Mad Max 1-2-3

cash-mad-max.jpg

Mad-Max-Beyond-Thunderdome.jpg

Nükleer savaş sonrası harap ve bitap düşmüş Avustralya. İlk filmden hatırladığımız çılgın Max, ailesini kaybettikten sonra kendisini yollara vurmuştur. İnsanların ulaşımlarını sağlayacak petrol için yaşadığı bir bölgede insanların bir birine bu demli düşman olması'da sadece petrol yüzünden...

Muhteşem bir mel gibson serisi olduğunu düşünüyorum...Filim baya bir eski ama içimizden mutlaka izleyen arkadaşlarımız vardır...Ama neden'se 4 serisi bir türlü çıkmadı ve çıkacağa'da benzemiyor...Özellikle tankeri sürdüğü bölümü çok güzel...

Özellikle 2 film road warrior izlediğimde çok beğenmiştim açıkası ilk filmi çok sevsemde ikinci filmin yeri apayrıdır.Son film ise ne yazıkki serinin bence en kötüsüdür Tina Turner'la anca bu kadar.Genede severek izledim o da ayı bir konu.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Zaten ilk film'in yeri bambaşka...Motorsiklet çetesi,sabah gündoğarken motorsiklet'ten çıkan egsoz sesleri...Bir'de harley devidson olunca bambaşka oluyor...Tabi filimdeki araba'da cabası...

bedne ilk filmi çok severim ikincide güzel ama corvusun dediği gib üç ilk iki filme göre sönük

4. film gelince fury road gündemdeydi ama gibson'ın kendisi sanırım artık bu rol için faszla kiloluyum gibi bir tabir kullanmıştı hatta şaka ile karışık filmin isminin fat max olarak anılmasından korktuğunu bile sölemişti , senaryosu hala sır gibi saklanıyor

tebrikler slayerbodom güzel bir topic açmışsın

ben ilk izlediğimde bu filmi garipsemiştim
ama içine dalınca kendini oradaymış gibi hissediyorsun
adeta o anı yaşıyorsun ve film bitince filmdekilerin ulaşmak istediği medeniyete dönmüş gibi oluyorsun

misanthropeordie demiş ki:

adeta o anı yaşıyorsun ve film bitince filmdekilerin ulaşmak istediği medeniyete dönmüş gibi oluyorsun

Zaten filim'in kovalamaca sahneleri başladığı zaman gözleri'mi 4 açım dalıyorum...Senin dediğin gibide sürüklüyor adeta...Uzun zaman'da tv'lerde görmedim...En son tgrt'de yayınlandı...Şimdi'de söylenti var ama ben kesin değildir diye yazmadım 4.ncü serisi hakkın'da...

Saygılar...

slayerbodom demiş ki:
misanthropeordie demiş ki:

Zaten filim'in kovalamaca sahneleri başladığı zaman gözleri'mi 4 açım dalıyorum...Senin dediğin gibide sürüklüyor adeta...Uzun zaman'da tv'lerde görmedim...En son tgrt'de yayınlandı...Şimdi'de söylenti var ama ben kesin değildir diye yazmadım 4.ncü serisi hakkın'da...

Saygılar...

hmm

ellerinde malzeme kalmadığı için götümcek adam, batman vs tarzı sembolleri beyazperdeye taşıyan hollywood bu yapıma da el atar
ama bu saydığım filmleri son yıllarda rezil ettikleri gibi bununda içine ederler
hali yollu barry kevaşesini felan oynatırlar mesela

Sadece serinin ilk filmini izledim,biraz sıkıyor açıkçası.Ama zamanına göre iyi düşünülmüş bir film.Mel Gibson'ın oyunculuğunda ne kadar mesafe aldığını görmek için bile izlenebilir.

Geri