Kemper Profiling Amplifier Bilgi Ve Tartışma Başlığı

Profiller hakkında şöyle bir şey söylemek istiyorum. Dimarzio'lu gitarla yapılmış profiller ve Dimarzio'lu gitarlar birbiriyle çok iyi anlaşırken diğer gitar ve profiller bazen tuhaf bazen eh işte sonuçlar verebiliyor. Gitarınızda Dimarzio takılı ise ve paralı profil alacaksanız aklınızda bulunsun. Dimarzio kendi karakterini tona fazla veren bir manyetik. EMG'li profiller genelde bu yüzden başarılı ve çoğu kişi profilleri EMG ile yapmayı tercih ediyor nedeni baskın bir karakteri olmaması ve flat eq'ya sahip olması yüzünden. Blackouts'lar başka bir hikaye yani ben herhangi bir profile default olarak uyduklarını nadir gördüm illa ki çıkışları çok fazla geliyor. Hatta Blackouts'la yapılmış profillerde bile öehh dedirtiyorlar.

Amfi kabin efekt cesitliligi yada islemci vs farklari var mi? Siteden bir kac dokumana baktim, belki yeni urun oldugundan goremedim. Ax8 vardi aklimda fakat onun satistan kalkmasi ve kemperin boyle bir urun cikarmasi herbakimdan komple cozum gibi geliyor.

Amfi kabin efekt cesitliligi yada islemci vs farklari var mi? Siteden bir kac dokumana baktim, belki yeni urun oldugundan goremedim. Ax8 vardi aklimda fakat onun satistan kalkmasi ve kemperin boyle bir urun cikarmasi herbakimdan komple cozum gibi geliyor.
O kısımların hepsi ortak, web sitesinde rig exchange i incelersen anlayabilirsin, tüm profiller tüm aletlerde aynı şekilde çalışır...

Bana yine de 1600 euroluk aleti yere koyup üstüne basmak mantıklı gelmiyor, kemper forumlarında üzerine bira dökülmesi geyiği çok yapıldı hatta capslerle falan... expression pedalı da yok üzerinde...

Ne sıklıkta sahne, prova görecek alet ona göre karar vermek lazım...

KEMPER S/PDIF çıkış ile ses kartı bağlantısı yapmak için hangi kabloyu tercih ediyorsunuz? Doğrudan link atıp, bundan alabilirsin önerileri duyarsam şahane olacak.

Aldım bir tane coax dijital kablo ama ses alamadım.

Kemper'i olanlara selam. 🙌 👋👋

KEMPER S/PDIF çıkış ile ses kartı bağlantısı yapmak için hangi kabloyu tercih ediyorsunuz? Doğrudan link atıp, bundan alabilirsin önerileri duyarsam şahane olacak.

Aldım bir tane coax dijital kablo ama ses alamadım.

Kemper'i olanlara selam. 🙌 👋👋
Ses kartın nedir? Her coaxal kablo ile olur ben tv tamircisinden 10 tl ye almıştım yaz başında...başta bende ses alamamıştım sonra internal clock denen olayı kempera göre ayarlayarak yapmıştım ses kartının yazılımı üzerinden, daw içinden spdif kanalı açmayı da unutmamak lazım, dawsız spdif bağlanıyor mu emin değilim sanmıyorum...presonus studio 68c kartım...

Focusrite Scarlett 18i8 3rd generation ses kartı kullanıyorum. Her coaxial kablo olmadı işte, aldım netten birşey ama bir veri alışverişi yok. Internal clock 44.1'e ayarlı, youtube'da zaten Kemper'i S/PDIF'e bağlayanlar hep Focusrite kullanıyor, söylenenleri yapıyorum. Bir tek input monitoring daw'da açık mıydı ondan emin olamadım sen öyle deyince. Normalde zaten ses kartında input monitoring var ama s/pdif için geçerli olmayabilir tabi bu. Onu bu akşam bir daha kontrol edeyim.

Link atın link. :)

Focusrite Scarlett 18i8 3rd generation ses kartı kullanıyorum. Her coaxial kablo olmadı işte, aldım netten birşey ama bir veri alışverişi yok. Internal clock 44.1'e ayarlı, youtube'da zaten Kemper'i S/PDIF'e bağlayanlar hep Focusrite kullanıyor, söylenenleri yapıyorum. Bir tek input monitoring daw'da açık mıydı ondan emin olamadım sen öyle deyince. Normalde zaten ses kartında input monitoring var ama s/pdif için geçerli olmayabilir tabi bu. Onu bu akşam bir daha kontrol edeyim.

Link atın link. :)
Neo Created by Oyaide d+ RCA class B/1.0 mt ben bu kabloyu kullanıyorum sorun çıkarmadı

Gerçi 1 sene önce sorulmuş bu kablo meselesi ama ben de aşağıdakini aldım, çalışıyor:

Bu arada Helix'ten Kemper'a dün itibarı ile geçiş yaptım. Modelleyiciler ile çok haşır neşir olmuşluğum var ama Profilleme gerçekten farklı dünya. İlk gün gerçekten çok kötü tonlar geldi kulağıma. Üst Mid'lerde 'honky' olarak tabir edilen frekansları çok duydum mesela. Ama zaten aletin içinde o kadar çok profil var ki doğrusunu bulana kadar araştırmak lazımmış, onu da bugün tecrübe ettim :)

Bugün özellikle presence, definition ve treble ayarları ile kulağıma daha hoş gelen tonlar yakaladım. Alışma evresi var aletin orası net.

hayırlı olsun kemper stage mi kafa versiyonu mu kullanıyorsunuz ? aralarında sound olarak fark var mı acaba. ben stage versiyonu bir süre denedim. frfr bir kabin ile ve ayrıca spdif kablo ile ses kartına bağlayarak monitörlerle ve ath kulaklıkla, 4 kablo metod ile amfiye bağlayarak ta denedim. stock presetlerden çok etkilendiğimi söyleyemem. arada güzel bir kaç preset buldum ama genel toplamda eh işte gibi. paralı profillere baksa mıydım acaba ? muhtemelen benim beceriksizliğimdir. "tweak" etme hadiselerinden hiç anlamıyorum.

Teşekkürler. Stage ile head aynı sounda sahip hiçbir fark yok aralarında tasarım dışında. Tavsiyem Kemper’i bilgisayara bağlayıp Rig Manager üzerinden Rig Exchange’leri denemeniz olur. Orada yaklaşık 20.000 adet ücretsiz profil var. Çöp olanların sayısı çok ama iyi olanlar kesin vardır ben bile 1-2 tane şimdiden buldum. Kemper Forumunda buna özel başlık var iyi olanların isimlerini paylaşıyorlar, vakit kaybetmemek adına denenebilir. Head kullanıyorum bu arada.

Son düzenleme:
Ben de ilk gün satışa koymayı düşündüm açıkçası. Fakat şu anda IR tarafını da devreye sokunca aldığım tonlar çok fark etmeye başladı. Kesinlikle aceleci davranmamak lazım, sabredip kurcalamak lazım.

Kendi içinde gelen tonlarda bile York Audio IR'lar ile şu anda canavar tonlar alıyorum, şaşkınlık içerisindeyim :)

Geri