Kemper Profiling Amplifier Bilgi Ve Tartışma Başlığı

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda sweetrock tarafından 22 Ekim 2012 tarihinde açılan konu

 1. dimi ya
   
 2. Kesinlikle ister effect bloklariyla ister amp simulasyonlari ile Axe FX2 XL (mark 2 üretimden kalkti artik sadece xl üretiliyor) kemperi geride birakir. Ama eğer kullanmayi becerebilirsek ;) Kemper daha basit kullanimiyla dikkat çekiyor tamam kayittan sonra düzeltmeler ve mix olayindan sonra gerçeğinden ayirt edilemez olabiliyor ama ya çalan için ? Son güncellemelerden sonra Axe FX2 tone maching olayinda iyice abartti.direk ses karti olarak işlemesi reamping durumlarında çok çok iyi- sisteme direk girildiğinde kabin anfi ve mikrafonlama kalitesi effek kalitesi çok basarili ve dahada önemlisi artik insanlar kullanmayi öğrendiler. Her iki cihazida kullanmak için yds sinavlik 50 ustu puan gerekmekte zira forumlari ve güncellemeleri paylasimlari takip etmek için ;) kemperi olan gelip Axe FX 2 yi klonlar güzelde olur hani saka bir yana öyle bir şey izlemistim bir ara :)
   
 3. Epeydir iş güç yoğunluğundan bakamadığım siteye bir bakalım ne var ne yok diye girdiğimde, sistem uyarısı sayesinde bu mesajdan haberdar oldum.
  Sağolsunlar @DaggerStroke ve @mego1 , üşenmemişler gayet güzel açıklamışlar, mesajınızı cevaplamışlar. Ancak devamında sizin verdiğiniz cevaplar ise daha da tuhaf. Daha da bunların üstüne bir şey ispatlamak için benim de ayrıca Kemper’in ürün kronolojisini yazıp dökmek gibi bir niyetim ve de vaktim yok, onu da peşinen belirteyim.

  Benim 2012’de gönderdiğim mesajımı alıntı yaparak attığınız bu mesajın içeriğini düzeltmek, anlamadan bilmeden coştuğunuz itham edici üslubunuzu gözden geçirmek ve de bu konuda iki satır karalamak gibi bir niyetiniz var mıdır? Örneğin ben nereden sizin arkadaşınız oluyorum? Mesajlarınızda sergilediğiniz üslup ve düzeyden de bunun olamayacağı zaten ortada. Bir şey yazmış olmak için yazma olayını nereden çıkardınız? İlgili ilgisiz her konuda, her başlık altında benim mesajlarım mı karşınıza çıktı, ıvır zıvırla dolu bin tane mesajla siteyi doldurmuşum da yeter artık arkadaş diye mi isyan ettiniz?
   
 4. Kusura bakmayın ben tarihe dikkat etmemişim biraz ağır konuşmusum gerçekten kusura bakmayın.
   
 5. Mesajın için teşekkür ederim. Ben de ağır cevaplamışım:)
  Önemli olan karşılıklı anlayış.
  İyi günler dilerim.
   
  trail_blazer20 bunu beğendi.
 6. Konumuzla alakasi yok AMA aklima Recep ivedikin kamyon soforu sahnesi geldi :)
   
 7. bende kesin bu yıl bitmeden alacağım ama cihaz hakkında pek bilgim yok denecek kadar az cihaza en uygun power anfi hangisi ekstra ek ekipmanlar nelerdir evede kullanacağım evin elektirik tesisatında önlem amaçlı değişiklik yapmam gerekiyormu buna konuyla ilgili bilgilere ihtiyacım var yardımcı olurmusunuz  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Solo bestelerim
   
 8. Yıllar oldu bu cihazın görüntüsüne hiç ısınamadım arkadaş.

  Profiling olayları falan nedense hep hikaye gibi geliyor bana. Youtube'daki axefx ile yapılan karşılaştırma demolarında da axe fx ile alınan kayıtlar daha iyi geliyor kulağıma. Ama şöyle de bir şey var, axe fx ile karşılaştırıldığı her kayıtta neredeyse (distorşınlı olanlar) axe fx i gözüm kapalı bulurum. Öyle de karakteristik bir tonu var axe fx'in. Nasıl tarif edilir bilmiyorum ama axefx tonları böyle sanki "jınjın"ı daha bir yahşi daha bir ne blim treble'lı gibi :) Zamanında aynısını pod için söylerlerdi. Kemper'de böyle belirgin bir şey duyamadım. Daha gerçekçi olduğu içindir belki :)

  Takdir ettiğim bir şekilde acayip bir fan kitlesi oluşturdular bir de. Zamanında axe fx'i anlatmaya çalıştığım arkadaşlar bunu sanki çok süper bir keşif bulmuşlar gibi anlatıyorlar bana. Kıs kıs kıs. Axe fx'de amfi/efekt hepsi bir arada, hele şu yeni çıkan floor versiyonu çok iyi.
   


 9. teşekkürler axe fx hakındaki düşüncenizle hem fikirim ama türkiye de ambar gitar var resmi satış yapan oda bana pahalı geliyor yurt dışından sipariş edeyim diyorum axe fx' sı risk var ithalat vergi yüzdee 50 yansıtılıyor eğer yanlış öğrenmediysem işin içinden çıkamadım bende son çare kemper 'e yöneldim
   
 10. Ev için power amp'dan ziyade aktif monitör özellikle 12'' Flat response'lu aktif monitör tavsiye ederim. Power amp için ise zaten poweramplı versiyonunu satın alırsınız. Axe Fx için hiç Axe Fx kullanmamama rağmen derim ki aslında ikiside birbirine oldukça yakın aletler Kemper'de de sınırsız tona sahip olabilirsiniz. Neden sınırsız dedim zaten profilin kabinini değiştirebiliyorsunuz, pedal ekleyebiliyorsunuz ve profil bambaşka bir hal alıyor kötü duyulan bir profil kabin değiştirdikten sonra apayrı bir şekilde iyi gelebiliyor kulağa. Gerçekçilik ise şöyle tam %100 profil edemiyor. Zaten C.Kemper'de mümkün olduğunca yakın ve iyi ses vermek amaç demiş ve bunu başarıyor. Bu aletler iyi ton yakalamanız mümkün olan ama gerçekçilik o işte sınırsız bir olay. Belli pozisyonda gerçek gibi hissedebilirken bazı yerlerde öyle etki vermeyebilir.

  Eğer aklınızda tek amfinin tonu varsa o amfinin gerçeğini alın. Ama Kemper alırsanız şunları yapabilirsiniz

  - Bir performansım var clean'ler Jazz Chorus cleanleri, drivelar marshal olsun, solo esnasında boost edip delay ve reverb vb koyayım ama solo tonumda Mesa Mark olsun filan
  - 2. şarkımın tonu 1 ton düşük olsun ama ben gitarımın tuning'ini değiştirmeyeyim gibi normal amfilerde yapamayacağınız şeyleri de kulağa güzel gelecek bir şekilde yapıyor Kemper.
   
 11. Zaten bütün bu hikayeleri yaptığınızda da ütopik bir hal alıyor. Bir gitaristin bir karakteristik tonu olur.
   
  midnite_trilogy bunu beğendi.
 12. Dünyada hiç bir kişinin yeni bir gitaristin kendi tonunu bulmasını beklemediğine emin olabilirsin. Kullanan kişi canı ne istiyorsa onu yapar.
   
 13. Hikaye gelmesi enteresan ama burada dünya çapında müzisyenlerin icraatlarına bakmak daha iyi sanki...Şimdi olaya şöyle yaklaşayım kaç tane dünya standartlarında müzik yapan grup axe fx kullanıyor kaç tanesi kemper kullanıyor? Kemper kullananlar trivium, testament, exodus hatta adele in gitaristinde bile gördüm ben konserde...axe fx ten çok live setup ta var ancak sadece efektleri için kullanıyorlar youtube rig rundown videolarında herşeyini axe fx e emanet etmiş gitarist / basscı pek yok...kemper da ise tam tersi...tercih edene saygı duyarım ancak algı oluşturmak için büyük resmi görmek lazım...
   
 14. Elbette sıkıntı yok. Söylemeye çalıştığım şey aslında mesela bir live olayı için. Gitarcı amfi ya da amfilerini getirir. O Marshall'dır, Engl'dır... Vesairedir. Yoksa isteyen istediğini yapar. Bir itirazım yok.
   
 15. Misal Poçu dediğimiz duran duran, rihana vb....nın bir albümünde bir şarkı dinliyorsun girişlerde fender, arada Mesa sesleri , hop bir sonraki şarkı gene kafasına prodüktör neyi beğendi ise ona göre bir setup. Slayer değil ki bu ömrünü bir amfiyle geçirmiş olsunlar. :) Adam nasıl kursun 5 şarkı çalmak için 10 tane farklı amfi.? doğal olarak kuruyor kemper ya da axe fx.
   
  Son düzenleme: 25 Temmuz 2016
 16. Stüdyo kayıtlarında da artık hep kullanılıyor. Artist roster'ında bulunan gruplara prodüktörlük/engineering yapan adamlarla konuşmuşluğum var. 2016 yılı itibariyle hiçbir şeyin ütopik gelmemesi lazım artık, millet yapay zekaya orkestrasyon yazdırıyor. Japonya'da voice synthesis olayları almış başını gidiyor, hologramla yansıtılan, Vocaloid 3'ten sesini çıkaran popstarlarla dünya turuna çıkıyorlar (cihaz çıkıyor daha doğrusu, eheh), pitch correction'ı geçtim hatta artificial olarak backing vokal üçlülerini, beşlilerini millet üç beş tıkla hallediyor (bizzat kendim yaptım bir müşteri için, kimsenin ruhu da duymadı) vesaire. Amp in the room hissiyatını ben de arada sırada özlüyorum da, o kabinin suratıma hönkürmesini özlediğim zaman arkadaşın stüdyosuna gidip iki tıngırdatıyorum geçiyor gidiyor zaten. İş seyirciye geldiği zaman, gitaristten, amp tech'ten tonmeisterına kadar, süper bir ekip ve iş gören bir PA sistemi olduğu zaman zaten kimsenin zerre umrunda olmayacak bütün bunlar.

  Stüdyoda da sanılanın aksine, solid state ve modelling gear ile kaydedilmiş o kadar fazla albüm var ki kapı gibi sounda sahip olan, ki 70'lerin sonunda Boston'ın Tom Schulz'un kendi yaptığı Rockman'lerden (80'li yıllar AOR ve daha pop soundlu hard rock işlerinin hemen hemen hepsinde duymak mümkün, megadeth'in ilk 2 albümde, Dokken'ın 85 albümünde, Judas Priest'in Turbo ve Ram It Down albümlerinde, say say bitmez) böbrek POD'lara kadar kullanılmış çok şey var. Porcupine Tree'nin Deadwing ve In Absentia albümlerinin POD olduğunu hala çok fazla bilen yok, internette araştırınca direk çıkıyor laps diye ortaya, hem yer yer kapı gibi, yer yer de inanılmaz yaratıcı gitar tonları mevcut. Ayriyetten, Led Zeppelin'in Black Dog'unu all tube amp + Tonebender/Maestro benzeri bir fuzz pedalı zannetti millet seneler boyunca, herifler UREI 1176 kompresörlerin iki tanesini seri bağlayıp, input zorlayıp distorte edip, konsola girip konsoldan da drive verip, kaba bir eq çekip triple track kaydettiler. İnsanın kulakları çok cin oyunlar oynayabiliyor, placebo etkileri had safhada.

  Artık milletin zaten elindekini olabildiğince en iyi şekilde kullanıp, sonuç odaklı çalışıp, müzik yazımına ağırlık vermesinin vakti çoktan geldi de geçti bile. Alet edevat sonuçta, bir yerden sonra fetişize etme raddesine geliyor her şey.

  Şöyle bir dehşet var bir de, ve evet Lasse ile bizzat konuştum, adam MS-2'yi kabin bağlayabilecek şekilde modlayıp, tabi gain için biraz acı acı gain vermek zorunda kalmış OD808'den. Sonuç yine KAPI gibi ama.  Örnek 2;
   
  inhumanform, LuciferioN, taka ve 2 kişi daha bunu beğendi.
 17. evet arkadaşlar aldım en sonunda kemper 3 gün önce elime ulaştı pluton müzik ilgilendi sağolsun


  Solo bestelerim
   
 18. arkadaşlar kemperi olan abiler varsa yardımcı olurmu cihaza uygun power anfi ve ve gitar kabini çalmak ve kayıt icin cihaz tavsiyelerine ihtiyacım var yardımcı olurmusun
   
 19. anfiyle gitar çaldım ama bu ilk oluyor pek tecrübem yok yardımcı olursanız resimleriyle bağlantıları paylaşırmısınız


  Solo bestelerim
   
 20.  
Yükleniyor...
Benzer Konular - Kemper Profiling Amplifier
 1. flyravenfly
  Yanıt:
  6
  Gösterim:
  687

Bu Sayfayı Paylaş