunu yaparken üzerinden Cabin seçeneğini kapatman gerekecek.
5-Bulabilirsen Remote ve çantasını al. Hatta expression pedalını da al. Birbirlerini çok iyi tamamlıyorlar.

Bir süredir sorularını ve çekincelerini okuyorum.

1-Freyette pahalı bir çözüm. Olur ama ne gerek var?
2-Pasif hoparlör + aktif mikser veya aktif monitör (ve mümkünse pasif basit bir mikser) ile Kemper'i kullanabilirsin. Bununla birlikte bulabilirsen Yamaha DXR10 veya DXR12 hem uygun hem de nokta atışı bir aktif monitör çözümü olacaktır. Yine pahalı, ayrı mesele.
3-Kayıt yapmadığın sürece ses kartına bağlamana gerek yok (ayrıca monitör kullandığını varsayarsak).
4-AMT Tubecake tarzı bir power ampli veya Class D power ampliler (Kemper tarafından tavsiye edilir) ile gitar kabinine bağlayabilirsin. Bunu yaparken üzerinden Cabin seçeneğini kapatman gerekecek.
5-Bulabilirsen Remote ve çantasını al. Hatta expression pedalını da al. Birbirlerini çok iyi tamamlıyorlar.
Abi tek bir sorum olacak gerçekten açıklamaz çok güzel gitar anfisini bağlayıp kullana bilirmiyim

Preamp ve kabin kismini kapatip inputtan girersen duz prosesor gibi kullanirsin, sadece efektler calisir. Tabii boyle kullanmak en mantiksiz yontem olur.

Diger turlu fx loop returne girersin, yine kabin secenegini kapatirsin.

yardımlarınız için çok teşekkür ederim freyette power stadıon ps2 almanyadan aldım verdiğiniz ve benimle paylaştığınız bilgiler için çok teşekkür ederim

Genel olarak yazılanlara göz attım ama kulaklık ile olan yorumlara pek rastlamadım. Kemper'i referans kulaklık ile kullanmak ne gibi sonuçlar verir. Bu konuda tecrübeleri de duymak isterim.

Genel olarak yazılanlara göz attım ama kulaklık ile olan yorumlara pek rastlamadım. Kemper'i referans kulaklık ile kullanmak ne gibi sonuçlar verir. Bu konuda tecrübeleri de duymak isterim.
USTAM BENDE YOUTUBE DE PAYLAŞIMDA BULUNAN YABANCI BİR KULLANICIYA ULAŞTIM GEÇENLERDE BANA AKTARDIĞI KULAKLIKTAN GİRİŞİ BAĞLAMA LISIN GECİKME OLMAZ KESİNLİKLE VE ARKA PANEL GECİKME YARATIR DEDİ KEMPERİ KULAKLIK GİRİŞİNDEN POWER A +KABİN

Geri